Tesla Limba 4252U, vodorovné pruhy přes obrazovku

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#31 Příspěvek od Eleman »

To je nějaký divný. Měřil si to dobře? S potenciometry většinouu u tlačítkových souprav problémy nebyly, to spíš s přtepínači pásem nebo s mechanikou. Leda, že by to napětí na jezdec potenciometru tlačil tuner (vadný).
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#32 Příspěvek od jakubrosler »

Teď jsem to změřil znovu a drát vedoucí od středu do tuneru jsem odpojil a uzemnil a je to pořád to samé. Při kterékoliv volbě to má nejnižší napětí kolem 12V. Pokud v tom není další fígl, ale vedou tam jenom kraje potenciometrů a jejich střed, pak bude asi vadná ta souprava.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#33 Příspěvek od Eleman »

Jak stejný? Když jezdec potenciometru uzemním, tak na něm nemůže být napěti. Není někde upadlý nějaký drát, nebo rozpojený konektor?
Měříš na pinu 4 konektoru Z4, resp. pinu 4 tuneru.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#34 Příspěvek od jakubrosler »

jakubrosler píše:drát vedoucí od středu do tuneru jsem odpojil a uzemnil
, takže ten střed potenciometru nebyl připojen nikam.

A drát nikde upadlý není, alespoň ne viditelně.

EDIT: A tu tvojí poslední větu jsem moc nepochopil. Pin 4 konektoru Z4 není pin 4 tuneru a nemá žádnou souvislost s potenciometry. Já jsem to měřil přímo na té tlačítkové soupravě.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#35 Příspěvek od mkat »

Ja som myslel z videa nie televizny signal ale proste pustit video pasku a ladit.Video prepoj len antennym kablom.(Z videa do telky) Pokial nič nenaladiš tak je najskôr vadny kanalovy volič.Ešte by som poriadne prečistil predvolby,dost často boli zaoxidovane.(Plošne spoje a prepinacie kontakty)
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od otakarv »

To jakubrosler,jak nemáš schému tak Tu je,aby ses mohl přesněji orientovat.

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#37 Příspěvek od jakubrosler »

mkat píše:Ja som myslel z videa nie televizny signal ale proste pustit video pasku a ladit.Video prepoj len antennym kablom.(Z videa do telky)

Já jsem to zkoušel na puštěnou pásku, později i na testovací signál z videa a nic. Myslel jsem, že mezi to musím dát symetrizační člen, protože vstup TV je 300R a výstup videa je 75R.

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#38 Příspěvek od jakubrosler »

otakarv píše:To jakubrosler,jak nemáš schému tak Tu je,aby ses mohl přesněji orientovat.
Tady je to přímo příspěvková smršť. Schéma mam, dokonce přímo odtamtud. Ale abych byl upřímný, tu část kolem vstupu moc nechápu. Jak to, že tam jsou jen dva potenciometry, když jich je tam ve skutečnosti 7?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od otakarv »

Však ano,symetrizační člen,propojit video s TV,pustit video a TV ladit od kraje do kraje,nejlíp vyzkoušet všechny předvolby.

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#40 Příspěvek od jakubrosler »

otakarv píše:Však ano,symetrizační člen,propojit video s TV,pustit video a TV ladit od kraje do kraje,nejlíp vyzkoušet všechny předvolby.
Tak jsem to udělal, jenom jsem zkusil pouze předvolby 3 a 4 (to jsou ty na IV. - V. pásmo), protože jsem si celkem jistý, že video vysílá buď na 36. nebo na 37. kanále.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#41 Příspěvek od Eleman »

Pozor to schema co dal otakarv je pro jiný typ tuneru než máš.
Pin K4 tuneru (plusáku) označený VARICAP je ladění a jevyveden na pin 4 konekroru Z4 na desce tuneru kam je připojena tlačítková souprava.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od otakarv »

Kurňa chlape,buď si děláš "kozy" :lol: nebo nevím?Každá jedná předvolba se dá přepnout na IV-V pásmo,jako i na I.pásmo nebo na III.pásmo.A v té schémě naco by tam kreslili všechny poťáky,když stačí jenom dva a většinou tam jsou mezi těma dvěma ........tečky.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#43 Příspěvek od Eleman »

Pásmo na předvolbě se přepíná povytažením knoflíku ladění příslušné předvolby a současně jeho pootočením.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#44 Příspěvek od jakubrosler »

Aha, já jsem teda odpojil drát vedoucí od toho pinu 4 ke středu potenciometru a uzemnil ho. Pak jsem měřil napětí na středu těch potenciometrů.

Uživatelský avatar
jakubrosler
Příspěvky: 200
Registrován: 16 čer 2009, 02:00

#45 Příspěvek od jakubrosler »

otakarv píše:Každá jedná předvolba se dá přepnout na IV-V pásmo,jako i na I.pásmo nebo na III.pásmo.
Mýlíš se, u této tlačítkové soupravy je pro každé tlačítko dané pásmo. 1., 2., 5. a 6. tlačítko je pro III. pásmo, 3. a 4. je pro IV. - V. pásmo a 7. je pro I. - II. pásmo

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“