Genius SW-HF 5.1 5005, po zásahu bleskem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#16 Příspěvek od zdenek-ch »

Právě že i manuál nepomohl...koukám na něj už nějakou chvíli, ale vůbec to není jasné. Netuším jak to tam drží, a drží to dost silně, zatím nemám odvahu to urvat...:-(

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Podle diskusí na internetu to za tu dřevotřísku drží nějaký plastový pacičky. Čudlíky už jsi sundal?

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#18 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak jsem to zkusil oddělat... byly tam 4 zalepené čudlíky a jeden šroub pod hlavním čudlíkem hlasitosti. Mám to dole, ale dál nevím.... z hlavního potenciometru pro hlasitost jdou dva vývody pro motor, a 3 pro hlasitost... jeden je zem, jeden při měření má proměnný odpor, ale.... při měření mezi zemí a tím třetím je tvale odpor cca 10k....to asi bude ten problém...

Označení to má WELL-T 10K Bx2

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#19 Příspěvek od Philip_Fry »

Panebože, vždyť je to 10k poťák, co bys asi tak chtěl mezi začátkem a koncem odporové dráhy naměřit? :roll:

Navíc (píšu to už potřetí) tahle věc má elektronickou regulaci hlasitosti, když uvážíš to, že podobně se chovají i ostatní potenciometry, co na tom jsou, je jasné, že problém bude jinde, než v těch poťácích.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Je to marný, marný, marný.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#21 Příspěvek od zdenek-ch »

Domníval jsem se, že když naměřím proměnný odpor (0-10k) mezi zemí a jedním vývodem, měl by být proměnný odpor měřitelný i mezi zemí a druhým vývodem... nebo se pletu?

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#22 Příspěvek od zdenek-ch »

Bohužel se v tom tolik nevyznám, asi by to chtělo nějakého dobrovolníka, co by se na to mrkl... je tu někdo takový? (Nejlépe z okolí FM.)

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#23 Příspěvek od Philip_Fry »

Dohodněme se, že potenciometr vypadá takhle Obrázek

Pak mezi A-C naměříš trvalý neměnný odpor, v tvém případě 10k
Mezi A-B naměříš při otáčení osou měnící se odpor 0-10k
Mezi B-C naměříš při otáčení osou měnící se odpor 10-0k

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#24 Příspěvek od Philip_Fry »

No mám dojem, že tady by ti mohli pomoct... http://www.mapy.cz/s/27EP

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#25 Příspěvek od zdenek-ch »

No super... tak raději bych ocenil konstruktivní radu, než toto. To je přesně to o co tak nějak nestojím a na co je vždycky času dost. Jinak OK, problém je jinde, přezkoušel jsem i motor potenciometru, ten přestal fungovat už dříve a točí se, takže jedna zrada bude někde v ovládání motorku...

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#26 Příspěvek od Philip_Fry »

Dobře, tedy konstruktivní radu... Podívej se pořádně na schéma, jak je celé to ovládání řešené. Dojdeš k tomu, že o řízení hlasitosti se stará jeden obvod, u kterého můžeš tak maximálně zkontrolovat napájení, studeňáky a pár drobností okolo. Prohlídni i plošňák, jak už ti doporučoval myslím p32. A pokud na nic nepřijdeš tak zjistíš, že má "rada" z předchozího příspěvku nebyla až tak od věci. On totiž ten BT1840PA odchází v těchto krámech velmi často a je prakticky nesehnatelný.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#27 Příspěvek od zdenek-ch »

Vše vypadá v pořádku...obávám se že to ten čip, zřejmě tedy nesehnatelný. :-(

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

zdenek-ch píše:Už je mám leta a jsem s nimi spokojený. Za tu dobu s nimi byl jen jeden problém a to zkratovaný kondík. Dal jsem tam jiný na víc voltů a jelo to dál, až do toho osudného blesku...
A přitom nedáš na "číňana" dopustit 8O :cry: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#29 Příspěvek od zdenek-ch »

Já si je nekoupil, abych se v nich vrtal. A po zvukové stránce byly opravdu skvělé, koho by to napadlo, že mi do nich vjede blesk...

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#30 Příspěvek od Philip_Fry »

Zkus rozhodit sítě po diskuzích na "počítačových" webech, občas se tam objeví někdo s tímto systémem po smrti, většinou to končí jeho vyhozením, tak třeba by se dal sehnat jiný na díly a doufat, že tam bude jiný problém. Nebo je možnost zkusit ten obvod (pokud je opravdu vadný) sehnat někde v zahraničí, na e-bay, ovšem otázkou je, kolik by to stálo.

Ale zas ber to tak, že jestli ty bedýnky pár let sloužily bez potíží, tak při jejich aktuální ceně 1500Kč to zas není až takový průšvih, koupit jiné. No a komentovat jejich "skvělý zvuk" raději nebudu...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“