Chybí obraz u Tesla 458

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Chybí obraz u Tesla 458

#1 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ahoj, mám problém s obrazem na 458 - tmavá obrazovka, pouze se zobrazí číslo předvolby nebo ukazatelé hlasitosti atd. Měřením jsem zjistil, že ovládací napětí kontrastu z PCA84C640 odchází(3,5V), ale na TDA 4580 sv. 19 je 0V. Tranzistor VT503 je otevřen - na bázi je -0,6V, na katodě diody VD501 je +12V. Elyty v obvodu (C564, C574) jsou vyměněny. Po jejich odpojení se objeví silně zkreslený obraz. Můžete prodím poradit, kde by mohl být problém? Děkuji.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

c458 nejde obraz

#2 Příspěvek od Ivan_Ryger »

ja by som vyskusal, ci nahodou nieje poskodeny c411(zvod, resp. preruseny, obe poruchy sa prejavuju jednako), dalej by som vyskusal rezistory r411,r542(najma) i ked nebyvaju prerusene. skontrolujte takisto vyvody trafa na studeny spoj i pri puzdre trafa(mal som uz taku poruchu). V pripade, e je vsetko v poriadku, skontrolujte impulzy na hor. tranzistore bu508 a podla potreby sa riadte tym. I ked ja som mal taku zavadu, ze z VN trafa slahla iskra a odpalila i tda4680 i ochrane diody na doske RGB. Ivan OM1AIR(at)seznam(dot)cz

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#3 Příspěvek od vasekpetr1 »

Závada odstraněna - byl to vadný C411(úplně nafouknutý), takže díky moc za pomoc, ale asi už bude slabá obrazovka - při rozsvícení čísla předvolby se obraz silně ztmaví a po zhasnutí předvolby se opět normálně rozsvítí a ten kond odešel už podruhé. Sice nevím, za jakou dobu, ale asi je to nějaký slabší článek nebo je tam hodně namáhán.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To sa mi nezda, ze by to robila obrazovka...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Tmavnutí obrazu při rozsvícení čísla předvolby nebo menu znamená jen to, že omezovač proudu obrazovky funguje. Ale jeho nastavení se změnilo - jestli se menu nebo číslo předvolby nerozmazává směrem doprava (praporky), chce to zkontrolovat zejména odpor, na němž se získává informace o proudu obrazovky.
To může být příčina toho, že na řídícím vstupu kontrastu TDA4980 není napětí.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

Zvedl jsem trimrem na VN trafu napětí pro Ug2 a tmavnutí se odstranilo. Díky všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“