Schema pre neznamy zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Schema pre neznamy zdroj

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Ahojte dostal som nedokonceny regulovany zdroj a potr.schema.
Ma tieto poznavacie veci: dva rozsahy 0-15V a 15-40V /tri ledky/maa723 z tadial vypadol a asi je aj v nom/ KU606 (602) zle to vidiet /KY701 4x/KF506 asi/trimer na nast.Volt asi 5k5 nic vic pri pohlade nan sa neda napisat moze mi niekto pomoct, nebudem to hned samo robit az ked bude casu viacej, ale budem mat o problem menej, VDAKA.
Hladat to nebudem, neviem co mam skor vonku robit,aj teraz utekam uz do sena.
Kto pojde z ciech do Dudiniec (chodi tam cely rok velmi vela z ciech aut) cez nasu obec z Vas, dam mu neaku zeleninu, kavu.
Cavte

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Nevím jak je to teď u vás, ale nám EU zakázala používat křišťálové koule, prý je to neekologické, nemáme na ně schválené harmonizované normy a tudíž si na ně nemůžeme dát značku CE. Tak co kdybyste to schema naskenoval, ten nedokončený zdroj vyfotil (i plošný spoj) a dal sem?

Tak jsem si ten dotaz ještě jednou přečetl. Předtím jsem myslel, že to
tiktak1953 píše:...dostal som nedokonceny regulovany zdroj a potr.schema...
znamená že dostal zdroj a potřebné schema, teď se mi to spíš jeví, že dostal zdroj a potřebuje schema :?
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 28 čer 2011, 13:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#3 Příspěvek od tomasjedno »

Yarda1 píše:... co kdybyste to schema naskenoval, ten nedokončený zdroj vyfotil (i plošný spoj) a dal sem?
Na takové blbosti není čas, však on už se tu najde někdo, kdo jen sedí na židli a kope se nudou do zadku.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

tiktak1953 píše:... a potr.schema.....
To je asi klíčová informace, nevhodně zkrácená: "a potrebujem schema".

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Věta snad měla ještě pokračovat ...a nemam času ho kresliť.
No třeba by se někdo našel, ale informace, které jsi dal jsou spíš pro hádankáře.
Snad by pomohly fotky (kvalitní) té konstrukce. :wink:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

tipuju schema z AR okolo r.88 tam bylo zapojení s odbočkou na trafu

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od tiktak1953 »

Tak pani, myslel som, ze tu niekto bude tento zdroj poznat(este sa ozve) , lebo su tam dva rozsahy (co je urcite iba jeden zdroj s nimi) a nebude to problem mi to schema dat, ale vy si tu robite z toho ....!
Tu je tolko prace ze nemam cas sa najest! Vy v Cechach, si to mnohi ani neviete predstavit, co tu vsetko mame v zahrade, kolko vela sadime a kolko je s tym roboty! Je to tu na dobrovolnosti ci nieco pomozes niekomu a kto chce, vie pomoze alebo necha tak. Ja som tu dedine rad ked pomozem lebo vela viem, vela toho mam!!!!! Ani si nedokazete predstavit co vsetko mam a urobim druhym ludom lebo si to nedokazu sami, takze takto.
Podakoval som sa ak niekto mi pomoze a viac urobit nemozem!!!
Aj zajtra idem poslat satarmo tri nefunkcne Ovislink 5460 AP do Nitri lebo ich chcu a mam este asi desat!!!!
Masar,bu2520: Vam dakujem ze ste neboli ako ....Fotky zatial nemam cas robit, kto ho nepozna, ani fotka mu nepomoze, ako v inom pripade kde ano. Ked by tu niekto ziadal priklad: ze ma amat.sat.primac, nema schema a napise ze v audio-video diely ma IO1458, maa741, a244d vo VF diele ma IOK500lp216 tak mu odpisem ze je to podla AR pre kon.1/1990 ako aj vsetky info ohladom tohoto sat.primaca, lebo som ich zopar kvalitnych urobil uplne sam a nebudem sa tu ...! Ak sa niekto najde, co mi pomoze aj bez fotto lebo to co som napisal, je dostacujuce to mi verte, pre toho co nevie ocom je rec tak nie. Cavte

