Mascom MC72W28, chassis PT92, propálený CD08

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Mascom MC72W28, chassis PT92, propálený CD08

#1 Příspěvek od JindraBla »

Zdravím, původní závada propálený CD08 ( 560n/250V ), následná kontrola C,D ,R v okolí i v obvodu modulátoru i korekce E/W. Po zapnutí ve STBY napěti OK. Aktivací do provozu pokles napětí +145 na 68V a začne žhavit odpor RV38 2R2 . Kontrola součástek v obvodu korekce i modulátoru , ale žádná vadná , indukčnosti se nehřejí. Tak nevím v čem může být chyba.
chassis PT92

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Ten odpor 2R2 je kde zapojen ? Z toho kondu jsem pochopil že asi vazba na vychylovačky. Ale mam tu schéma pt 92 a tyhle označení tam nejsou, jsou tam jiné. 2R2 jsem našel na B+ větvi takže asi velký odběr horizontálu,. Co takhle odpojit co se dá od vntrafa. tj. napájení vertikálu a napájení konců RGB. Pak skusit co má velký odběr,. Ještě je možné že po smrt kondu se částečně rozkopl některý další kond nebo dioda. A na měření to neni poznat,.

Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od JindraBla »

Pro upřesnění chassis PT92 pasuje podle součástek,Ten odpor RV38 je napojen z korekce E/W na tlumivku LV08 a jde na modulátor( DD07,DD08 ),napětí pro vertikál jsou jen o 1V nišší , RGB tam už je 68v místo 200v, po odpojení těchto obvodů se nic nezmění.Jinak po zapnutí se udělá svislá čára,takže vertikál jede , ta velká zátěž bude někde ve vychylovačkách ,nebo obvodu korekce.Jinak napětí pro RKS je ok (145v) Vyměnil jsem T,D ,C a pořád stejné Odpor RV38 se do minuty rozžhaví.Potřeboval bych trochu nakopnout naco se zaměřit.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

JindraBla píše:Pro upřesnění chassis PT92 pasuje podle součástek,Ten odpor RV38 je napojen z korekce E/W na tlumivku LV08 a jde na modulátor( DD07,DD08 ),napětí pro vertikál jsou jen o 1V nišší , RGB tam už je 68v místo 200v, po odpojení těchto obvodů se nic nezmění.Jinak po zapnutí se udělá svislá čára,takže vertikál jede , ta velká zátěž bude někde ve vychylovačkách ,nebo obvodu korekce.Jinak napětí pro RKS je ok (145v) Vyměnil jsem T,D ,C a pořád stejné Odpor RV38 se do minuty rozžhaví.Potřeboval bych trochu nakopnout naco se zaměřit.
Podle tohoto to vypadá, že máš ještě někde závadu (něco je přerušené) v obv. Hor. V.C. (nejsou buzené) - chybí H-vychylování. Příp. je tam někde zkrat, když ti klesá +B napětí.
I po odpojení obvodu "kor. )(" musíš dostat na obrazovku zúžený obraz (jeho šíře bude cca 2/3) poduškovitě prohnutý.
Až docílíš tohoto stavu, teprve potom hledej příp. vadu v tom obv. "kor. )(".
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

no jestli je svislá čára změř vychylovačky jestli nejsou přerušené,. prostě vychyloovačky stále nejsou připojené k horizontálu,.

Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od JindraBla »

Tak telka jede,byl utržen jeden přívodní kabel k VC a byl tak šikovně zastrčen pod soklíkem VC že to nebylo vidět,až po měření jsem zjistil , že jeden drát není připojen na VC.Připojením VC se přestal hřát odpor RV38.
Velice děkuji HiGhLaNdEr a Kokun za dobrou radu. JB

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“