Teslacky Promky

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Teslacky Promky

#1 Příspěvek od Celeron »

Vazeni, nemate nekdo u PC funkcni programator co by umel precist, pripadne naprogramovat Prom 188, 256, 512, co delala Tesla? Ja ho mel na osmibitu a je jakysi vadny... Vstupni nebo vystupni data ve formatu Intel Hex?
Jirka

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#2 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Ja som pred casom jeden programator na tieto promky robil. No nezapaja sa na PC, iba rucne sa vypaluju jednotlive bity, resp. vycitaju sa tiez rucne. Nastastie pre 74188 to nie je az tak vela kombinacii.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Ruco, to je na ty 256 a 512 problem. Snadno se udela chyba, je toho zkratka moc.
Ja jsem ten programator k PC skoro na vsecko (prom, eprom, procesory, eeprom atd) programovatelnyho videl ale za boha nemuzu vzpomenout kde.
Jirka

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Nebyl to Willém? http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... le&sid=135
Ten ale PROM neumí.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od css »

Mohu naprogramovat/precist pameti MH74188, data v binarce. Programator je jednoucelovy vylozene pro tento typ pameti, na ostatni PROM programator nemam.

Cau Petr

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Skoda, ja potrebuju ty vetsi 256 a 512.
Dik
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Andrea píše:Nebyl to Willém? http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... le&sid=135
Ten ale PROM neumí.
Pekny, ale to co jsem videl ja, tak byla profi vec s jednou patici na vrsku a umelo to na co si clovek vzpomenul. Nejspis to byl nejaky Elnec. Ale nevim to jiste. Na netu ho to najde jako programator PROM ale v seznamu co umi zadny Prom nejsou...
Jirka

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

To máš napsat rovnou, že myslíš profi, Elnec BeeProg samozřejmě PROM umí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Andrea píše:To máš napsat rovnou, že myslíš profi, Elnec BeeProg samozřejmě PROM umí.
No to neni tak jisty. Pisou, ze to prom umi, ale v seznamu konkretnich typu neni o tech trech Teslackejch ani carka. Ozval se mi mezitim clovek, kterej Elnec (nevim ktery typ) ma a taky je v seznamu nenasel.
Mezitim jsem zprovoznil na osmibitu desku paralelnich portu, pres kterou se pripojoval programovaci pripravek s paticema na tyhle Promky. Nacist je umim vsecky, ale programuje mi to jen 74s188, ty dve dalsi ne. Pritom vsechny tri promky maji podle katalogu uplne stejnou casovou i napetovou programovaci sekvenci a pali je vsechny jeden a ten samy podprogram. Sekvenci jsem kontroloval oscilem a je spravna ale ani jeden bit se nevypali. Pred lety to chodilo naprosto bez problemu a tak mi neni jasny, co to muze byt.
Jirka

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

To je jisté, BeeProg+ umí 74S188, 74S287 i 74S571.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Tak dik, ted jeste sehnat nekoho, kdo ho ma. To bude mozna docela problem. :( Snad se mi podari zprovoznit ten muj bastl na osmibit.
Jirka
edit: Tak jsem se postoural v tom mym programatoru Prom na osmibitu. Stale je ve stavu, kdy 74188 jdou programovat a 287 a 512 ky ne. Driv to chodilo vsechno. Prolezl jsem soft na paleni, pro vsechny je palici sekvence stejna, akorat se lisi adresovy a datovy rozsah. Podle katalogu by vsechny mely mit stejny postup paleni. Vystavi se adresa, pak 1 bit data. Pak se zvysi napajeni z 5V na 12V, pocka 1uS, vystavi SEL\ na 2ms, shodi SEL\, pocka 1uS a shodi 12V na 5V. Pocka se 6 ms a pali se dalsi bit. Takhle se po jednotlivejch bitech napece cely byte. Pak se postup opakuje pro dalsi byte az se napece cela Prom.
Oscilem vsechnochodi jak ma, urovnema i casem. Co je spatne mi neni jasny.... :roll: Nelisi se preci jenom nejak 188 a ty dalsi 287 a 512?
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem nasel problem, proc 188 sly programovat a 287 a 571 ne. Hledal jsem to nejdriv v softu a v casovani. No a bylo to uplne nekde jinde. Nejak prapodivne byla nacata KF517, co pripojuje 12V pulzy na Ucc PROMky v dobe programovani. Asi je rozdil v proudu, ktery potrebuji PROMky na prepaleni bitovyho mustku. Vypada to, ze 287 a 571 potrebuji vetsi proud nez 188. Ta KF517 u nich proste nedala potrebny proud. Meril jsem ji, beta pouze 30. Vyhrabal jsem nejaky nahradni v supleti a ty mely hodne pres 100. Asi za tech 20 let nepouzivani nejak zestarla, ci co. :)
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“