Samsung ck-14F1Z

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
SAMTRON

Samsung ck-14F1Z

#1 Příspěvek od SAMTRON »

Dobrý den
Mám na vás prosbu o rau,velectìní opraváøi.Dostal jsem Tv samsung ck-14F1Z nevím co jí kdo provedl ale když jsem jí rozebral tak jsem zjistil že obvod ve zdroji 3S0680RF je rozpraskaný zkratem ,je to spínací tanzistor a øízení v jednom pouzdøe má to 5 nožièek , tak jsem hledal proè se mu to bebí stalo odskoušel jsme snad všechny Elity ... vf trafo nikde nic tak jsem ho nahradil 2S0680 a prubnul jsem to telka ožila ale bìží jen zvuk a obraz je mrtví v televiti je Tv procesor TDA8842 a pak ještì obvody na patici obrazovky je TDA 6107 a pak ještì jeden velkej šváb TDA8356 na chladièi v oblasti s názvem horizontal...obrazovka je normálnì nažhavená vntrafo maká obrazovka má stat. náboj ,Tv reaguje na DO,jen ten obraz je úplnì èerný .
dìkuji za odpovìï :(

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Zobrazujú sa čísla? Skús jemne pridať Ug2.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od bumbo »

To vypadá,že Ti odešel snímek.

85.160.174.127

#4 Příspěvek od 85.160.174.127 »



Uživatelský avatar
citron66
Příspěvky: 55
Registrován: 11 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od citron66 »

Promiň mi poznámku, student a takový pravopis !!!! :zly:

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Promin mi poznámku,není to student,tv nezná ani teoreticky ale je z Asie :lol:

85.160.158.90

#7 Příspěvek od 85.160.158.90 »

Anonym píše:Promin mi poznámku,není to student,tv nezná ani teoreticky ale je z Asie :lol:
hele vi dva jestli vás baví do nìkoho rejt tak si rejte myslím že tedy nejsem u zkoušky z Èeského jazyka a navíc na váš pohled na mou gramatiku se nikdo neptal.

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Snimek se na obrazovce zobrazi tehdy, pokud elektronovy paprsek uvnitr obrazovky probehne pres vsechny radky. Spravneji by se ale melo mluvit o pulsnimcich, protoze v TV se pouziva tzv. prokladane radkovani, kdy paprsek probehne nejdrive pres liche radky a v dalsim pulsnimku pak pres sude radky. Jedna se tedy o funkci generatoru, ktery jednoduse receno vychyluje elektronovy paprsek nahoru a dolu. Koncovy stupen tohoto generatoru je vyse zmineny obvod TDA8356. Ug2 je napeti na druhe mrizce obrazovky. Zmenou velikosti tohoto napeti (velmi opatrne), lze docilit zmeny jasu obrazu. Tento trimr se nachazi na VN trafu a jmenuje se SCREEN.

85.160.169.248

#9 Příspěvek od 85.160.169.248 »

Anonym píše:Snimek se na obrazovce zobrazi tehdy, pokud elektronovy paprsek uvnitr obrazovky probehne pres vsechny radky. Spravneji by se ale melo mluvit o pulsnimcich, protoze v TV se pouziva tzv. prokladane radkovani, kdy paprsek probehne nejdrive pres liche radky a v dalsim pulsnimku pak pres sude radky. Jedna se tedy o funkci generatoru, ktery jednoduse receno vychyluje elektronovy paprsek nahoru a dolu. Koncovy stupen tohoto generatoru je vyse zmineny obvod TDA8356. Ug2 je napeti na druhe mrizce obrazovky. Zmenou velikosti tohoto napeti (velmi opatrne), lze docilit zmeny jasu obrazu. Tento trimr se nachazi na VN trafu a jmenuje se SCREEN.
mockrát díky s Ug2 jsem zkoušel hýbat jako z první vìcí vùbec tet zkusím ve sbìrném dvoøe sehnat to tda 8842 Y2 a nahradit
PS:co by to dìlalo kdyby byl odkouøený RGB-zesilovaè TDA6107Q

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

TDA6107 ridi otevreni jednotlivych trysek pro cervenou zelenou a modrou barvu. Pokud se jeho vada bude projevovat tak, ze na jeho vystupech budou napeti, ktere tyto trysky uplne uzavrou, tak bude tmava obrazovka. Zavada ale nemusi byt primo v tomto IO. Nejprve je treba zkontrolovat jeho napajeni (asi 200V), vstupni signal (jednotky voltu) a vystupni signal (max cca 60V).

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od gumickar »

Jestli dobře čtu, tak ti odešel zdroj a teď ti nejede obraz. Skusil si změřit všechny napětí ze zdroje? pokud by ti tam chybělo 12V, nebo 24V, tak by se to projevovalo totožně, jak píšeš. Vertikál to asi dělat nebude, by ti to tu čáru spíš dělalo pořád, tzn, že pravděpodobně rozklad jede. Projeď si základní důležitá napětí. Tj, napájení procesorové části, napájení vertikálu, napájení tuneru a konečně napájení RGB(200V) . Pro tvoje upřesnění: UG2 je napětí na druhé mřížce obrazovky(alespoň vidíš, odkud tato zkratka).

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#12 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj studente.
Pokud se Ti při odpojenén vertikálu zobrazovala vodorovná čára a měla jen průměrný jas, bude asi slabá obrazovka. Zkus zapnout TV ve tmě a pokud bude při regulaci Ug2 alespoň něco vidět, pak jsou obvody v pořádku a na vině asi bude ona obrazovka.
Obrazovku můžeš zkusit tak, že odpojíš katody obrazovky a přes odpor(y) (např. 1k) je zkusmo připojíš na zem (krátkodobě). Měly by svítit plným jasem. Pokud nesvítí a žhavení, Ug2 a VN je v pořádku, pak je obrazovka trop. :(

PS: Odpověď mně napiš raději ve Wordu, ten neumí jen shodu podmětu s přísudkem :wink:

Ahoj Zbyněk.

samtron

#13 Příspěvek od samtron »

Ahoj Zbyòku promiò ale píšu z mobilu no z chytrého mobilu když chceš takže asi žádný Word TV bìží ale tet se mi stava ze se pøi pøipojení na av =>dwd tak se sama vypne do standby a zase se po chvíli naskoèí 1-20s ale ne do av ale jen ne 1 program nìkdy jí to trvá dýl nìkdy se zapne hned
nevíte nìkdo èím by to mohlo být? ...
PS:dìkuji všem za pøedchozí odpovìdi

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj studente.
Myslím, že má TV zvýšenou spotøebu v nìkteré èásti, nebo je vyschlý nìkterý elektrolyt - samozøejmì v napájecích èástech (pro zaèátek zkontroluj rozmìrovì velké elektrolyty, v nejhorším pøípadì staèí ruèkovým ohmmetrem-nekolikrát zmìò polaritu a sleduj výchylku a porovnej s dobrým kondenzátorem, nebo je rovnou vymìò a hlavnì si oznaè mìøené a mìnìné) Ale pøed mìøením je nezapomeò vybít.
Skuteènì to pøi pøepínání kanálù nikdy neudìlalo? Pak bych asi hledal v napájecí èásti AV obvodù.

PS: mìl jsi hned napsat, že jsi zahranièní student, to by Ti pak pravopis každý toleroval :wink:
Ahoj Zbynìk.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“