Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#76 Příspěvek od stasek »

ZdenekHQ píše:
Další dva jsou v slušném věkovém závěsu za ním. Asi je to tím, že je krmím 1x za týden, nafasují směs zrní, kotel vody a rozlousknutý ořechy a vyloženě jim to svědčí. Zatím pro sebe mají celej pokoj, do klece chodí jen spát.
A kadit choděj kam?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#77 Příspěvek od kejki »

Hanizek píše:Tohle jsem vyfotil teď v pondělí na jedné lípě, asi půl kilometru od JE Dukovany 8O
Bekyně zlatořitná, tady zůstala na napadených hrušních jen kůra, vše zelené sežrané. Ale není to karanténní škůdce tak těžko donutit vlastníka k zásahu... Hlavně že máme zákon o SRS a jeho §3. Důležité upozornění - chlupy housenky způsobují alergii, takže rukavice. Pokud nechcete nechat sežrat celé stromy, ostříhnout hnízdo do pytle a spálit.
Na Kladensku je ohnisek několik a zřejmě to skončí kácením stromů, tedy až uschnou, samozřejmě. Jen u sadů u Luňkova se domluvil sadař se silničáři a stromy vykácel na své náklady a vysadil něco jiného. Je to škoda, máme tu nádherná stromořadí z různých odrůd hrušní, ale všude budou javory :evil:
Před dvěma lety na Hodonínsku silničáři stříkali, protože to napadá i vinice.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#78 Příspěvek od bastliar »

del
Naposledy upravil(a) bastliar dne 04 čer 2011, 16:36, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#79 Příspěvek od Andrea »

Tady byly loni úplně oholené lípy, visely na nich jen ty kokony s housenkama, byly to takové červenofialové housenky, fuj.
Přílohy
kokon.jpg
(128.48 KiB) Staženo 82 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady se teď začaly objevovat tyhle hliněný ubytovny - stačí nechat tričko 2 dny na terase či u otevřenýho okna a je to tam. Pokud to člověk přehlídne, obleče si tričko a třeba to rozbije, vypadne z toho mrtvej pavouk a kdoví co ještě, nebo má minimálně hezkou ozdobu. To samý ve slunečníku.
Přílohy
domek.jpg
(26.05 KiB) Staženo 53 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#81 Příspěvek od Miri »

Tak tohoto krasavce jsem vyfotil kompaktem před rokem u syna na zahradě. Byl asi ve dvoumetrové výšce a docela mu chutnalo...
Přílohy
Sršeň.JPG
(45.82 KiB) Staženo 80 x
Miri

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#82 Příspěvek od kejki »

Prý likvidují vosy, miláškové.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#83 Příspěvek od Andrea »

Taky ty 🤐 likvidujou břízy, okusujou z nich kůru. Kdyby jí aspoň okusovaly inteligentně a ne kolem dokola jak to dělají, to pak všechny ty okousané větve uschnou.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od ZdenekHQ »

Bříza je plevel.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#85 Příspěvek od Andrea »

Pro mě je to okrasnej strom a ty 🤐 mi ho ničí. :?

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#86 Příspěvek od bastliar »

Nebyť tých hromadných výtrusov. Taktiež sme ju mali a kvôli uvedenému šla von, večná škoda.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#87 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:Bříza je plevel.
To může být i dub, taky ti leckde roste z náletů a možná i platan...
Rozhodující pro názor je asi kritérium, jestli je ten strom žádoucí nebo dokonce úmyslně založenej osázenej pozemek. Bříza na komíně asi plevel bude, pajasan za okapem u chodníku taky. Ale většinou existence stromů zakládá předpoklad pro úspěšné pokračování koloběhu včetně lidské existence, na rozdíl od skládek a některých industriálních staveb :roll:
Jestli vosy masivně žerou kůru stromů, možná bylo blbě něco v potravním řetězci nedaleko a nedlouho předtím.
Jestli ji mají na stavbu hnízda, tak by mělo stačit obalovat kmen stromu vlnitou lepenkou :wink:
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 08 čer 2011, 14:00, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#88 Příspěvek od Andrea »

Asi jí nežerou, spíš si z ní staví hnízdo.

Edit: Lepenky mají kolem habakuk, bříz taky, jeden rok lítaly dokonce z půl km vzdáleného lesíka (se spoustou bříz), a přesto jdou jen na tu mojí malinkou chudinku bonsai. Asi mám nějakou spešl. :roll:
A neokusujou kmen, vůbec neokusujou tu bílou kůru, okusujou tak 2-3 roky starý větve.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#89 Příspěvek od Andrea »

Tak se mi letos uhnízdil na zahrádce rehek zahradní. Dnes ráno jsem jim skoukla potomstvo. Rodičové se můžou ulítat, aby ty hladovce nakrmili, ale pro zahrádku to je požehnání. :)
Přílohy
rehkove.jpg
(197.88 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od Tiger_T »

... a zase se to rojí... Letos jsou včelky hodnější. Roj vyfocen na zahradě minulý rok.
Přílohy
roj.JPG
(287.02 KiB) Staženo 76 x

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“