Grafická karta Asus EN8800GTS/HTDP/640M s GeForce 8800 GTS

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

Možná má moc velkej chladič a je mu zima. :D

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#17 Příspěvek od zdenek-ch »

No opravdu vtipné.:-) Ovšem musím konstatovat, že po druhém delším prohřátí už se žádný problém neobjevil, ani včera a ani dnes. Takže... někdy asi fén stačí, když teda pořádně pálí.:-)

Samozřejmě, uvidíme, na jak dlouho, ale zatím vše běží jak má...

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#18 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak už to opět nefunguje a problém je zpět cca po 3 dnech. Po víkendu mám domluveno zapůjčení horkovzdušné pistole, tak bych se chtěl zde poradit, co vše, je dobré prohřát. Je mi jasné, že bych se měl vyhnout elektrolytům a prohřát především čip... ale co npř. paměti? Neublíží jim to?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#19 Příspěvek od Gringo_Joe »

vsechno co nechces ohrivat prikryj alobalem. Prakticky ma smysl zahrivat prave cip, do pameti bych nevrtal.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#20 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak jsem to obalil alobalem mimo čip a ten jsem nahříval cca 1 minutu horkovzdušnou pistolí. Teď pomalu chladne tak uvidíme jaký bude výsledek.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#21 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak už to jede druhý den a zatím vše OK. Snad už to bude dobré.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#22 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak karta vydržela až do včerejška, kdy klekla a opět ten samý problém...při najíždění Biosu pruhy v obraze... Tak nevím... má to cenu znovu nahřívat? Péct se mi to moc nechce, raději zvolím opět horkovzdušnou pistoli...

Už mám za ni sice vhondou náhradu, ale i když čip je rychlejší, paměť větší, tak propustnost sběrnice je poloviční (128) a ve výsledku je Ge Force GTS 450 pomalejší, než ta, zde zmiňovaná 8800 GTS. Proto se ji snažím ještě oživit...

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#23 Příspěvek od dj_rizek »

Presne tuhle zavadu co pises jsem mel jiz nekolikrat,zkousel jsem kdeco,ve vedsine pripadu tuhle zavadu delaly vadny graficky pameti,obcas pomohlo horkovzduchem prohrat vyvody pameti,kdyz tam teda sou,jinak se to prohrejva hur.

Z moji praxe pokud je chyba v napajeni,tak se to chova jinak,ve vedsine pripadu se to chovalo pri startu naprosto standartne,problem nastane az po zavedeni ovladace grafiky do systemu,v te chvili to vedsinou spadne,nekdy modra smrt,nekdy restart,jindy nenabehne plocha a dokonce i jsem se setkal se slavnym odpocitavanim casu do vypnuti PC.

Samozrejme oboji je za predpokladu ze grafika vubec neco dela.

Doufam ze ni z desky neodpadla nejaka SMD soucastka,taky se mi to stalo,nastesti jsem u kamose nasel podobne osazenou grafiku a bylo kde vzit dil.

Ludek

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#24 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak dalece jsem to nezkoumal, poprvé to stačilo prohřát a jelo to přes měsíc v pohodě, tak to zkusím prostě zopakovat. Po prvním prohřátí se grafika chovala jako nová.
Tak snad tam neodešlo nic dalšího.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“