pøipojení internetu pøes router

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

pøipojení internetu pøes router

#1 Příspěvek od sr71 »

Kvùli notebooku jsem si domù poøídil router s WiFi, ale od zaèátku se mi to chová nìjak zvláštnì. Mám tedy stolní PC pøipojené do routeru kabelem + NB, kterým se pøipojuji pøes WiFi. Nìkdy to funguje celé bez problémù, nìkdy vùbec (je to nahodilé) - pokud to zrovna pøes router nefunguje tak mi na routeru nesvítí LED u WAN , netuším proè, pokud v této situaci pøipojím PC napøímo kabelem bez routeru tak pøipojení normálnì jde.
Dnes zas pro zmìnu NB pøes WiFi funguje normálnì, ale na stolním PC internet nejde, zajímavé je, že pokud z pøíkazového øádku na tomto stolním PC zadám "ping" na jakoukoli adresu tak je odezva normální, ale pøesto se nelze pøipojit. Chápu že takhle na dálku tìžko radit, ale mùže to být nìjakým nastavením? Nebo že by byl vadný router?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

Zacni tim, ze napises co je to za router.. Me doma muj taky blbne, mozna mame stejny a mozna vubec..
Az budeme vedet co to je, pak ti muzem poradit co mas kde spatne nastavene, nebo kde nechal tesar (vyrobce) diru..

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#3 Příspěvek od MaTTo »

Aku znacku a model routru pouzivas ? V akom mode je nastaveny router - to ze po prepojeni modemu s WAN portom routra nesvieti LED je HW problem nakolko WAN port musi svietit aj ked doneho pripojis kablom pocitac ci hocico ineho .Jedine zeby router bol nastaveny v mode klient vtedy je wan port neaktivny ale to by zase musel prijimat nejaku wifi siet a davat z nej internet na LAN porty 1-4 takze to by bolo divne ze to niekedy funguje a inokedy nefunguje .
Skusil by som prezaciatok restartovat modem do Factory setting - bud z menu routra alebo niekolko sekundovym stlacenim tlacitka reset na routry (10-30sekund podla manualu k routru) nasledne strcit kabel z modemu do wan portu a len zaheslovat wifi siet a sledoval by som ako sa to bude spravat, este som sa s takymto problemom nestretol ale ked nesvieti wan port tak je to nejaky HW problem - skus do WAN portu v dobe ked nesvieti strcit kabel z pocitaca ktory v portoch 1-4 normalne svieti, v pripade ze nebude svietit ajtak tak sa cez porty 1-4 alebo cez wifi pripoj na web rozhranie routra a otvor si zalozku status kde by malo byt uvedene v akom mode router pracuje, ten mod by mal byt nazvany AP popripade Router - zase zalezi od modelu routra .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

je to typ PANWA2204A

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

chce to více informací,
jaký používáš OS ?
máš nastavené pevné IP, nebo máš DHCP?
Máš správně nastavené DNS ?

Nemáš na 2,4 nějaké rušení ? (bluetooth, wirelessvideo, jiný router v blízkosti na stejném kanále a pod.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

sr71 píše:je to typ PANWA2204A
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

P32: tomu se dá rozumět jak?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

když jsem to začal googlit . . .

všude samé . . . prodám
nebo . . . pomozte s řešením problému . . .

asi nebude moc dobrý . . .
ale fungovat by měl . . .

google

a nejlepší je pitva !!!

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#9 Příspěvek od MaTTo »

Ja som vygooglil rovnake veci ... to je snad daky noname cinsky smejd s realtek vnutornostami :roll: nieco podobneho som videl predavat aj na dealextreme a pod. weboch, no nic, skusil by som factory defaults a ak to bude blbnut aj nadalej tak sa toho zbav - to by ma zaujimalo ako si sa k takemu vynalezu unas dostal ...
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Hill píše:P32: tomu se dá rozumět jak?
Vzpoměl jsem si na to jak mi jeden zákazník informoval o routeru dle typu routeru a přitom to bylo výrobní číslo a já hledal celé dopoledne na internetu, abych byl pak připravanej na nastavení a pak to byl obyčejný Edimax. Tak jsem se neudržel, že jsem se musel smát :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Hele, ono fakt asi i existuje. :wink:
Takže bych na to mrkl jiným způsobem. Zkus vypnout jakékoliv kódování a nech to wifi navolno a zkoušej jen nastavovat pásma. Když to bujde na něčem normálně jen "b" nebo jen "g" nebo "b/g" atd. tak až potom vyzkoušej zpanout kódování (WPA, WPA2 atd.)
Pokud to bude mít problém např. jen v pásmu "b" a nekódovaný přenos, tak je to asi na reklamaci, přip. na vyhození. Dnes stojí TPLink router s wifi 5-6 stovek a funguje bez problémů.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#12 Příspěvek od sr71 »

Asi teda zkusím sehnat jiný router, protože tento se chová opravdu nestandardnì. To co radí "p32" asi nemá smysl, protože dnes mi WiFi pøes router jela normálnì, ale nešlo pøímé pøipojení kabelem pøes LAN

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#13 Příspěvek od MaTTo »

Tak ti poviem ze pri realteku uz som narazil na neskutocne zavady ... nefunkcne lan porty bud vsetky alebo nahodne jeden zo styroch, popripade nefunkcny wan port, nefunkcny dhcp server na routri, posahane nestabilne firmware, wifiny s dosahom tak vramci jednej miestnosti nezavisle odtoho aka antena tam bola popripade ze s antenou wifi signal ziaden, bez anteny aspon 1-2 palicky na notebooku polozenom hned vedla routra - mnohe reklamacie atd. atd., realtek nenavidim co sa tyka hocicoho bezdratoveho sa zjavne seru do oblasti v ktorej nemaju ani sajnu , rovnake problemy v notebookoch s realtek wifi kartami boli - zly prijem signalu, padalo pripojenie, nefungovalo WEP alebo WPA - mozno to spôsobuju aj ich pochybne wifi ovladace ale ten HW nestoji zanic teda .
Odkedy pouzivam routre cisco linksys stavane na broadcom chipsetoch popripade atherosy tak nemam problemy a mam pokoj lebo mi nikdo nevyvolava ze mu nejde internet a pod. zalezitosti .Posledne som nakupoval nejake edimaxy a TP linky v ktorych bol atheros a zatial to vsetko slape bezproblemov ale mam USB wifinu realtek - neustale problemy, pci wifinu realtek - detto problemy, nespocetne mnozstva toshiba notebookov co sa zakaznici chodili stazovat na problemy s wifi a v tom popchane realtek wifi karty ... ako proste je to hnoj ta znacka minimalne co sa bezdratovych veci tyka, posledne roky broadcom, atheros preferujem a ostatnym sa snazim vyhybat lebo permanentne boli problemy a staznosti od zakaznikov a este tie fantomove chyby ... vecer lan porty nefungovali - na druhy den zazracne ano - bez restartu routra atd., a specialita realtekov - pustite cezto torenty a naratajte do 10 kym router zamrzne .
A aby neostalo len pri realteku tak rovnaky hnoj je Ralink a SiS ...
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#14 Příspěvek od galjo »

Každý router má špecifické nastavenia pre prevádzku. Stačí sa pozrieť cez Google na návod k použitiu a postupovať podľa toho, alebo niekedy stačí pozrieť do priloženého návodu..ten býva v zrozumitelnom jazyku , sice niekedy šalamunsky ale to je odborným prekladom. Zatial som rozchodil všetko. :idea:

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Petr-II »

Tak WA2204A mam dva kousky. Potvrzuji naprosto stejne priznaky. Priste nebrat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“