OTF 472 - problem s pripojenim DVD cez RGB SCART konektor

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektronik71
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2006, 02:00

OTF 472 - problem s pripojenim DVD cez RGB SCART konektor

#1 Příspěvek od elektronik71 »

Po pripojeni DVD cez scart (RGB mod) je obraz sice farebny ale hrozne tmavy. neda sa vykorigovat ani nastavenim max. jasu ci kontrastu. ked ho pripojim k inemu televizoru (OVP) tak je obraz OK. Nevie niekto poradit kde moze byt problem? je to problem RGB vstupov na TV, ci slabej jednosmernej zlozky signalov RGB z DVD prehravaca? (Typ Yamaha DVD-S559). Ako sa da tento problem vyriesit?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Pokial si spominam, tak TESLA (ale len poctiva Orava), OTF/OVP si dost ctili impedancie/citlivosti AV vstupov/vystupov. Skor by som podozrieval z nestandardu prehravac (ak nie je telkac vadny).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Nemáš to náhodou propojený přes "laciný" pasívní AV slučovač?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Re: OTF 472 - problem s pripojenim DVD cez RGB SCART konekto

#4 Příspěvek od cabernet »

elektronik71 píše:Po pripojeni DVD cez scart (RGB mod) je obraz sice farebny ale hrozne tmavy. neda sa vykorigovat ani nastavenim max. jasu ci kontrastu. ked ho pripojim k inemu televizoru (OVP) tak je obraz OK. Nevie niekto poradit kde moze byt problem? je to problem RGB vstupov na TV, ci slabej jednosmernej zlozky signalov RGB z DVD prehravaca? (Typ Yamaha DVD-S559). Ako sa da tento problem vyriesit?
Presne tak sa mi to správalo, keď som ku TV mal pripojené DVD a VCR. Potom som DVD pripojil cez vstup SVHS na TV a problém bol vyriešený.
Priznám sa však, že som nepátral ďalej, čo tú závadu spôsobovalo.

Uživatelský avatar
elektronik71
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2006, 02:00

#5 Příspěvek od elektronik71 »

DVD je s TV prepojene stienenym RGB SCART kablom, ziadne zlucovace ani nic podobneho nie su pouzite. Obraz je farebny ale hrozne matny. Pozeral som zapojenie SCART konektora OTF 472 a vsetky 3 farebne signaly su vedene cez 22n kondenzatory priamo do RGB procesora. Okrem toho su zavesene odpormi 75R na zem. OTF 472 nema SVHS vstup. Poradi niekto co treba modifikovat?

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od wendys »

a co máš nastavený na DVD za výstup? RGB,video.....

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od Kopas »

Pre niekoho, kto by mal tento problém aj v budúcnosti... Ja mám doma C474 a magiobox kiss (taká pekná čierna skrinka :-) ) no a po prepojení cez FULL SCART bol obraz veľmi tmavý a tmavé scény boli úplne nerozoznateľné a nedalo sa to nijakým spôsobom ani na TV ani na boxe nastaviť. Skúšal som meniť aj hodnoty kapacít na vstupe RGBzo SCART-u do TDA4580, no nič nepomohlo. Po podrobnom preštudovaní návodu od boxu som zistil, že tento vysiela do SCARTU signály podľa toho, aké vstupy má zapojené TV a v postupnosti podľa kvality (RGB;Video, s-video..atď). Tak som na koncovke SCARTU odpojil PIN-y P,R,G,B a zapojil som takýmto spôsobom TV ku BOXU, čiže videosignál teraz išiel cez PIN 20 no a po zhladnutí obrazu krása..obraz jasný , čistý,rozoznateľné aj tmavé miesta,jas a kontrast som ešte musel dokonca trocha ubrať. Čiže výstupy RGB z MAGIOBOXU sú vhodnejšie pre LCD TV, ktoré už majú svoje obvody prispôsobené predsa trocha inak ako naše klasické OTF-ky.
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#8 Příspěvek od Onkyo »

Bude to tak .Zapojiť len priamo Audio a Video signál ostatné preč.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“