problém s USB programátorem

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sharrp
Příspěvky: 69
Registrován: 26 říj 2010, 02:00
Bydliště: Prostějov, Brno

problém s USB programátorem

#1 Příspěvek od sharrp »

koupil sem si USB programátor na programovaní Atmelů

http://viewitem.eim.ebay.cz/AVR-51-USB- ... 42693/item

A k tomu procesor 89S52.

Stáhl sem si program, který k tomu byl, ale v tom se naprosto nevyznám a nevím jestli je to jenom kompilátor, nebo se v něm i píše program. ovladače sem k němu taky nainstaloval.

Vývody z programátoru sem zapojil přesně podle návodu, přiipojil krystal, kondenzátory, atd..

Ale ted fakt nevim jak vlastne programovat samostatny procesor. Chci se zeptat, jestli to třeba nejde i pomocí jiného programu, nebo proste jak na to?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Jestli myslíš ProgISP, tak to není ani kompilátor, ani se v něm nepíšou programy, je to jen programátor, kterým se čte/zapisuje obsah FLASH/EEPROM/konfigurace procesoru.

Uživatelský avatar
sharrp
Příspěvky: 69
Registrován: 26 říj 2010, 02:00
Bydliště: Prostějov, Brno

#3 Příspěvek od sharrp »

Ano myslím, můžeš mi prosím poradit, jak mám postupovat při programování? doporučit nějaké programy?

Rád bych program psal v assembleru.

Uživatelský avatar
sharrp
Příspěvky: 69
Registrován: 26 říj 2010, 02:00
Bydliště: Prostějov, Brno

#4 Příspěvek od sharrp »

A ještě bych mněl jeden dotaz. Kam zapojit pin NC ? nebo jeslti ho mám nezapojovat?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

Tak budeš potřebovat nějaký textový editor, já používám PSPad, protože umí zvýrazňovat syntaxi, a assembler, asi jseš na nějaký zvyklý ze školy, tak pokud je free, tak si stáhni ten. A postup? V editoru napíšeš program, assemblerem ho přeložíš do .HEX a ten nahraješ tím ProgISPem do procesoru. :)

NC = not connected - nezapojený

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“