MASCOM MC5570

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

MASCOM MC5570

#1 Příspěvek od soucek »

Ahoj, televize mi přišla bez obrazu,šel pouze zvuk. Zvýšením napětí na Ug2 jsem si "pomohl" a rozsvítil obrazovku. Pak bylo trochu vidět na OSD. Zjistil jsem,že jsou stažené na nulu jas,kontrast a barevná sytost. Nesetkal jste se s tím někdo, čím se to mohlo stát ? Za normálního stavu to přece nikdo běžně všechno nestáhne na minimum,že tam pak není nic vidět.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Uvažoval bych o výboji VN

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Ten výboj vn je jednou z možných příčin, u TVP Libuše (syntik SAA1293) jsem na to narazil taky.

Kdyby byl stažený jen třeba jas, to by bylo pochopitelné - kdysi jsem se několikrát projel hledat problém v ladění v televizi - večer šly všechny programy, ráno jeden chyběl. Spravilo to podložení tlačítka M na dálkovém ovladači izolepou (stejně bylo ještě jedno na televizi). Na příčinu totiž přišla manželka pachatele.
Ten pravidelně u televize usnul. S loktem na ovladači. Občas přitom stiskl jemné ladění a zápis do paměti. Televize bez signálu se pak za pár minut sama vypnula. Tohle dávám do placu jen pro zajímavost, u dnešních TVP to tak jednoduše nejde.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od soucek »

Jj. díky. Ono se to teď ještě tváří tak ,že obraz občas nenaskočí. Stačí párkrát zaregulovat trimrem Ug2 a pak se chytne. Možná bude problém právě s tím trimrem na VN trafu. Napětí pro RGB je +200V, na filtraci (elko) jsem ještě nekoukal.

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

Re: MASCOM MC5570

#5 Příspěvek od 1010 »

soucek píše:Ahoj, televize mi přišla bez obrazu,šel pouze zvuk. Zvýšením napětí na Ug2 jsem si "pomohl" a rozsvítil obrazovku. Pak bylo trochu vidět na OSD. Zjistil jsem,že jsou stažené na nulu jas,kontrast a barevná sytost. Nesetkal jste se s tím někdo, čím se to mohlo stát ? Za normálního stavu to přece nikdo běžně všechno nestáhne na minimum,že tam pak není nic vidět.
U Mascoma 5568 mi taky spadlo veškeré nastavení obrazu a zvuku-vadná 24C08,sháním servisní kod pro now. nastavení,zatím se mi nedaří.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od soucek »

Tak jsem nakonec "vydoloval" ze zákazníka,že jednou zaslechl z televize něco jako prsknutí. Tak jsme doma,díky všem za pomoc! Přístroj půjde na opravu v záruce.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od cabernet »

soucek píše:Tak jsem nakonec "vydoloval" ze zákazníka,že jednou zaslechl z televize něco jako prsknutí. Tak jsme doma,díky všem za pomoc! Přístroj půjde na opravu v záruce.
To znamená, že je prepísaná EEPROM?
Ja mám teraz na opravu Mascom 5518, správa sa podobne. Sem-tam vypadne úplne obraz tak, že obrazovka je úplne tmavá. Pootočil som trimrom na VN-trafe pre nastavenie Ug2, zatiaľ to ide. Ak by si zohnal obsah pamäte, daj prosím vedieť.

Ahoj.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“