SCART do C110ST

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

SCART do C110ST

#1 Příspěvek od MetalGod »

Sorry, že zase otravuju s tím starým křápem, ale potřeboval bych poradit, jak a kam zapojit SCART (alespoň vstup audio a video- výstupy nejsou potřeba).
Přepínání AV/TV chci realizovat pomocí přepínače norem (stejně ho nepotřebuju- trvale přepnuto na naši normu).

Díky, služebníček :pray: !
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Ta televize má kostru spojenou galvanicky se sítí - přes můstek. Takže scart musíš galvanicky oddělit, protože jinak se nebudeš stačit divit.

Jak tam dostat obraz a přepínací povel pinem 8 scartu, jsem popsal tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 0&thold=-1 . Zapojení umí nucené přepínání signálem z videa (bez ohledu na zvolený program napětím +9...12V na pinu 8 scartu) nebo na předvolbě 8 stiknutím tlačítka K-G ručně aktivuješ vstup scartem, jinak chodí normálně jako ostatní.

Zvuk jsem neřešil, protože kvůli videu předělávat C110 na stereo (když jde zvuk vyvést na lepší aparaturu) by byl nesmysl.
Jde to využít oddělovacího bezpečnostního nf transformátorku, co dodává signál do konektorů pro sluchátka a magnetofon, ale to zvládneš se schématem televize sám. Modul Z má příslušný vstup, jen není zapojený, ten stačí dodělat podle Oravana. Jen mezi scart a desku Z musíš zapojit to bezpečnostní tráfko.

Přečti si ten článek pořádně, ať nezjistíš, že některé lidi má elektrický proud k smrti rád.
Nakonec možná přijdeš na to, že bude jednodušší si pořídit AV modulátor a honit to anténním konektorem.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#3 Příspěvek od Onkyo »

Ja som už písal v niektorom inom článku,že používam v C110ST modul video vstupu od ETS praha.Označenie ETS9500 .Je to profi AV modul.A je to s ním super.Používali ho v Košiciach vo fakultnej nemocnici na prezentácie resp.na videoprogramy pre pacientov na chodbách po cele nemocnici a šlapalo to perfektne. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Onkyo, zkus najít adresu té firmy, třeba se jen jmenuje jinak.
Zatím to totiž vypadá, že se k tomu žádná existující firma ETS už nějak nehlásí...

Uživatelský avatar
Elko
Příspěvky: 83
Registrován: 26 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Elko »

Robil som AV modul niekedy v 80-tych rokoch a určite to bolo podľa
červeného amára.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

Elko píše:Robil som AV modul niekedy v 80-tych rokoch a určite to bolo podľa
červeného amára.
To hej,ale v tom pripade si do telaca asi pridal aj oddelovacie trafo 220/220V~ tak asi 200W :oops:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

miroja píše:
Elko píše:Robil som AV modul niekedy v 80-tych rokoch a určite to bolo podľa
červeného amára.
To hej,ale v tom pripade si do telaca asi pridal aj oddelovacie trafo 220/220V~ tak asi 200W :oops:
I já to kdysi dělal podle toho Amara. Bylo to s optočlenama na oddělení. Moc dobře to ale nešlo, možná kvůli těm optočlenům, neměl jsem přímo ty, co tam patřily. Nakonec jsem to zbastlil bez nich a dal přímo dovnitř oddělovací trafo a pak to chodilo jak víno. Dokonce jsem si nechal poslat z Německa obvod na CTI, vyřadil jsem zpožďovací linku a bylo to zase o kousek lepší.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“