OVP CTV2173, poškodené VN trafo

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

OVP CTV2173, poškodené VN trafo

#1 Příspěvek od makino »

Zdravím, TV často nerobím a keď tak len menšie poruchy ktoré nie je problém identifikovať. Mám tu teraz OVP CTV 2173, má zjavne poškodené VN trafo. Pri zapnutí vypínača TV nabehne do stby., LED sa rozsvieti. Pri zapnutí tlačítkom na boku TV výboj z VN trafa na chladič tranzistorov a opäť prepnutie do stby. Na DPS boli poškodené plochy pri diódach HER158G a BYV27- tepelne namáhané. Výmena trafa by nebol problém, chcem sa spýtať či ale nemohli odísť od toho výboja iné súčiastky, či sa mám do toho vôbec púšťať.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

to zistíš až keď to trafo vymeníš.ak to ešte budeš chvíľu takto zapínať tak toho bude viac čo odíde.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Jediné měřítko výhodnosti téhle opravy je cena toho VN Trafa.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od makino »

Cena VN trafa 16€ s poštovným, strop od majiteľa mám 35€, na zberný dvor by toho bolo škoda

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od jurill »

Tie diódy budú v poriadku, treba ich len preletovať. Bez výmeny nezistíš čo ešte odišlo. Môže sa stať, že oprava bude nerentabilná, hlavne ak ho viac krát nechali strieľať, ale väčšinou je zlé iba trafo.

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#6 Příspěvek od shleha »

To trafo určite vymeň,pretože je škoda vyhodiť pomerne novú TV.Pri vadnom riadiacom,prípadne signálovom procesore by to bolo s veľkou pravdepodobnosťou nerentabilné. :wink:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Miradim »

ahoj máš vzkazík v SZ

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“