Jak zkontroluji usměrňovací můstek v nabíječce?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hero
Příspěvky: 98
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Jak zkontroluji usměrňovací můstek v nabíječce?

#1 Příspěvek od hero »

Zdravím všechny.
Poradil by mi někdo prosím jak proměřit usměrňovací můstek jestli je v pořádku? Konkrétně myslím tento KBPC3501, zde je datasheet: http://www.ges.cz/sheets/k/kbpc1_50.pdf


Sorry, že jsem to dal do téma nabíječe, ten můstek je totiž z nabíječky Pb aku. 8-)

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

Jako diodu, ale čtyřikrát. Napětí při proudu v propustném směru a proud při napětí v závěrném směru, na všech hranách pouzdra. Pokud jsou 4 diody dobré, tak je můstek dobrý.

Uživatelský avatar
hero
Příspěvky: 98
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od hero »

Nešlo by to trošku podrobněji, nejsem elektrotechnik, ale truhlář, na obrázku jsou čtyři kontakty, jeden je označen + , proti kterému kontaktu měřit, a co mi má ukazovat měřák. (mám měřák s testem diody, je tam zvuková signalizace) díky moc 8-)

Obrázek



měřil jsem od +(a) po směru hod., tak na (b) neukáže nic, na (c) taky nic, na (d) mi píská; dám červený na (b) a na (c)nic, na(d)ukazuje 462, na (a) taky 462; pokračuji s červeným na (c) a na (d) ukazuje 452, na (a) taky 452,na (b) taky 452;na konec z (d) na (a)píská, na (b)nic, na(c)nic takže jaká je tedy diagnóza? díky :roll:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Co by nešlo. Kdybych já měl dělat truhlu, měl bys se mnou větší práci. :wink:

Takže 8x diodový test, červený vodič přivádí plus:
Přílohy
KBPC.png
(71.18 KiB) Staženo 260 x

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Klobúk dole , perfektná rada , len aby to dotyèný pochopil.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
hero
Příspěvky: 98
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od hero »

Super, tak tomu říkám odpověd na 100%. Takže můj KBPC3501 je podle tohoto měření v pr...li, zítra koupím nový, a nabíječka může sloužit dál.

Obrázek



tak ještě jednou díky hlavně za trpělivost 8-)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#7 Příspěvek od SMITH »

Áaaaa pochopil ... :prst:
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

ještě je otázka, jaký má měřák . . .

obyčejný diodtest totiž píská pouze při zkratu,
když je dioda dobrá, ukáže napětí přechodu
a když je dioda obráceně nebo přerušená, neukáže nic . . . .

a teď , babo raď . . .

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Keď už budeš teda kupovať nový, kúp radšej 3504 alebo 3506, nech máš rezervu aj pri napätí. Ten pôvodný bol napätím dosť nadoraz, pár špičiek zo siete, alebo zaiskrenie pri zapojení/odpojení akumulátora a mostík mohol odísť práve týmto spôsobom.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#10 Příspěvek od BIPOLAR »

A odešel jenom ten můstek ? Nebo ještě něco jiného, co mohlo být příčinou.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Pak už je v takový nabíječce jen trafo a možná pojistka. Ty můstky odcházejí samy, bez udání důvodu. Uvnitř jdou miniaturní čipy který nic nevydrží. Mě už několikrát odešla některá dioda, prostě se přerušila. Jinak důvod poruch těchto nabíječek je prostý. Majitelé "postaru" zkouší zapnutý stav nabíječky zkratováním kabelů. Jenže uvnitř už nejsou seleny ale křemíky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

No a ještě v některých bedýnkách je tento můstek v "luftě" , takže v tom případě , i za cenu prodloužení přívodů , přimontovat můstek středním otvorem k plechu skříně . Není se třeba bát , chladící plech můstku je od vývodů izolován .

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“