Centronix

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

PvvS píše:Skoda. D100 mela jakejsi atypickej protokol, tam se menila tusim eprom.
Ta mela prave ten protokol se signalama AC AO SO SC. Na PC se ji nechtelo ale videl jsem bastl na kabel, kde se to upravilo signalove.
Krome tech jehel v hlave tam byl taky problem s plastovyma koleckama v prevodovce posuvu valce, hlavy a pasky. Kazdy melo vevnitr kovovy naboj a ten plast se zubama byl asi nic moc. Nekolik kolecek mi prasklo od ozubeni k tomu naboji. Pak to v praskline drhlo. Dalsi duvod, proc sla do sbernaku.
Jirka

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PotPalo »

Didaktik M a tlačiareň pripojená s Centronics:
Signály AUTOFEED XT, INIT a SLCT IN idú na +5V cez odpor 180 ohm.
D0 až D7 sú samozrejme zapojené.
Počítač pozrie pred každým odoslaným bajtom iba na signál BUSY či je tlačiareň pripravená, ak je ok, nastaví D0 až D7 a pošle krátky impulz na STROBE.
Ostatné signály ako aj ACK niesu zapojené.

Ďalšia vec je ktoré príkazy pozná ktorá tlačiareň, najme dvojitá výška, typ grafického režimu atď. Text pozná každá.

Pri D100M je zvláštnosť, že môžem poslať do nej aj celú stranu textu, ale začne sa tlačiť až pri znaku koniec riadku (CR a LF). Pri ostatných tlačiarňach to tlačilo ak sa naplnil riadok, a bolo jedno či je ukončený alebo nie.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#18 Příspěvek od petrfilipi »

Kdyby byl zájem, asi bych doma nějaký ten kousek D100M našel. Resp. je mám určitě, ale nevím v jakém stavu. Jsem z Východních Čech, Chrudim a okolí. Asi bych našel i manuál, resp servisní dokumentaci.

Jo, to byly časy.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Kdysi Jsem tuhle tiskárničku D100M měl také připojenou k Atari 8bit. Občas však nastal problém,že lehnul PIO obvod. Stačilo mezi tiskárnu a počítač připojit 74HCT245 a bylo po problému.
EXA

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“