Schema pro gramorádio Tesla Moderato 1037A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Schema pro gramorádio Tesla Moderato 1037A

#1 Příspěvek od vasekpetr1 »

Zdravím všechny a mám prosbu, zda mě nemůžete poradit zdroj, kde sehnat schema zapojení gramorádia Tesla Moderato 1037A, výrobcem byla Tesla Bratislava. Nemůžu se domluvit s korekcemi a bez papírů to nejde. Děkuji předem za radu.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

myslim že to je ta ista schéma ako na sextet,najdeš to v suboroch tu na tomto webe v schémach stolnych radioprijmačov :?

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Schema pro gramorádio Tesla Moderato 1037A

#3 Příspěvek od Miradim »


Uživatelský avatar
Sandokan
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#4 Příspěvek od Sandokan »

Na http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=45 jsem psal:
Sandokan píše:Ahoj, našel jsem tady obrázky moderato1 až 8, ale moderato1a2.jpg je jen pravá plovina schematu - druhá půlka chybí, nebo je přemazaná propojovacím schematem :-(
Nevíte někdo, kde by se to dalo najít? + případně něco dalšího užitečného :-) - osazovací schema, DPSka atp.
http://www.sweb.cz/servisdok/servisnidokumentace.doc se už taky asi někam odstěhovala :-(
A na http://www.radiohistoria.sk jsem stáhl jeden soubor a od té doby mi hlásí, že přístup je zamítnutý :-( nevíte co s tím?
Dík.

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#5 Příspěvek od vaclavpe »

Nevím, jestli to někdo ještě potřebuje, ale schéma jsem našel na jednom maďarském serveru, GIF má 700kB, takže ho tu nepřiložím.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Tak nám, prosím, napiš adresu na které se nachází.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#7 Příspěvek od vaclavpe »

Habesan píše:Tak nám, prosím, napiš adresu na které se nachází.
To je dobrý nápad. Je to tady: https://www.hobbielektronika.hu/forum/g ... p?id=36038
Ale netuším, jak dlouho to tam vydrží.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#8 Příspěvek od barnodaj »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

web Oldradio.cz píše:"Tesla 1037A "Moderato" ... Rok výroby/ Production: 1981 - 1984 (Tesla Bratislava, n.p.)
Cena: 5420,- Kčs
Polovodiče/ Semiconductors: 3 IO, 35 tranzistorů, 31 diod.
Popis: Stolní stereofonní gramorádio s oddělenými reproduktory s napájením ze střídavé sítě 220V/50Hz. Vlnové rozsahy KV, SV, DV, VKV (66-73, 87,5-104 MHz) Tlačítkové přepínání vlnových rozsahů, feritová anténa, 4 předvolby pro VKV, ovládání hlasitosti, basů, výšek a vyvážení otočnými potenciometry. Výstup na magnetofon a sluchátka, přepínač MONO/STEREO, přípojka pro externí antény. Výstupní výkon 2x 10W. Dvourychlostní gramochassis HC15.04 s piezoelektrickou vložkou pod průhledným odklopným víkem. Dřevěná skříň, černá plastová maska, stupnice z plexiskla. Dvě dřevěné reprobedny 1PF 067 62 s plastovou děrovanou maskou, obsahující basový a výškový reproduktor. Přijímač je typu 637A "Sextet".
Schéma tudíž musí bejt shodný se schématem samostatnýho rádia TESLA 637A Sextet, lišit se maximálně bude zapojení přepínačů vstupů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#10 Příspěvek od lubos1961 »

Schéma Moderato 1037A
Na elektrotanya není celé.
Přílohy
Moderato3.png

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#11 Příspěvek od lubos1961 »

A to je to co tu prý nejde vložit.
Přílohy
Tesla Moderato.png

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od ok1hga »

známá poučka:
nikdy neříkej, že to nejde . . .
. . . vždy se najde někdo, kdo to neví a udělá to.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#13 Příspěvek od ronoda »

Taky jich mám "zopár" ve sbírce :-) a to nejsou na fotce všechny
Přílohy
sbírka sopr.jpg

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Tak se ke mně taky dostalo jedno Moderato se zajímavou vadou. Vypadalo vcelku zachovale, kromě prasklého plexiskla gramce bylo jen mírně zaprášené, jak bylo poslední dobou odložené, protože "nejelo". Z repráků nebylo slyšet skoro nic, v obou kanálech. Všechny tranzistory v budičích - KF507/KF517, které jsou do plošáku připevněny přes umělohmotné podstavce, měly právě v těch podstavcích uhnilé přívody. Některé ještě existovaly, zbytky jiných už tam ani nebyly. Nad podstavci byly přívody OK. Žádné jiné součástky napadeny nebyly, v rádiu jinak nejsou stopy po korozi. Že by se ta umělá hmota rozkládala a byla po čase agresivní?

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#15 Příspěvek od nixdorf »

@xsc: možné to je - mám tu IBM PCjr s cartridge (s rovným zbernicovým konektorom), kde použili molitanovú penu, aby nepadal prach dnu. V mieste kontaktu s touto penou boli všetky pozlátené vývody už skorodované dozelena; tie, ktoré trčali von boli naďalej zlaté.
Ešte síce nevykazoval známky rozkladu či zvýšenej lepivosti, ale išlo to preč razom...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“