Jak nějak slušně na konektory Fast On?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

Jak nějak slušně na konektory Fast On?

#1 Příspěvek od varok »

Dobrý den, chtěl bych se septat, jak nějak slušně udělat konektory typu FastOn, ale i jiné? Myslím jak je upevnit na káblíky? Mám krimpovací kleště i na očka i na fastony, ale tenší drát než asi 0,75mm2 s tím nalisovat nejde. Potřeboval bych připevnit fastony a jiné konektory i na tenší dráty, třeba 0,25 a 0,35mm2. Mám to hlavně do auta, pájení v autě moc rád nemám. Není jiná možnost,

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

každý konektor je na určitý průměr(průřez) drátu,
jiný drát tam prostě nedáš (je velký), nebo tam nedrží (je malý) . . .
Na měnší průřezy jsou jiné FastOny, než na velké průřezy vodičů.

podívej se třeba sem

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

V nouzi se dá, když odizoluješ zhruba dvojnásobnou délku a licnu přehneš na dvojnásobný průměr, ale originál je originál.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od makino »

Ja som prekábloval pri prerábaní palubnej dosky Favorita za Felíciovú celé auto bez klieští na fast on, len so špicatými kliešťami, - okolo 500 spojov, fast-ony ešte zaizolované zmršťovačkou a 3 roky vôbec žiaden problém s elektrikou.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od varok »

Někteří mě pochopili a někteří ne. Krimpovací kleště mám asi od 0,75mm2do asi 4mm2. V autě jsou nejčastěji káblíky právě těch 0,75-4mm2. Tam problém není. Občas ale potřebuji dát faston na třeba dvojlinku nebo pod. o průřezu třeba 0,25mm2 a to už kleštěmi nenalisuji, i kdybych koupil FastOn konektory na tak malý průřez vodičů. Po obchodech ty čelisti do kleští na tak malé konektory nemají, ptal jsem se v GMElectronics, GES, Hadex.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

podívej se sem
jsou to kleště od 0,5 do 6mm2, ty by snad mohly vyhovět

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od varok »

Děkuji za odkazy.
ok1hga: já mám v podstatě ty samé kleště, je na nich taky napsané, že jsou na rozsah 0,5-4mm2, ale praxe je jiná. Jsou tam tři nástavce, lisuje se to najednou. První je na konektory pro dráty 0,5-1mm2. Druhý je na dráty 1,5-2,5mm2 a třetí je na konektory 4mm2. Jak už jsem ale psal, tak jsem zkoušel lisovat i dráty o průřezu 0,5mm2 a méně a prostě to nejde. Konektor se samozřejmě zalisuje, ale dost málo to ty packy zmáčkne a drát tam nedrží. Normálně jde vytáhnout. Nebo jsem možná zatím nikde nesehnal ty pravé fastony. V mnoha obchodech ani kolikrát neví, na jaký průřez drátu konektory jsou.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“