Zapojeni 3f motoru

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eisscholle123
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2011, 02:00

Zapojeni 3f motoru

#1 Příspěvek od eisscholle123 »

Zdravim panove mam takovy problem s pripojenim 3f motoru o vykonu 0,6kw motor ma pohanet vzduchotechniku v byvalem protiatomovem krytu. Kdyz jsem do nej vlezl a chtel spustit tento motor pres klikovy spinac vsiml jsem si ze jistic je odepsany takze jsem jej vymenil ale stale motor nesel pote jsem vymenil i stary kabel za novy ale stale nic. KDyz uz tedy jsem byl v koncich zkusil jsem motor doma pripojit na 380v zasuvku a jel jako novy. tak jsem ho potom jen pres kabel zkusil v krytu pripojit rovnou na elektrinu ale nic se nestalo ani nezavrnel motor byl originalne napojen pod tremi sroubovacimi pojistkami kdy jedna byla svetlo zasuvka a zbyle jen svetla cili jestli tomu dobre rozumim melo by to byt 3x 230v? Jinak tedy motor je zapojen do hvezdy.

diky predem za pomoc vim informaci moc nemate moc se v tom nevyznam ale kdyby byl aspon nejaky napad jak to zprovoznit byl bych vam vdecny

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jancis1 »

Nerozumel som dobre tomu čo si napísal, ale nemáš ho náhodou zapojený na tú istú fázu, len cez iné poistky?

Uživatelský avatar
eisscholle123
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2011, 02:00

#3 Příspěvek od eisscholle123 »

pokud nechapes tak se omlouvam ale moc se v tom nevyznam no nevim jestli je to ta sama faze ale do skrine mi vedou tri draty ta je na pojena na hlavni skrin ale ta je zablombovana takze nevim jak zjistit jestli je to ta sama

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#4 Příspěvek od Hanizek »

Vem si voltmetr a změř napětí mezi fázema.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od belkvl »

Tak vadasku a merit si jistej, ze to je 3f privod?

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#6 Příspěvek od usporka »

Voltmetrem změř jestli do krytu CO vůbec leze nějaká elektřina, tyto "kryty" byly mnohdy po privatizaci odpojeny od elektrické energie a převedeny na sklepní prostory. Sám mám takový v baráku ve sklepě. Pokud je elektřina na přivodu tak vzít fázovku a jít z centrálního rozvaděče až motoru a zjistit kde elektřina už "neleze", samozřejmě 3xpro všechný fáze.

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od belkvl »

Usporko: fazovka nekdy muze pekne kecat :lol:

Uživatelský avatar
eisscholle123
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2011, 02:00

#8 Příspěvek od eisscholle123 »

Elektrina tam leze stopro teda nevim na 100% jestli 3 fazova ale do rozvodove skrine lezou tri kable ktere jsou napoheny na hlavni vypinac z nej jsou rozvedeny tri sroubovaci pojistky jedna 10A svetlo + zasuvka a dve 6A na svetla vsechny jsou funkcni motor byl zapojen pod pojistkama na jistic a klikovy spinac.s tim ze kdyz jsem k tomu prisel poprve tak jistic byl vychozeny cili nefunkcni. Jedine co me vazne strasi ze bude problem v tom ze to bude jen jedna faze ze hrozi to ze motor mi zhori kdyz ho napojim na jednu fazi az se dostanu k nejakemu kreslicimu programu prilozim cele schema

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#9 Příspěvek od usporka »

Nu to je taky pravda, když sou připojené spotřebiče tak se může fáze zavlést z jiné fáze přes spotřebič ale myslel jsem to konkrétně při odpojeném motoru, v podstatě tu žádná jiná možnost není, mutimetr může tak samo klamat, a kleštákem bez odběru toho moc nenaměříš...tady píše že se mu motor ani nepohne, i kdyby byl připojen jenom na 2 fáze tak by se roztočil anebo by aspon bzučel...proto to typuju na přívod

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

No a ked je to len jedna faza, tak motor nebude robit vobec nic.

Uživatelský avatar
eisscholle123
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2011, 02:00

#11 Příspěvek od eisscholle123 »

To usporka: bylo by mozne trosku rozvest co presne s privodem by to mohlo byt?a jak v takovem pripade tento poblem resit aby motor slapal?

Uživatelský avatar
eisscholle123
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2011, 02:00

#12 Příspěvek od eisscholle123 »

rnbw píše:No a ked je to len jedna faza, tak motor nebude robit vobec nic.
To by vysvetlovalo jeho nic nedelani v takovem pripade zapojeni na jednu fazi nese riziko ze motor shori nebo ztrati vykon o 70% coz je u vzduchotechniky strasne moc nepletu se ze?

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#13 Příspěvek od usporka »

Uplně prvně proměř napěti na centrálním rozvaděčí(nejlépe při vyšrobovaných pojistkách nebo shozených jističích)-je tu velice pravděpodobné že z původního 3F se následně udělalo 1f a nechala se fáze na které bylo zapojené osvětlení( i já to mám tak uděláno, ve sklepech se normálně svítí a 3F vedení, motory a jiné náležitostí CO krytu bylo odvezeno)

Uživatelský avatar
eisscholle123
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2011, 02:00

#14 Příspěvek od eisscholle123 »

Dobra promerim ale asi mate pravdu ze to prepojili na 1 fazovy okruh

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od FRANSIMOR »

:roll:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“