Náhrada mosfetu FSL11N50A

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koala
Příspěvky: 47
Registrován: 19 dub 2004, 02:00

Náhrada mosfetu FSL11N50A

#1 Příspěvek od koala »

Dobrý den. Dokázal by někdo poradit náhradu mosfetu FSL11N50A ? Je to vadný tranzistor z jednotky co startuje měnič xenonu.

Základní parametry:

VDSS = 500V
RDS(on) = 0.55Ω
ID = 11A

http://www.zdic.com/Part-1476807-FSL11N50A.html

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

IRFP450 po elektrickej stranke.
Naposledy upravil(a) cabernet dne 31 srp 2010, 21:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Tak třeba STP11NM80, viz www.ges.cz/-stp-11nm80-ges04913135.html .Po drobné úpravě pouzdra vyhoví, možná se vejde tak..

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 31 srp 2010, 21:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
koala
Příspěvky: 47
Registrován: 19 dub 2004, 02:00

#4 Příspěvek od koala »

Moc díky za typy. Vyzkouším a dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
kubiks
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2010, 01:00

#5 Příspěvek od kubiks »

ahoj, povedlo se ti tu řj opravit?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

pridám sa k tomuto vláknu.mám tu jeden menič na opravu a je vadný FSL11N50A.podarilo sa niekomu opraviť?čím ste ho nahradzovali?menili ste štvoricu alebo len jeden?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Carlo
Příspěvky: 1
Registrován: 11 bře 2016, 01:00

#7 Příspěvek od Carlo »

Takže za prvé: Není třeba hledat náhradu, když se dá koupit originál, se všemi výhodami z toho plynoucími, jako jsou shodné parametry a pouzdro. Tranzistor v současném provedení IRFSL11N50APBF vyrábí firma Vishay a prodává ho polský zásilkový obchod s českou pobočkou www.tme.eu Konkrétně odkaz na součástku je http://www.tme.eu/cz/details/irfsl11n50 ... ht/vishay/
Nedělají osobní odběry, ale varianta dopravy GP Czech Economy je za pouhých 40Kč včetně dobírečného, balné firma neúčtuje, takže za mě palec nahoru.
Za druhé: Zkušenosti s opravou. Koupil jsem si tranzistorů celkem 5, protože jsem je chtěl vyměnit preventivně všechny 4 (jeden rezervní), ale s mým vybavením jsem se docela zapotil při vyprošťování toho jednoho střeleného, tak jsem vyměnil jen ten a šel to rovnou zkoušet s pozitivním výsledkem - svítí to.
Každopádně je docela problém už jen vyndat ten plošný spoj z toho hliníkového pouzdra. Musel jsem ho páčit šroubovákem. Docela při tom utrpí chladicí plošky na spodku plošného spoje, jsou tam zalepené pomocí nějakého teplovodivého tmelu, což ani nevím, kde bych sháněl, takže je otázka, jak dlouho jednotka po takovém zásahu přežije. Možná by při demontáži pomohlo to v místech těch styků to nějak zahřát, možná tu má někdo víc zkušeností, tak by se mohl podělit. Momentálně to neřeším - svítím. :)
Pokud se na tom něco změní, napíšu sem další zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“