Daewoo DTH-29U7K-100D, chassis CP830F, deformace obrazu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Daewoo DTH-29U7K-100D, chassis CP830F, deformace obrazu

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuse. Mám takový problém. V tomto TV se podivně po stranách prohýbal obraz, jakoby náznak podušky. Došel jsem tedy k jistému elitu C418 viz obrázek. Jenže fígl je v tom, že ač je to elit tak nemá naznačenou polaritu na součástce, na desce ani ve schématu. Pokoušel jsem se shánět všude možně, ale neuspěl jsem. Nevíte co je to tedy zač?? Je možnost dát tam klasický polarizovaný??? Děkuji
Přílohy
CP830_ C418.png
Obrázek upraven a vložen takto. Killroy
(12.38 KiB) Staženo 127 x
Naposledy upravil(a) Peta-cb dne 12 říj 2011, 12:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Ne, dej tam co tam patří. A podle mě není ani vadný (změř ho). L403 bude rozhodně připálená a co to znamená, přepokládám víš.

.
Naposledy upravil(a) Killroy dne 14 črc 2011, 19:31, celkem upraveno 1 x.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

No bipolární elyt by se mohl dát nahradit (alespoň nouzově) "antisériovým" (plus na plus) spojením dvou kousků s dvojnásobnou kapacitou.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Peta-cb »

Killroy píše:Ne, dej tam co tam patří. A podle mě není ani vadný (změř ho). L403 bude rozhodně připálená a co to znamená, přepokládám víš.
Převinout či nejlépe sehnat novou. Jinak ten elit má něco kolem 14uF takže na měření je v normě, ale zespod se mu shrnuje pouzdro, což se mi moc nezdá.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peta-cb »

Dnes jsem k tomu tedy opět sednul, pokoušel jsem se hledat cívku ale takovou to jaksi nemám ani nic jí podobné.
Měla by to být CH-161A případně snad i CH-191A nebo 58C0000118.
Kolik má mít H také netuším. Pokud byste někdo věděl nebo případně ji měl z nějakého vraku, tak dejte vědět. Hledal jsem kde se dalo ale bez úspěchu. Případně i ten elit 6,8uF s kterým jsem též neuspěl :( .

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Peta-cb »

Tak jsem k tomu opět sedl a se snažím přijít na mne neznámou závadu viz foto. Nejdříve jsem si myslel že je chyba v korekci E-W viz výše, posléze v buzení atd...Nyní mi už ale došly nápady co dál. Obraz se různě deformuje v závislosti na jasu. Pro příklad: po zapnutí menu(osd) se o cca 1cm roztáhne s tím, že znát je to hlavně po stranách. V s-m jse obraz mírně zůžil aby to bylo lépe vidět. Máte-li někdo tip, tak sem s ním. Děkuji Obrázek

Uživatelský avatar
Rybicka
Příspěvky: 56
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Rybicka »

Tohle na podušku nevypadá.. Začal bych měřit napájení obraz. zesilovače (200V). A napětí řádku. Může být vyschlý elyt.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#8 Příspěvek od jopo166 »

a čo ak to roby pameť telky preto je ten obraz taky ak by to bola poduška tak by to malo tvar presypacich hodin.V tichto telkach su dosť často v haji cievky hlavne polske forum otom informuje preto ti to aj moderator hovoril skontrolovať
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 12 říj 2011, 20:24, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Jde pravděpodobně o chybu kompenzace vn v závislosti na proudu obrazovky. Tuto informaci dostává procesor I502 z vývodu SENZE, tedy ze signálu FB zesilovačů RGB. Asi bych zkontroloval filtraci napájení těchto zesilovačů, tedyC415, C910.
Předpokládám, že napájení řádku je v pořádku a řádně filtrováno. :wink:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Peta-cb »

Ano ano, napětí jsem procházel jako první. Pro jistotu ale znovu. Vše sedí +- jak má, jak zdrojová část tak k obr.zes. Co se týká filtrace řádku, tak to mne též napadlo a pro jistotu jsem zkusil poměnit oba 813 i 814 a nic. Zkusil jsem tedy i ty 415 a 910 a též bez úspěchu :( :( :( . Skorem každý večer koukám do schématu, ale už sem z toho fakt na švestku :evil:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Peta-cb »

Tak se zdá, že jsem pokročil. Cca po 10 min se nedá na chladiči io vertikálu udržet ruka (TDA8358j). Vyměnil jsem C305, 315(Ten už prvně, obraz byl přehlý) beze změny Napětí na nich sedí. Dále jsem zjistil, že po zapnutí hned začíná topit R331 po ani ne minutě se na něm nedá udržet prst, na měření se jeví ok. Vyměnil jsem tedy zenerky D360-2, beze změny. Takže to vypadá že jsou chycené vych. cívky??? :(

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“