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

To si myslíš, že na svete je iba pár konštrukcií zdrojov? A jeden z nich je práve ten Tvoj! A to nehovoriac o tom, že jedna schéma má x prevedení.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#9 Příspěvek od tiktak1953 »

nie sme svet ale je to ČS stavebnica asi tolko.Robil som aj ja regulov.zdroje aj mam funkcne ale tento nechcem zahodit.Je to fusersky zmasteny zdroj,to ja v hodinkach v satelit primaci by nemal ziadne sance.Pytal som sa aj uz chalanov elektrotechnikov tu na okoli co uz toho videli viac ,ale takyto nie s tymi rozsahmi.Keby mal niekto z vas co ste sa ozvali zdroj s takymito rozsahmi ,suč.hociaky, tak ho sem daju alebo nic ne-napisu co nepomoze,nie?Ze dat fotto to nehovorim ze je zle ale pisat ....to asi nie.Cavte.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od PavelFF »

Tiktak, potřeboval bych od tebe zjistit adresu jednoho chlapíka od vás z dědiny. Má asi kolem 50let, dvě nohy, dvě ruce a jednu hlavu. Ještě má začínající pleš a roste mu břicho. Víc nevím, ale musí ti to stačit. Mohl bych ti poslat jeho fotku, ale mám strašně moc práce na zahradě, v dílně, v domácnosti, v rybářském kroužku , v mysliveckém kroužku, taky u hasičů a jsem taky strašně oblíbený u nás ve vsi a taky jsem postavil několik satelitních přijímaů.

Poznal bys z toho, o koho jde? Asi těžko, co? Některé z těch informací jsou tak říkajíc k prdu.

MAA723 obsahovala většina zdrojů. 4 usměrňovací diody taky. Potenciometr měly všechny. KU602 tam někdo mohl dát, protože mu zrovna ležel v šuplíku. Na lineární zdroj to není nejvhodnější tranzistor.
Takže jediná stopa je to přepínání rozsahů, ale to může být individuální úprava. Kdybys místo vyjmenovávání svých zásluh udělal fotky, už bys mohl mít odpověď (nebo taky ne). Jestli je to stavebnice, tak nevím, kdo by si ji tady kupoval.

A příklad se satelitním přijímačem je trochu nevhodný. Zdrojů vyšly mraky, zatímco návody na satelit byly v Amáru asi tak 3. Mimochodem jsem dva kusy, které popisuješ, taky kdysi postavil. Ale určitě ne tak čistě jako ty.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Tihle pytlíci mne fascinují . Za ten čas co prosedíš před počem jsi to mohl mít obkreslené a i hotové , když jsi praktik . Jestli máš se vším tolik starostí co s usmoleným zdrojem , tak potěškoště . No i to , že nejseš schopný ani poslat fotky o lecčems vypovídá . Máš pravdu , v Čechách se nedělá a okolní státy na nás makaj . Nejseš od Sloty ?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

Šmarjá lidi, nepřivolávejte ty fotky, nebo sem ten d*bil zase nacpe 10MB bitmapy. Jinak ukázku té hodinářské preciznosti už jsme tu přece měli a ten písemný projev je také na :puke: Škoda že už ho přešla ta nechuť sem chodit. :roll:

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

Tazatel ve výčtu svých zásluh zapomněl uvést, že má kladný vztah k podnikatelské třídě a ke kapitalistickému zřízení.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

>> PavelFF: :bigok:

Dva týždne naspäť sa z Dudincov a zo Sebechleb vrátil susedko, čo robí priemyselnú elektroniku.
Z dlhej chvíľe vyrážal za hranicu do Maďar loviť dajaké kešky (azda sú u nás hájené, ak je to druh kačíc... ty naše rodné jazyky dostávajú tak či tak na šimpán, až hanba....).
Škoda, mohli sme sa dovedet viac, keby o tiktakovi vedel včas...

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#15 Příspěvek od vicious »

tiktak1953: máš šťastie že som pred časom googlil nejaké zdroje s maa723, a že si uviedol že má 2 rozsahy, nebude to toto?: http://abcdimenze.wz.cz/elektronika/zdroj40V.html

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“