Jaký zdroj pro osvětlení stánku bez elektriky?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#76 Příspěvek od Holly »

Padla tu i otázka jak to dělají sousední stánkaři, ale odpověď myslím ne...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#77 Příspěvek od kbulda »

Svítí loučema ?

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#78 Příspěvek od Zmije »

Svítí vočima.

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#79 Příspěvek od GeorgeBr »

Zatímco spousta se Vás nedržela původního zadání tématu a plýtvala časem, prohcházel jsem znovu toto forum a internet.

Těm kterým vrtá hlavou co chci prodávat sděluji, např hodinky s vodotryskem...
A jak to dělají jiní podejci? Tak, jak já to nechci! Za pomocí autobaterie s dvěma 100W žárovkama. S tímto osvětlením se nechci spokojit a chci více nasvítit zboží.
Agregát nemohu také všude použít (samozřejmě mám 50m kabel a pokud to jde, tak agregát umístím co nejdál od lidí, abych neobtěžoval zápachem a kouřem). Jsou ale akce např. ve velkých městech, kde se prodává v malých ulicích a v tomto případě je nalepen stánek na stánku a nelze agregát použít (pořadatel by Vás vyhodil!).

To co chci prodávat nebo, jak to dělají jiní prodejci nebyla Vaše starost... Já jsem pouze chtěl, aby jste se striktně drželi zadání. Proto jsem se obrátil s dotazem na toto fórum.
To ale někteří nepochopili! Zřejmě měli potřebu se vyventilovat...
Někteří ale inteligentně reagovali, jiní dostatečně prokázali svoji hloupost a některé výroky zaváněli agresivitou.
Ti poslední by opravdu měli skončit ve hvězdné pěchotě, jak jeden odpovídající mimochodem navrhl.

Ale nyní k věci.
Nejsem ještě rozhodnut, ale nápad "Zmije" se mi zamlouvá čím dál více.
Plynové osvětlení na propan-butan, nebo ta tlaková petrolejka není špatný nápad a cenově zajímavý (i v případě použití dvou svítidel).

http://www.sunshop.cz/detailsklk.aspx?s ... DY41000101
http://new.e-conrad.cz/petrolejova-lampa.k462109

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od AmarokCZ »

Když zadání stojí za prd, tak se dá těžko odolat tomu šťourání do toho, co budou prodávat, atd.
Navíc když k tomu budeš přistupovat stylem "To co chci prodávat nebo, jak to dělají jiní prodejci nebyla Vaše starost", tak se ti na nějakou radu každej vyprdne, jestli ti něco říká GIGO, tak víš co myslím :)
Napsal jsi, že nechceš akumulátor ani benzínový agregát - tudíž zbývá petrolejka (nebo obdobná záležitost), takže jsi se ani nemusel vůbec na nic ptát, když jsi vyloučil všechny možnosti kromě jedné!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#81 Příspěvek od rnbw »

GeorgeBr píše:To co chci prodávat nebo, jak to dìlají jiní prodejci nebyla Vaše starost... Já jsem pouze chtìl, aby jste se striktnì drželi zadání. Proto jsem se obrátil s dotazem na toto fórum.
Asi si mylis forum s platenou poradnou.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#82 Příspěvek od Bernard »

GeorgeBr píše:Takže nikdo není chytřejší než já?
Zdá se, že není. :cry:
Asi bys měl změnit fórum za takové, kde budeš hloupější, tam ti poradí.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#83 Příspěvek od Sendyx »

Chtěl jsem zrovna napsat, co používá chlapec od šermířů na stánku, kde prodávají bižuterii a opracovanou kůži, ale škoda písmen. Howgh.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#84 Příspěvek od milan222 »

pouzij 12V usporky z hadexu. stoji jedna kilo, kup si tam i baterku, taky je levna
20W usporka zere skoro 2A tak podlle poctu usporek spocitas dobu provozu na baterii.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#85 Příspěvek od kyori »

GeorgeBr píše:Experti prosím poraďte. Jaký zdroj pro osvětlení stánku bez přívodu el.proudu?
Potřebuji zdroj, který vydrží minimálně 5hod, pro dvě 150W/220V halogenové žárovky .
Vylučme benzínový agregát nebo autobaterii…
Děkuji za odpověď.
Předpokládám, že svítit potřebuješ v zimě, protože v létě je dlouho světlo. A když vyloučíme autobaterii i benzinový agregát, tak bych volil ROTOPED s dynamem. Navíc se při tom i zahřeješ a uděláš něco pro vlastní zdraví. A tvoje činnost - výroba elektrické energie vlastními silami zajisté přitáhne dostatek zájemců čumilů, kteří i něco koupí.

Uživatelský avatar
blesk16
Příspěvky: 145
Registrován: 08 črc 2011, 02:00
Bydliště: Rumburk

#86 Příspěvek od blesk16 »

kyori píše:
GeorgeBr píše:Experti prosím poraďte. Jaký zdroj pro osvětlení stánku bez přívodu el.proudu?
Potřebuji zdroj, který vydrží minimálně 5hod, pro dvě 150W/220V halogenové žárovky .
Vylučme benzínový agregát nebo autobaterii…
Děkuji za odpověď.
Předpokládám, že svítit potřebuješ v zimě, protože v létě je dlouho světlo. A když vyloučíme autobaterii i benzinový agregát, tak bych volil ROTOPED s dynamem. Navíc se při tom i zahřeješ a uděláš něco pro vlastní zdraví. A tvoje činnost - výroba elektrické energie vlastními silami zajisté přitáhne dostatek zájemců čumilů, kteří i něco koupí.
Na youtube jsem viděl jak chlap si vyrobil (no spíš koupil) ten elektromotor do kola myslím že 300W a šlapal měl tam Ametr a dávalo mu to 18A :-) to není špatný s tím dobíjet:-) Nebo doma mám solární panely, na okně autobaterku a ve vnitř diody (vlastní výroba)

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

eště existujou zdroje světla na základě radioaktivních látek. Chce to hledat,.

Uživatelský avatar
zdenda_sm
Příspěvky: 10
Registrován: 21 dub 2010, 02:00
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od zdenda_sm »

Co takhle LED pásky? 5m pásku má příkon 24W a osvítí to bohatě celý stánek (vyzkoušeno na vlastním) a na autobaterku to taky vydrží svítit pěkně dlouho...

kdyby byly nějaký dotazy, tak psát na mail..

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“