Asus P5K

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#16 Příspěvek od dj_rizek »

Za zkousku nic nedas,jak je videt tak to zkouselo vic lidi,ze to nekomu pak neslo s tim se nic nenadela ale me to fungovalo.Deska je stejne jinak pomalu na odpis.

Kdyz ti jinak deska jde,zkousel jsi jestli je chip sitovky horkej?



Gringo_Joe: predpokladam ze ti v tvym pripade uhodil blesk do HDD nebo CD-romky kdyz usuzujes ze si pomuzes odstranenim IDE radice!Sitovka a zvukovka je trosku neco jinyho.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Gringo_Joe »

@dj_rizek: Potreboval jsem do desky dat SCSI radic a ten IDE na desce mi blokoval IRQ prostredky.. Vypnuti nepomohlo, tak jsem mu nejdrive prerusil nozicky s napajenim a pak ho oddelal cely..

Ucelem zde vsak neni se hadat, ani dokazovat si kdo ma vetsi pero. Chtel jsem jen rict, ze ne vzdy se to muze povest. Je to mozna rukama (neni to jediny kus HW co jsem umrtvil) a mozna taky ne.. Predpokladam, ze ani ty jsi z nebe nespadl uz tak chytry;-)

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#18 Příspěvek od dj_rizek »

Gringo_Joe píše:@dj_rizek: Potreboval jsem do desky dat SCSI radic a ten IDE na desce mi blokoval IRQ prostredky.. Vypnuti nepomohlo, tak jsem mu nejdrive prerusil nozicky s napajenim a pak ho oddelal cely..

Ucelem zde vsak neni se hadat, ani dokazovat si kdo ma vetsi pero. Chtel jsem jen rict, ze ne vzdy se to muze povest. Je to mozna rukama (neni to jediny kus HW co jsem umrtvil) a mozna taky ne.. Predpokladam, ze ani ty jsi z nebe nespadl uz tak chytry;-)
V tom pripade nechapu tvy pripominky na mnou navrhovany reseni.

Odebranim HW kterej je jiz od vyroby integrovan na desce si IRQ podle me neuvolnis protoze tento HW je uveden i v BIOSU a ten IRQ blokuje,kor IDE.
Zapasil jsem s tim taky v dobach W95 W98,kolikrat jsem musel pouzit nakonec jinej MB.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#19 Příspěvek od Gringo_Joe »

abys videl, ze jsem spravny kverulant, tak jindy zase odstraneni svabu s FDC pomohlo:-) Myslim si, ze IRQ 6 je mnohem "pevneji" zadratovana nez IRQ 15, takze jsem veril tomu, ze IDE radic odstranim a bude vyhrano..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

dj_rizek píše:Kdyz ti jinak deska jde,zkousel jsi jestli je chip sitovky horkej?
Toto je druha dolezita otazka, ktoru si treba polozit pred jeho odstranenim. Ta prva je, ci sietovku vidiet na zbernici.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“