Hádající se Realteky síťovky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

Hádající se Realteky síťovky

#1 Příspěvek od pepe363 »

Zdravím,

narazil jsem na problém. Na desce to má napůl za sebou integrovaná síťovka s čipem Realtek 8139/810x. Začala mít obrovskej packetloss. Zakoupil jsem novou síťovou kartu do PCI, úplně náhodou s tím samým čipem. A ejhle-nová síťovka odmítala fungovat a windows oznámily, že nemají dost informací k provozu tohoto zařízení, že mám updatovat firmware či systém BIOS. Kód chyby 35. Napsaly to Win 7. Do updatu BIOSu se mi absolutně nechce, není to můj PC. Dalo by se to vyřešit USB síťovkou?

Díky

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Predpokladám že tú na doske si vypol v BIOSe. Čo takto skúsiť sieťovú kartu od iného výrobcu? Realtek 8139 mi funguje snáď na všetkom, tak neviem, možno ešte v BIOSe nastaviť: Reset config data (alebo Force update ESCD, alebo ako to nazvali).

A ešte: tú na doske musíš vo Windows odinštalovať, potom nainštalovať tú novú (aj keď je to rovnaký typ).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Případně ji zkus dát do jiného slotu.
Michal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

1) Odebrat ovládače pro tu integrovanou.
2) Restartovat a vypnout v BIOSu tu integrovanou
3) Vypnout a mechanicky strčit tu novou (jakoukoliv)
4) Ovládače si OS W7 nastaví sám. Jinak mohou být problémy, které se vyřeší stažením ovladačů přes update z internetu.

Bod 1) se použít nemusí, ale není jistota, že nastavení v ovládačích na integrovanou kartu půjde použít na novou kartu se stejným čipem,

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

p32 píše:1) Odebrat ovládače pro tu integrovanou.
2) Restartovat a vypnout v BIOSu tu integrovanou
3) Vypnout a mechanicky strčit tu novou (jakoukoliv)
4) Ovládače si OS W7 nastaví sám. Jinak mohou být problémy, které se vyřeší stažením ovladačů přes update z internetu.

Bod 1) se použít nemusí, ale není jistota, že nastavení v ovládačích na integrovanou kartu půjde použít na novou kartu se stejným čipem,
a to ešte u WIN 7, kde mnoho ovládačov je nefunkčných.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Galjo, mě zatím šlo pod W7 instalovat naprosto vše a to i to staré, co fungovalo pod WXP, ale ne pod Vistou.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Mam divny poznatok-kupil som Wifi kartu,na strankach vyrobcu ovladac pre jehoVistu,reku fajn,to bude chodit aj pod W7...Ale psove nohy,po instalacii v spravcovi zariadeni pisalo "zariadenie nieje mozne spustit. Kod XY" Kartu som kupoval na aukre,nastastie stala par korun tak ma to tak nepalilo...

Tak som musel kupit novu do USB s ofiko podporou W7.

Takze sa netreba vzdy spoliehat na kompatibilitu ovladacov...

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

Nektere veci se mi pod W7 podarilo rozbehat s ovladaci pod XPcko...

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od pepe363 »

Chlapi díky, pomohla odinstalace ovladače-vypnutí v BIOSU a pak přidat síťovku novou. Už to šlape jako divý =) Díky !

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

No a to nešlo hned ? :wink:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#11 Příspěvek od galjo »

p32 píše:Galjo, mě zatím šlo pod W7 instalovat naprosto vše a to i to staré, co fungovalo pod WXP, ale ne pod Vistou.
To bud rád , že si tak dobre dopadol.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#12 Příspěvek od galjo »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

A proč ?
a) už poradili jiní
b) autor příspěvku nereaguje

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

galjo píše:
p32 píše:Galjo, mě zatím šlo pod W7 instalovat naprosto vše a to i to staré, co fungovalo pod WXP, ale ne pod Vistou.
To bud rád , že si tak dobre dopadol.
Jestli to také nebude tím, že W7 nejsou tak zmršené jak Vista, že ? Pak jde vše skoro samo, jen nesmí být zádrhel mezi klávesnicí a židlí.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#15 Příspěvek od galjo »

p32 píše:
galjo píše:
p32 píše:Galjo, mě zatím šlo pod W7 instalovat naprosto vše a to i to staré, co fungovalo pod WXP, ale ne pod Vistou.
To bud rád , že si tak dobre dopadol.
Jestli to také nebude tím, že W7 nejsou tak zmršené jak Vista, že ? Pak jde vše skoro samo, jen nesmí být zádrhel mezi klávesnicí a židlí.
Proti mne si toho videl ešte málo , aby si ma hodnotil na zádrhel mezi klávesnicí a židlí. Z toho prepychu si musím držať dva PC , lebo niesom schopný program a niektoré prípravky sprevádzkovať vo WIN7.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“