Zážitky z obchodů

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

Zážitky z obchodů

#1 Příspěvek od Vojta7 »

Pochlubte se :)

Já jsem třeba v ELČI měl tu čest nakupovat u prodavače, který nevěděl, co je to pájecí pero, krokodýlové svorky (krokosvorky)...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

GES Praha. Občas se stane že tě okradou. Nestalo se to jen mě. Ale mým známým. Prostě diktuješ seznam součástek co chceš, on si to poznamenává, a pak teprve dává součástky do pytlíku. Mnohokrát dojde k tomu, že jednu ze součástek kterou jsi nadiktoval pouze namarkuje a nedá ji do pytlíku. V mém případě to byl pouze odpor. Ale troufnou si to udělan i u dražších součástek jako jsou integráče.

Uživatelský avatar
Fwpok
Příspěvky: 47
Registrován: 23 bře 2011, 01:00
Bydliště: Prešov,Slovensko

#3 Příspěvek od Fwpok »

U nas v Prešove v shottery je jedna taka ,,odbornička,, ku ktorej sa radšej dalej nebudem vyjadrovat ale raz cez prazdniny som bol dokupit par drobnosti a zastihol som ju akurat jak sa hadala s koleginou(ta vie celkom dobre) a to keby ste videli :D citujem:Ty vobec nič neznaš,ľen še furt zaľabčuješ zos zakaznikmi! pom niečo hovorila ta druha co si uz nepametam a potom som prišiel na rad ja a dostal som akurat tu odborničku a pital som 10uF tantaly a ona: Jake?keramicke? ja jej zopakujem požiadavku a ona:take nemame iba MKT medzi tym tam prišla ta čo vie a hovori jej: No ta co nezname dze su tantaľiky? Ona: a to jake su?to tote tu? druha: ne to su elyty tu su tantaliky,potom mi dala zaplatil som a pošiel preč.Ja osobne vobec nechapem jak tam dakoho takeho možu zobrat a vždy sa jej radšej vyhybam no vtedy jak sa tie dve hadali to bolo jak dajaka telenovela :) :D :) .
Jeden myslel,myslel vymyslel furik primontoval nanho motor a furik išiel sam.

Zbieram elektrónky.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Asi ty platy prodavačů nejsou takové, aby se tam machři moc hrnuli, ti si najdou něco lepšího. A když už se za pultem nějaký ten machr vyskytne, mohl by určitě posloužit daleko větším počtem zábavných historek o kupujících. Takže tak.

P.S. Byl jsem svědkem toho, jak paní navštívila PCshop a žádala Redbull (ano, ten, co dává křídla). Prodavač jí radil potraviny, ale ona se nedala odbýt. Po delší diskusi vyšlo najevo, že paní chce mít v panelákovém bytě svoje wi-fi a tak jí nějaký poradce poslal koupit router.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

To já mám jednu takovou chytrou paní co všechno ví a všechno zná v zaměstnání. Jednou mi volala, že se jí vypnul počítač a nejde nahodit. Přijdu a vidím jak sedí u ztmavlého monitoru a mačká tlačítko ON/OFF. Bedna normálně svítila, tak jsem pohnul myší........... Jindy se mě zase ptala proč mám na své feldě tři výfuky? Po chvíli nechápavého ticha jsem si uvědomil: Výfuk, zásuvka a díra na oddělávací tažné zařízení.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#6 Příspěvek od milan222 »

ja mam v elektre chlapka co tomu rozumi, ale ma zivnostak a je sam. takze v pohode.
ale byl jsem v jiny elektre kde maji normal silnoproud. zadal jsem u chlapa "pokistkove pouzdro na kabel" a tri 3.15A pojistky.
pojistky mi po dlouhe dobe nasel, chtel mi dat neake keramicke...
ale tak ja tam pet minut husti ze to ma kazda elektra. rikam mu jak to vypada... a nic. najednou tam prisla blondyna s krabici kde byly neake vidlice a zasuvky a ptala se me co potrebuji a ja ji to teda rekl a ona polozila krabici a sahla do supliku a najednou sem mel co sem chtel...
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Já jsem zažil paní, která když jsem chtěl USB konektor vytáhla ze šuplíku CANNON25 a zeptala se jestli je to tohle.

To, že jsem dostal jiný počet součástek než byl na účtence už se mi také stalo, a to to byly součástky zvící pěti centimetrů a chtěl jsem dvě...

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#8 Příspěvek od Hanizek »

A co "neelektro obchody"?

Řetězec Mobelix: Utratil jsem tam přes dvacet tisíc za nábytek. Hned po zaplacení mi ještě u pokladny prohledali batoh, jestli jsem jim tam náhodou něco neukradl...
To bylo poprvé a taky naposled, co jsem tam něco koupil.
Naposledy upravil(a) Hanizek dne 20 črc 2011, 01:21, celkem upraveno 1 x.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Hned za pokladnou bych volal státní policii a oznámil jim, že jsem byl přepaden v obchodě tom a tom. Nic jiného to vlastně nebylo. Na podezřelé zákazníky mají kancelář nebo možnost zavolat sami policii.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PabloX »

Nadiktoval som chlapovi asi 10 rezistorov s hodnotami v radoch kiloohmov a on mi ich dal v radoch ohmov...zistil som to az doma :/

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od AmarokCZ »

V GME v Brně jsem jednoho z novějších prodavačů naváděl v jakém šuplíčku mají výbojky :roll:

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#12 Příspěvek od Paja250 »

Co se týče neelektro obchodů, v Táboře bývala "mototechna", za pultem byla paní, která snad znala škodovky od stovky až po feldu zpaměti. Jít tam pro nějaký díl byla radost. :-) Ta ženská měla neskutečnej přehled a navíc v tom obchodě dokázali sehnat na škodovky skoro všechno. Dokonce jsem tam svého času (tak 5 let zpátky) kupoval na Š130 úhlová zadní ramena.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Racius
Příspěvky: 189
Registrován: 29 srp 2009, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Racius »

Túžbu zabíjať zákazníkov ktorí zbytočne zdržujú celú radu som pociťoval do tej doby než som sa naučil používať samoobslužné pokladne. Týka sa to brnenského tesca. Z týchto dôvodov už nenavštevujem albert, interspar ani pod. reťazce.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#14 Příspěvek od msar »

Nevím, čím to je, ale velice často, když jdu něco koupit, tak nesouhlasí cena zboží s tím co dostanu zpět (vrácené peníze). A to do plusu i mínusu...

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PvvS »

Jj, jednou sem kamosa navadel do servisu Renault pro nejaky ND .. Za pultem sedela zenska a po dotazu zda maji filtr na renault rok xx a motor yyy chtela jeste VIN, malej technicak a ptala se i po velkym. Za chvilku vykoukl chlap ze skladu ,zeptal se co potrebujem a na stejnou odpover , rok xx motor yy to asi za 20 vterin prinesl... Zenska se jeste nedodatlovala ani k vyberu typu ...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“