LCD TV Samsung LE40N87BDX, vynechává zvuk

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

LCD TV Samsung LE40N87BDX, vynechává zvuk

#1 Příspěvek od sadaz »

Zdravím všechny, kamarád si pořídil z druhé ruky tento 40" LCD televizor, po pár měsících používání mu začal vynechávat zvuk (televize prostě hraje a pak chvilku ne , přičemž obraz naprosto v pořadku). Na zahraničnch forech v uživatelských recenzích jsem se dočetl, že u Samsungů je toto celkem častý případ. Povětšinou bylo LCD v uáruce a řešili to výmenou celé základní desky Chtěl jsem se zeptat, zda se někdo s tímto problémem u Samsungů též nesetkal? Ke známému jdu koncem týdne s tím, že se na to zkusíme mrknout. Kde hledat chybu? špatný firmware, CPU či by za to mohl zdroj koncového stupně, který by prostě zesilovač vypínal a zapínal? Nebo by to mohl dělat i sám koncák? Základní deska je celkem široký pojem:)

Samozřejmě budu postupovat chronologicky od zdroje, ale rád bych věděl, zda se s tím vůbec zabývat, když by to mohla být chyba i softwarová. Předem díky za všechny připomínky!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ak to ma nejaky vystup, tak skontroluj zvuk na nom.

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od sadaz »

Taky mě to napadlo, tím bych zjistil, zda je problém v signálové či výkonové části.. tuším, že ale zvukový výstup na těhlech typech televizí je s neregulovanou hlasitostí ovladačem(čili mezi tímto vystupem a reproduktory musí být ještě regulace hlasitosti a zesilovač)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »


Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

ja bych řek, že to byla ona

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“