Autonabíječ k telefonu (úprava)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

Autonabíječ k telefonu (úprava)

#1 Příspěvek od Filda »

Zdravím, cca před měsícem jsem si koupil HTC desire. Narval jsem do něj GPS navigaci iGO.
Teď řeším nabíjení telefonu v autě. Koupil jsem USB do autozapalovače - (má být schopné dodat 1A) - univerzal. Při měření si telefon bral něco kolem 200-300mA.

Origo síťová nabíječka má USB výstup 5V 1A. (neměřil jsem kolik z ní bere)

V autonabíječce je mněnič a - data je připojen přez 50Kohm rezistor na - větev, +data přez 50Kohm rezistor na +větev.

Někde na cizích stránkách jsem našel nějakou zmínku, že nové telefony potřebují při nabíjení ze zdroje na usb + a - data propojeny mezi sebou (prej nějaký standart při napájení přez USB který platí od roku 2007).
(asi aby věděl že není připojený k PC a mohl si vzít víc než 500mA (na které je USB v pc stavěno)?)
Síťová nabíječka má + a - data propojeny.

Nevíte prosím někdo jak teda ve finále upravit autonabíječku? Osobně bych odpájel 50Kohm rezistory co propojují -D s -větví a +D s + větví. -D a +D propoji l mezi sebou ... a dál ? Nechat je jen tak "ve vzduchu viset" je blbost (připojit přez rezistor na některou z +,- větví?)

Můžete mě prosím pomoct?
Nechci udělat nějakou blbost při které by se telefonu něco stalo)

Mnohokrát děkuju za jakoukoliv radu :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

Nemam sice tento foun ale mam HTC Diamond 2. Nepochopil jsem o co ti jde. Pri nabijeni si foun vezme ruzne. Pokud je baterka uplne kaput, nabijeci proud je u me pres 700mA. S nabijenim klesa proud. Pred ukoncenim nabijeni je to okolo 100mA. Foun pouzivam taky jako navigaci. Mam autoadapter propojen s telefonem normalnim kabelem, tak jako nabijecku na sit. Sem tam pouzivam i original kabel. A problem s nabijenim telefonu nemam.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Filda »

Aha díky ... pokud je to jak říkáš, tak potom ok a jsem rád že nemusím nic upravovat. Je pravda, že jsem nabíjecí proud měřil, když byla baterie na 60% nabitá. Šlo mě o to, aby využil telefon nabiječku na 100% (aby se nebál vzít víc jak 500mA - které se uvádí jako max hodnota na usb v PC ).
Jak jsem psal ..... na ANG stránkách jsem se dočetl, že když telefony nemají spojené D- a D+ nevyužívají nabíječku na 100%.
Nechci prostě aby mi mobil při navigaci po několika hodinách kleknul (aby nabíjení telefonu stíhalo)

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko "zaslat odpověď".Děkuji, Killroy

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#4 Příspěvek od czatlantis »

Nechej je viset. Normálně propoj natvrdo datový piny a hotovo. Mám taky Desire. Při napájení z USB bere 400mA, při origo nabíječce 800mA, pokud propojím ty piny tak i z USB bere 800mA.
V těch nabíječkách jsou ty odpory kvůli iPhonům a tady těm jablečnejm zařízením, kde to detekuje vysokoproudovou nabíječku jinak.
Osobně jsem si udělal propojku pro nabíjení z USB vyšším proudem. Mrkni tady na tohle fórum a na moje příspěvky
http://androidforum.cz/vydrz-baterie-t4 ... AD#p203122
http://androidforum.cz/post198458.html

Jinak jestli člověk používá navigaci, nebo přes mobil intenzivně datuje, tak se bez té propojky z USB netíhá nabíjet, což je moc příjemný....

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Filda »

Díky moc :aplause: .... tohle je přesně ta rada, kterou jsem potřeboval.
VYŘEŠENO :D

Opět zbytečná citace celého předchozího příspěvku. Viz PRAVIDLA, odst.14b). A u superuživatele se předpokládá, že už je zná.. Killroy

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“