Panasonic RX-EX1 hned se sám vypne

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Panasonic RX-EX1 hned se sám vypne

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Je to pøenosné rádio s CD a kaze￾ákem na DO. Po volbì jakéhokoliv módu se rozsvítí LCD display, ale hned podsvícení zhasne a zùstane jen svítit U01

Bylo to v síti, mìl jsem podezøení na zdroj, tak jsem tam místo baterií (tolik jich nemíním na zkoušení kupovat) pøipojil i laboratorní zdroj, ale nepomohlo to. Ještì je tam šachta na 4 tužkový baterie, tak jsem je tam dal, ale je to stejný. Mimochodem nevím na co jsou.
Jako hlavní baterie je tam 8 velkých monoèlánkù.

Mìl jste už nìkdo tenhle stroj v práci? Aby to nebyl CPU.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: Panasonic RX-EX1 hned se sám vypne

#2 Příspěvek od miroja »

Anonym píše:...Ještě je tam šachta na 4 tužkový baterie, tak jsem je tam dal, ale je to stejný. Mimochodem nevím na co jsou.
Jako hlavní baterie je tam 8 velkých monočlánků.
Nepises, ci to ma hodiny. Ale ak to ma LCD display a hodiny, tak tie tuskove baterky by mohli byt prave na hodiny,aby si nemusel nastavovat cas ked to vypnes zo siete. Ale zvycajne na to stacia dve baterky...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

To téma je moje, nìjak mì to odhlásilo.
Hodiny to má, manuál jsem našel jenom v japonštinì, takže je mi na ****.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic RX-EX1

#4 Příspěvek od LOYZA »

Pokud není někde studený spoj, bývá, pak je tam spínací tranzistor a tam bych okolo hledal. Taky kondíky ve zdroji občas u těchto modelů vyschlé! Ještě jedna vada bývá, pokud se k přepínání používá přepínač, pak je taky vada často v něm. Nevím z hlavy tento model tak jsem popsal raději obě varianty. Věřím, že jsi tedy naměřil 5V a že nejsou zvlněné!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Hejnicek »

Jsou tam jenom tlaèítka, žádnej pøepínaè. Zdroj to asi nebude, zkoušel jsem to pøes externí zdroj místo baterií.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“