Kondenzátory na základní desce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Kondenzátory na základní desce

#1 Příspěvek od dannyhavlicek »

Zdravím a předem děkuji za pomoc,
Mám základní desku MSI (MS-7050) a při zapnutí mi zkratuje zdroj. Domníval jsem se že bude asi defektní (zdroj) a pořídil jsem si noví. Bohužel beze změny, i tento zdroj při spuštění PC zkratuje (krátce se protočí větráčky a ticho po pěšině). Po odpojení zdroje ze zásuvky v něm krátce tiše pípne a po zapojení a zapnutí PC se zase opakuje ta samá situace. Trochu jsem se informoval a bylo mi řečeno že to bude 100% základní deska. Mám proměřit kondenzátory a ty špatné vyměnit, teď ale nevím kdy je kondenzátor špatný a kdy ne. Podle doslechu je možné vyměnit 820uF/6,3V za 1000uF/6,3V to bych ještě pochopil jelikož nějaká ta tolerance je daná. Ale při proměření některých kondenzátorů je na obalu uvedená hodnota 3300uF/6,3V a naměřená 3124uF tak a teď nevím zda vyměnit nebo ponechat. Možná má někdo zkušenosti s touto problematikou a zná důvod proč dochází ke zkratu.
Proměřit závadu (díky zkratu) na desce nemůžu takže můžu jen doufat...
Ještě jednou děkuji za případné návrhy. :cry:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

dannyhavlicek píše:...Proměřit ....(díky zkratu) na desce nemůžu...
Ne ze nemuzes, ale musis. (Merit)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Hodnota 3124uF je v normě (-5%), běžná tolerance je +-20%.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Na začátku by to chtělo zjistit, ve které větvi napájení je ten zkrat a jak moc je ten zkrat zkratem.

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od dannyhavlicek »

to určitě, jenže jak to zjistím když při zapnutí ihned zkratuje. (Zkratuje říkám jen já, spadne díky přupětí. Po odpojení ze sítě a zapojení zase normálně běží) Dík

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Když nedokážeš rozlišit ani přepětí od přetížení/nadproudu, tak to radši svěř někomu, kdo má alespoň základní znalosti z elektro(tech)niky.

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od dannyhavlicek »

Děkuji za (žádnou) pomoc. Končím s tímto tématem, zkusím se pozeptat u rozumnějších elektro(tech)niků. Mám dojem že žádný učený z nebe nespadl a k tomu abych se něco přiučil a pochopil jsem zde na špatný adrese. Tak ještě jednou moc děkuji a ať se dílo daří.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

Není zač. :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

dannyhavlicek píše:Děkuji za (žádnou) pomoc. Končím s tímto tématem, zkusím se pozeptat u rozumnějších elektro(tech)niků. Mám dojem že žádný učený z nebe nespadl a k tomu abych se něco přiučil a pochopil jsem zde na špatný adrese. Tak ještě jednou moc děkuji a ať se dílo daří.
¨
Zase se tu "stavíš na zadní" - všichni okolo tebe jsou blbci, jen ty jsi nedoceněný genius 8O :cry:
Dopadne to naprosto stejně jako s touto telkou:
dannyhavlicek píše:Zdravím,
tak jsem dnes obdržel svou TV z opravy zpět. Funguje zase jako dřív. Ze známosti jsem musel koupit jen flašku Ferneta a na otázku "kterej blbec se do toho hrabal" jsem radši jen pokrčil ramena. :roll:
No za každou cenu vše šlape a nebylo to ani tak drahý. Děkuji a přeji hodně zdarů v Elektro Bastlírně :D
Jenže pokaždé z pouhou flaškou Ferneta neuspěješ :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#10 Příspěvek od dj_rizek »

Desek jsem mel v ruce mraky ale ze by delala zkrat kuli kondenzatorum,to jsem jeste nemel.
Na MSI se vubec vykasli silenej srot,to mi nesmi vubec do baraku.

Podle me mas kaput chipset nebo napajeni CPU a podobne,pripadne to dostalo slus po LANu pri bource pak to tohle delava.

Jinak merit a merit,stejne se ale niceho nedomeris

To ze je tam zkrat si zjistil jak-ti cvaka zdroj?

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od dannyhavlicek »

Ne, ne při spuštění se krátce protočí větráky (CPU, zdroj) a je ticho. Zkoušel jsem proměřit (na desce) ATX 20pin a zásobování CPU (ATX 4pin) Na zásobování CPU jsou všechny čtyři piny ve zkratu. Asi to nechám, jen mně zajímalo jak odstranit chybu. Zajímám se o elektroniku a kde už mi mohou lépe poradit než mezi zkušenějšími elektroniky. Bohužel i tady člověk nenajde pochopení. Něco k předchozím příspěvkům: Nikoho zde neurážím, vždy se snažím slušně zeptat, zato že nejsem perfektní se moc omlouvám.
To co bylo (se stalo) u TV vlákna jsem se myslím dostatečně omluvil a že jsem laik jsem nikdy nepopřel ba naopak těmto lidem by měl člověk pomáhat a ne se chovat jak hulvát.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

Ale jako hulvát ses tu choval ty a hned několikrát, přesně jak to napsal kokun.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Asi mas skratovany FET v napajani CPU. Ale tebe to velmi nepomoze...

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od dannyhavlicek »

Je to tak, všechny jsou ve zkratu. Je možný že jeden z nich bude v háji?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Ako si to meral?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“