LG 29FS2RLX-ZR, chassis MC049, VNT

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

LG 29FS2RLX-ZR, chassis MC049, VNT

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuse. Mám dotaz ohledně této TV. Po měřeních jsem zjistil že je nejspíše vadný VNT. Napětí k io. obr.zesilovače je cca 200V jak má. Na katodách RGB je +-180V, obrazovka žhaví, cívky jedou, VN také jde ale na G2 jaksi 0V a na otáčení screen vůbec nereaguje. Patici jsem vyloučil naletováním přímo na dps a i přímo na drátu nula :( .

Stalo se vám někomu, žeby takle trafo odešlo??? Je to nějaké RoHs...6174v5003U. Děkuji za info

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Stava sa taka zavada.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Vyloučil jsi studenta na zemním pinu trimrů trafa?

A k tomu trafu: zkus na něm vyčíst nějaké "kulturnější Nr." - aby se dal určit typ (příp. ekvivalent).
Výrobce by na něm mohl být rovněž uvedený :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Peta-cb »

Trafu jsem propájel všechny piny i s tím jedním bokem už na začátku :wink: . A k tomu výrobci... není tam přímo udán akorát pravděpodobně jeho znak a to jakoby dva překrývající se Y v kosočtverci na výšku s tím, že je to červené a k tomu dvě čísla 6174V5003U a bsc29-n2458. Hledal jsem a zjistil že v čr snad ani není k dostání. Až nejblíže slovenský avelmak. No a odejitých traf jsem viděl, ale takto fakt poprvé.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

AME. Do 5 dní... Necelých 500Kč.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Peta-cb píše:... a k tomu dvě čísla 6174V5003U a bsc29-n2458. Hledal jsem a zjistil že v čr snad ani není k dostání. Až nejblíže slovenský avelmak. No a odejitých traf jsem viděl, ale takto fakt poprvé.
Všechno je jednou poprvé :lol:
Kromě toho AME (zajistí ti ho od ASWO) - jak ti píše Philip_Fry, máš ještě možnost vyzkoušet to tady :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Jj Multison vřele doporučuju, možná tam to trafo budou mít i levněji, než v AME. Podmínkou prodeje ND však je registrace se zasláním kopie ŽL...

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Peta-cb »

Děkuji moc za rady. :wink: Volal jsem do ame a skutečně je z Aswa možnost získání i ta cena je pěkná jak tu bylo uvedeno tak je to pravda. Snad se soused rozhodne pro opravu, byla by jí škoda. Hodím sem případný výsledek jak to dopadlo. :)

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Peta-cb »

Tak pánové a je tu výsledek :( . Nakonec to trefem nebylo ale ukázala se špatná obrazovka. Nakonec jsem to zkusil se sundanou deskou obr. a napětí bylo. Při nasazené opět nula V. Takže nejspíše konečná že? :(

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

Peta-cb píše:..Patici jsem vyloučil naletováním přímo na dps a i přímo na drátu nula...
Nechápem... Myslíš tým päticu obrazovky? To je totiž jediná pätica v TV,ak neberiem do úvahy ,,päticu" Vn trafa, ostatné sú ,,konektory"... Lebo to vyzerá na skrat v pätici obr. iskrište s pinom G2, ktorý sa môže prejaviť až po nasunutí na obrazovku. Prípadný skrat obrazovky skús premerať priamo na pinoch obrazovky pri vytiahnutej doske RGB.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Peta-cb »

To bylo myšleno tak, že jsem drát G2 vyndal ze svorky patice kde byl vsunutý a napájel ho napřímo na desku. Zkusil jsem tam tedy dát ještě jinou patici a situace stejná. Odpojil jsem i jiskřiště a nic. Nakonec jsem tedy proměřil samotnou obrazovku a bohužel zjistil, že mezi G2 a G1 je +- 0,8K ohm. :( :(

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#12 Příspěvek od Maskot »

Pokud neni co ztratit pokusil bych se upalit to.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“