Kompresor z lednice, co s vystřikujícím olejem?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

Kompresor z lednice, co s vystřikujícím olejem?

#1 Příspěvek od michal29 »

zdravím, kamarád mě daroval kompresor z ledničky, který se chystám používat na foukání kol, auta atd.
jenže po zapnutí z něho vystřikuje olejová náplň, předpokládám že ten olej tam musí být ale jak zamezit tomu vytékání?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Namontovat odolejovač - dá se to koupit, hledej "odlučovač oleje". Nic jinýho nejde udělat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#3 Příspěvek od michal29 »

toto mě přiznám napadlo, co až ten olej vyteče ůplně? neshoří motor?

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od michal29 »

no kupovaný odlučovač vyjde na stejno jak nějaký originál kompresor :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Nazdar.
Ten stříkající olej mě dlouho vrtal v hlavě. Pak jsem měl pohovor z jedním chladírenskám technikem (Techklima).
Ten mi řekl, že při provozu v lednici se olej a jeho páry postupně rozpouští v chladivu a postupují přes kondenzátor, kapiláru a ve výparníku se opět oddělí. olej steče na dno "hrnce" kompresoru a chladivo nasaje kompresor někde u horní části "hrnce".

Ten olej je navíc pěkně žravej a udělá z gumy něco jako vazelinu. Takže pokud to jde, vyhnul bych se tomu, pokud neseženeš ten odlučovač

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#6 Příspěvek od usporka »

Nevím jaký máš ty, ale já u toho svého z lednice Calex žádný odlučovač nemám. Je ovšem zapotřebí vylít ten olej co tam originálně je(velice opatrně ten olej je opravdu svinstvo) a místo něj dát řídky olej nejlépe minerální (například trafo olej, já používám hydraulický), dej ho tam asi štamprdli (cca 25-30ml).Bylo taky pár chytrých kteří ho provozovali bez oleje ale velice krátko-ten olej tam slouží k mazaní pístnice a chlazení jak provozního tak rozběhového vinutí. S takto upraveným kompresorem běžně foukám kola u auta,babetty, jízdní kola, dokonce jsem s ním i stříkal dutiny u auta, a olej mi z něho nestříka ani při dlouhodobém provozu. Avšak u každého typu to může být jiné.

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#7 Příspěvek od michal29 »

v tom mojem kompresoru bude oleje asi víc, protože mě z něho min štamprle při naklonění vychrstla a to nevím kolik vyteklo kámošovi a při přepravě. jinak docela mě to žralo ruce.
ten nový olej tam nalívat tou tenkou hadičkou, kterou to vyfukuje nebo tou kterou saje?

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#8 Příspěvek od usporka »

Dávej ho tam tou sací trubičkou, bud tak že kemprosor zapneš a olej si sám nacucne, nebo ho jednoduše vstříkneš injekční stříkačkou. Ale ted po 5 letech si uplně nevzpomínam jestli jsem tam dával 1 nebo 2 štamprdle, určitě tam aspon jednu uplně vrchovatou dej.

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#9 Příspěvek od souba »

Taky mám kompresor s chladničky,už nevím z jaké,ale olej jsem neměnil ani nevylejval.
Nechal jsem ho chvíli puštěný bez hadičky nějaký olej to vyfouklo a potom už ne.
Používám bez problémů asi 4 roky a zatím se nezadřel.

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#10 Příspěvek od Hurvo »

souba píše:Taky mám kompresor s chladničky,už nevím z jaké,ale olej jsem neměnil ani nevylejval.
Nechal jsem ho chvíli puštěný bez hadičky nějaký olej to vyfouklo a potom už ne.
Používám bez problémů asi 4 roky a zatím se nezadřel.
Spravil som to tak isto, jeden kompresor z mrazáku funguje už 10rokov, druhý tiež z mrazáku 4 roky úplne v pohode.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jak je výše , možná to byl jen olej z přepravy . Pokud tě to bude tížit , tak opatrně odřež dekl a zapoj sání ven a zavař . Udělal jsem i vypouštěcí a napouštěcí šroub . Běhá přes 20 let .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“