Digitální bezdrát. telefon - samovolné odhlašování ruček

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jalma
Příspěvky: 43
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

Digitální bezdrát. telefon - samovolné odhlašování ruček

#1 Příspěvek od jalma »

Dobrý den,
již asi deset let doma provozuji digitální bezdrátový telefon Alcatel One Touch First 20 - dvě ručky, jedna základna. Asi před rokem se mi začala samovolně odhlašovat jedna ručka od základny (ztratila spojení) a nešla přihlásit. Poslal jsem telefon včetně základny na opravu do servisu v Brně , měli to tam tři týdny, údajně žádný problém nenašli, nicméně vyměnili elektroniku v základně a poslali mi to zpátky. Závada ale trvala stále, smířil jsem se s tím, že jsem telefon provozoval pouze s jednou ručkou. Po nějakém čase jsem přišel na to, že když z ručky vyndám baterie na delší dobu - minimálně den dva, tak po vložení baterií se ručka sama na základnu přihlásí a zase nějaký čas normálně funguje, než opět ztratí kontakt. Potom zase vyjmout baterie, vyčkat delší dobu a takto pořád dokola. Podotýkám, že vypnout ručku nestačí, musí se opravdu vyjmout baterie na dlouhý čas. Už jsem se s tím skoro smířil, ale teď mi to samé začala dělat i ta druhá dosud funkční ručka. Protože mám doma ještě druhou základnu, kterou používám pouze jako nabíječku, zkusil jsem použít na telefonní linku tuto, ale dělá to to samé. Obě ručky náhodně samovolně ztratí se základnou spojení a jsou nefunkční, dokud nevyndám na dlouhou dobu baterie. Po vložení baterií se ručky automaticky k základně připojí a zase to funguje po nějaký čas bezchybně. Nemá někdo tip, prosím, čím by to mohlo být?
Asi mi poradíte, ať to vyhodím a koupím nové, ale je mi to líto, protože v době funkčního připojení všechny funkce telefonu pracují bezvadně. Bezporuchový provoz je pro mne důležitý i z toho důvodu, že jednu z ruček obsluhuje moje 92 letá matka.
Všem předem děkuji za postřehy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vyzera to tak, ze v zakladni problem nebude.

Uživatelský avatar
jalma
Příspěvky: 43
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od jalma »

Už se mi nestandardně chovají i obě základny, když stisknu tlačítko, nedělá to věci, které by mělo dle návodu. To mi nikdo nedá tip, čím by to mohlo býti? Co takhle elity? Vlastně to ani neumím rozpárat, abych se podíval dovnitř.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“