FTP Color 343

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

FTP Color 343

#1 Příspěvek od zenit »

Mám problém s FTP Color 343. Ak môžte, poraď te.
Po zapnutí hl. vypínačom naskočí relé a to je všetko. Nejde ani zvuk ani obraz. Poistky sú dobre. Vymenil som Ty1 a Ty2 v napájacej časti, no výsledok nulový. Za usmerňovacím blokom tvoreným D91 - D94 mám nípätie 36V=. To isté je aj na Ty1. Na Ty2 je 36V iba na anóde, na K a G je nulové. Kde môže byť chyba?

Za ochotu poradiť vopred ďakujem.

Zenit. :(

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: FTP Color 343

#2 Příspěvek od PetrK »

Ty tyristory odchází zcela výjimečně. Než bych ti ale dlouze popisoval co všechno to může být, tak některé charakteristické závady pro televizory ORAVAN (což je i tvůj případ) najdeš na této stránce
Kdybys potřeboval schema, najdeš ho na těch stránkách v sekci "Schemata" :wink:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od NYKE »

Odpoj násobiè :?:

palko
Příspěvky: 49
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Habura
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od palko »

Podla mojich skusenosti je ajcastejsie chyba na module R- studene spoje.

Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#5 Příspěvek od simax »

Pokud není k dispozici určitě dobrý modul R,tak se závada špatně hledá.Pokud jsi vyzkoušel všechno co doporučuje PetrK,tak se zkus podívat na ten modul R.Já měl několikrát vadný C7,T1,T14.

Uživatelský avatar
vlado64
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od vlado64 »

To meraš určite zle zem je na kondiku 200mf aj ten byva zly pozri studaky na VN trafe dalej kondik do hor vychilovečiek 470k atd

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PetrK »

Všechny rady záleží na tom, jestli je ta TV úplně "mrtvá" a nebo jestli "cykluje". Zatím se nám Zenit nesvěřil co a jak... :D
**** Petr ****

Návštěvník

Color 343

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Tak páni tu je moja odpoveï.

Postupne som premeral všetky súèiastky (vámi odporuèané) a preletoval spoje ale chyba sa neodstránila. Nakoniec som vypájkoval R95 zapojený do série s Ty1.
Pri meraní mi merák neukazoval žiadnú výchylku, tak som to vyskúšal na podobnom odpore, ale inakšej hodnoty. Tu sa už dala namera￾ hodnota odporu. Takže nasledujúci postup už bol jasný. Po výmene za nový odpor Tv nabehol, ale naïalej chýba zvuk (obrazovka svieti), no nereaguje na ant. signál ani na DO ani na ostatné ovládacie prvky, èi už vonku, alebo vo vnútri.

Ak by niekoho nieèo napadlo, nech da vedie￾. Som povïaèný za každú radu.

Všetkým, ktorí mali so mnou doteraz trpezlivos￾, ve¾mi pekne ïakujem.


Zenit.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Color 343

#9 Příspěvek od PetrK »

Anonym píše:.......Po výmene za nový odpor Tv nabehol, ale naďalej chýba zvuk (obrazovka svieti), no nereaguje na ant. signál ani na DO ani na ostatné ovládacie prvky, či už vonku, alebo vo vnútri. .....
Asi mám dlouhé vedení ale chvíli mě trvalo než jsem to pochopil. Jestli jsem to pochopil správně, tak tvůj problém nyní je že na televizoru nemůžeš naladit žádný program?

Pokud tomu tak je, zřejmě ti chybí ladící napětí +33V pro tuner, asi přerušený R14 8K2/2W.....

Pokud se pletu tak ten dotaz upřesni, zda ti nereagují žádná tlačítka na ovladači ani na TV - tedy nejdou ani přepínat předvolby atd... Jak ta obrazovka svítí, jestli bez rastru nebo sněží nebo co vlastně.... Že nejde zvuk je jasné, dokud nenaladíš nějaký program tak je zvuk umlčený. Pokud by zvuk nešel u naladěného programu, tak máš zřejmě vypnutý takový ten přepínač co je z venku na TV a vypíná se s ním reproduktor :D
**** Petr ****

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pit »

to teda promin ale jak to tak čtu tak žasnu že jsi se do toho vubec pouštěl ORAVANA jsem dělal mockrát a myslim si že jsi si tam udělal sám závadu jestli jsi všecko proletoval tak jsi tam udělal určitě někde skrat dobře to prohlídni a proměř hlavně okolo voliče :pc:

Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#11 Příspěvek od simax »

Je dobré,že jsi to už rozsvítil,ale kdybys četl rady od PetraK,tak hned první je zkontrolovat R95! Zkontroluj určitě elyt 2x100M jinak ti ten odpor může odejít znovu.Jinak piš dál jak pokračuješ,myslím,že se to určitě podaří rozchodit.Zdravím.

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

Color 343

#12 Příspěvek od zenit »

Zdravím páni.

Pokusím sa odpovedať na vaše jednotlivé rady.

Takže pre p. PetrK: Aj keď som to v predchádzajúcej odpovedi spomenul, napíšem to ešte raz. Tv nereaguje na dialkový ovládač ani na žiadné ovládacie prvky, ktoré sú dostupné z vonku, alebo z vnútra. Zvuk nemám vypnutý vypínačom, ktorý je na vrchnej časti TV vedľa anténnej zdierky, výstupu na slúchadla... Táto telka má zvuk aj keď nie je naladený žiadný program (šumí). No a nakoniec. obraz svieti na fialovo, ružovo (vec vlastného názoru na farbu) a sú na nej šikmé biele pásiky z prava do ľava (zle nastavenie spätných zatemňovacích impulzov). To sa dá dokopy až bude fakčiť všetko.

Pit: Tým pájkovaním som nemyslel celú telku, len zopár spojov okolo Ty1 a Ty2 + VN trafo. V okolí voliča som nič nepájkoval.

Simax: Kondík som nemeral, ale naoko vyzerá byť dobrý. Urobím to ale až zajtra a dám vedieť.

Taktiež sa pozriem aj na R14. (dobrý nápad).

Zaujímalo by ma, čo je zdrojom jednotlivých nápäti, napr. v schéme sú krúžka s písmenom C, B, E... a vedľa je hodnota nápätia. Tak napr. na D69 je C a +12,6V to isté C +12,6V je aj na IO2 vo VN. Ide U z D na IO alebo naopak?

Zatiaľ sa majte. Zdraví Zenit.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#13 Příspěvek od Frenky »

Podívej se jakou tam máš obrazovku,pokud je tam Toshiba,tak je to OK,ty hrají dodnes s perfektníi barvami.Ale když tam máš tu novější
licenční *dederonku*,pak je to otázka,vůbec to dále opravovat,když je to nějak fialové,tyto obrazovky už jsou za svým zenitem,asi z toho moc nedostaneš..to je nejhorší u této práce,když po několika hodinách *pátrání* všechno opravíš a nakonec zjištíš,že to nejde,že je slabá obrazovka..i to ale patří k této práci...přeji Ti ať to zvládneš...

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

Color 343

#14 Příspěvek od zenit »

Ďakujem za podporu.

Na štítku nie je napísaný výrobca, ale je tam niečo napísané po nemecky, takže to bude zrejme tá "dederonka". Typ obrazovky je TGL 43095.
Mimochodom, ešte zhruba pred týždňom telka šla na jedničku.


Zenit.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pit »

pokud tam máš šikmé pruhy tak je docela ligické že ti nejde zvak podívej se na separátor asi to bude chtít vzít osciloskop a změřit nějaký ten prúběh.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“