Grafická karta Asus EN8800GTS/HTDP/640M s GeForce 8800 GTS

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Grafická karta Asus EN8800GTS/HTDP/640M s GeForce 8800 GTS

#1 Příspěvek od zdenek-ch »

Mám grafickou kartu Asus EN8800GTS/HTDP/640M s GeForce 8800 GTS. Po spuštění PC mi už při najíždění Biosu přes obraz zobrazí nějaké nesmysly, ale obraz v pozadí je v pořádku a základovka (Asus P5K) žádnou chybu nehlásí, po najetí Windows XP je obraz OK, i rozlišení je stejné, jaké jsem měl nastaveno, ale kartu to nedetekuje. Nepomohlo ji ani odebrat ze systému, ani jakákoliv jiná instalace ovladačů, starých ani nových. Jen netuším, jestli je problém v čipu, nebo jenom některá "vedlejší" součástka???

Případně, byl by někdo ochoten a schopen to opravit?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

studeňák pod čipem, zkus na něj přitlačit.
Pokud to budeš chtít opravit tak mohu. Nebylo by to poprvé co to dělám ale je to bez záruky. Kdyžtak mail.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Problém může být i jinde na mámoprkně. Kolegovi z bývalé práce se takhle málem odpálil proc "čtyřjádro" - byl studeňák pod paticí = socketem na proc a napájecí napětí nepřicházela všecka najednou = proc se při startu kousal... Diagnostikováno mechanicky jak popisuje Davidus - při dotlačení socketu k mámoprknu rukou (jednoduše přitlačením na chladič) se PC opakovaně spouštěl bez jakéhokoliv problému. Bez tlaku zásek v 6-8 pokusech z 10. Samotný proc zkoušený na jiném mámoprkně naprosto bez závad. U prodejce 3x reklamoval totožnou závadu, vždy vráceno s dovětkem "závada nezjištěna - neprojevila se", nakonec jsme dovlekli PC do prodejny a přímo před vedoucím natočili mobilem video, které se přiložilo na CD k reklamaci - byly vráceny peníze...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od zdenek-ch »

To nebude můj problém, při pokusu s jinou zapůjčenou grafikou jede vše jak má. Po opětovném navrácení mé grafiky, je problém zpět.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Něco podobného může dělat i kondenzátor (elektrolytický, pověšený na napájení) - PC sice najede, ale karta nestíhá - např. už BIOS je rozházený, v řádkovém režimu to ještě píše, ale špatné znaky ve špatné barvě - vypadá to často na nějaký svérázný vir :) - tímto samozřejmě studeňák pod čipem nevylučuju, ale není od věci projít elektrolyty (jako víceméně vždy) - zvlášť, když jsou blízko chladičům.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »


Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od zdenek-ch »

Něco podobného ano, ale ne v takovém množství a ne tak pravidelné. Nejpodonější je první a poslední obrázek. Ale je to pouze při nabíhání biosu, jakmile začnou najíždět Windows, vše vypadá normálně.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#8 Příspěvek od zdenek-ch »

Pomůže to profoukat horkým fénem?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Gringo_Joe »

ten fen se jmenuje horkovzdusna pistole a pokud to budes delat, doporucuje se prikryt (treba alobalem) okolni soucastky, abys je jednoduse neodfouknul.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#10 Příspěvek od zdenek-ch »

No tak to sice vím, jak se to jmenuje, ale tuto věc nevlastním, do trouby se mi to cpát nechce, tak mi nezbývá, než improvizovat...

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Gringo_Joe »

no pokud chces improvizovat fenem od pritelkyne, tak hodne stesti.. Myslis, ze neco, co ma susit vlasy dovede vyninout teplotu na roztaveni cinu, notabene jeste toho pod RoHS?

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#12 Příspěvek od zdenek-ch »

Takže... Udělal jsem tohle - sundal chladič, pár minut profoukal čip horkým fénem, nasadil chladič zpět a vyzkoušel... a karta prozatím jede jako nová. Pokud se závada projeví znova, dám vědět.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Už je závada zpátky? Tak opravuje hoodně servisů :cry:
Nevím jak je to u normálních, ale mobilní 8-mičkovu řadu Nvidii postihly vadné čipy. A taky je stačí jen nahřát a zase chvíli jedou.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#14 Příspěvek od zdenek-ch »

no je to tak... po chvíli jsem PC vypl, nechal to chvilku vychladnout a problém byl zpět. Postup jsem zopakoval a zase to jede normálně. Uvidím, co to udělá po opětovném vychladnutí. Ale víc než dva pokusy už se mi dělat nechce.:-)))

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#15 Příspěvek od Gringo_Joe »

to chce pridat na cip zhaveni jak na dieselovy motor a vzdycky pred startem zahrat:-D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“