Color 460, 428 (441), poznatky z oprav a "tuningu"

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Ak by si mal cestu na juh, môžem Ti dať ešte dve C428-ky a i nejaké náhradné diely. Jedna by mala fungovať, druhú treba opraviť. Obraz už nie je ako za nova, ale je použiteľný. Je mi ľúto ich vyhádzať. Mám i C441, s tou nie som rozhodnutý; uvažujem, že si ju nechám.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#17 Příspěvek od breta1 »

rnbw píše:Aj ten stabilizator bol vadny - vymenil som ho, ladiace napatie uz drzi, ale na spravani sa nic nezmenilo.
To dělají keramické blokovací kondy uvnitř voliče, které blokují ladící napětí. Napětí 33V na stabilizátoru pak drží, ale skutečné ladící napětí za potenciometrem ladění už trochu lítá.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#18 Příspěvek od judeware »

Pro Duvsana:
Na Slovensko je to pro mě moc daleko (jen do Brna to mám 200Km). Budeš muset obdarovat někoho, kdo je blíž. Nějací zájemci o tuto klasiku se určitě najdou ...

V hlavním příspěvku jsem popisoval možnost implementace OSD čipu. Abych nemluvil do větru, tak na fotkách je příklad toho, jak by to mohlo vypadat. Zopakuju - SDA2084 (2083 u C460) se liší od standardu 8051:

- brána P0 má zvýšené proudové zatížení (buzení displeje LED)
- P4.0, P4.1 je open collector (I2C)
- bitový port P3.0 má Hw demodulátor signálu z přijímače DO (neplatí pro SDA2083)

Technicky nejsnažší je použít nové MCU standardu 8051 s interní flash (Atmel, Winbond atd.) na redukční desce s pár pomocnými TTL (buzení LED, vývody OC). Druhá věc je firmware. Pokud by ho někdo nevyžebral od nějakého bývalého Oraváka, tak tvorba software od základů je hotová pakáreň.

Fotky zobrazují, jak to řešili vývojáři receiverů Pace. Některé série měly MCU Zilog s firmwarem v ROM, někde byly místo obvodu DIP40 dvě dutinkové lišty, do kterých se zasouvala destička s MCU bez ROM se záchytným registrem a EPROM byla externí. "Přibližně" to odpovídá mému řešení pro Oravy.

Petr de Zviqov
Přílohy
misto_po_MCU.jpg
(107.05 KiB) Staženo 66 x
externi_deska.jpg
(96.76 KiB) Staženo 74 x
deska_plus_MCU.jpg
(99.51 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#19 Příspěvek od Duvsan »

judeware píše:Pro Duvsana:
Na Slovensko je to pro mě moc daleko (jen do Brna to mám 200Km). Budeš muset obdarovat někoho, kdo je blíž. Nějací zájemci o tuto klasiku se určitě najdou ...
Petr de Zviqov
Jeden záujemca už je. :D

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#20 Příspěvek od judeware »

Taky se vám dnes večer na zprávách ČT1 zbláznil teletext?

http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sharp/zpravy1.jpg
http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sharp/zpravy2.jpg





6.8. večer opět ...


S polibkem:
http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sharp/zpravy3.jpg

Vyjádření sympatií k vedení elektrobastlírny:
http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sharp/zpravy4.jpg

Jde samozřejmě o recesi, ovšem máte-li chuť, zkuste si sami trochu toho programování TXT dekodéru a zjistíte, že to není tak promitivní, jak to vypadá. Např. - než jsem přišel na to, jakou správnou sekvencí bajtů naskočí "box" ve správné velikosti se správným obsahem, málem jsem zešedivěl! Datasheety od různých výrobců dekodérů se totiž v řadě věcí liší (a nikde nemají úplně všechno).

Apropos - Ivetka patří samozřejmě mezi osoby charakterizovatelné třemi předponami ;-)


Petr de Zviqov
Naposledy upravil(a) judeware dne 06 srp 2011, 19:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Proč ne - když mohl nastat v Krkonoších nukleární výbuch ... :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

judeware píše:Taky se vám dnes večer na zprávách ČT1 zbláznil teletext?

http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sharp/zpravy1.jpg
http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sharp/zpravy2.jpg

Petr de Zviqov
Za to může ten Sharp, viď? :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

A co jiného - pán je "hračička" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#24 Příspěvek od judeware »

Předkládám slíbenou ukázku On Screen Display pro Color 460 (zkušební televizor je ovšem C459 a řízení nemá na starosti nějaký MCU, nýbrž kamarád Sharp). Mohlo by to fungovat i na řadě 416, ale na některých přenosných modelech ...

http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sha ... _sharp.jpg
http://www.absolvent-zahori84.wz.cz/sha ... detail.jpg


Petr de Zviqov

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#25 Příspěvek od Kopas »

Videli ste už takýto originál ovládač OTF na C441 ? :wink: :)
Přílohy
PIC_0139.jpg
(118.86 KiB) Staženo 66 x
PIC_0138.jpg
(92.32 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

A co tě na něm zaráží?- samozřejmě, že to není žádný původní originál (přestože je na něm logo OTF) - zřejmě ho nechali později dělat coby ND (a kdoví, či ještě vůbec OTF-ka). Firma, co ho vyrobila použila své "typizované" pouzdro. Funkci snad plní - takže "wo co go"? :roll:
Že "nevyhovuje" sběratelům? - tak si sežeňte "rozšlápnutý" originál 8O :lol:

EDIT: Na těchto stránkách si klikni na Dálkové ovladače a prohlédni si ty, pro OTF-ky.
Připadají ti jako originály (například RC5445) - byť je na nich taky logo OTF :?:
Budou od stejného výrobce - futrály mají stejné :roll:

A to jsi zřejmě nikdy neviděl DO-OTF od této firmy - nechali si je dělat i se svým logem (tady jsem už ale žádný z nich nenašel, taky už jen "čínský" dovoz - ono to taky bylo už před nějakými 10-ti lety) - futrál taky naprosto rozdílný :roll:
Kdo dnes taky může cenou!!! konkurovat číňanům? 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#27 Příspěvek od Kopas »

mám ho od jedného chlapíka, čo robil priamo v OTF v Nižnej na odd. výroby náhradných dielov a tento "nový typ" DO na C 441 nikdy nikde nebol v predaji...robil ho len pre svojich známich počas pracovnej doby....vedenie OTF o tom samozrejme nevedelo... :wink:

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#28 Příspěvek od Kopas »

pozrel som si link, čo si poslal (ovpcr.cz) ..tie do na OTF sú skutočne originály na OTF televízory samozrejme okrem tej RC 5441.
RC 5445 nie je pôvodný model, ktorý bol dodávaný štandardne k týmto TVP ( C445), no aj ten bol vyrobený dodatočne na objednávku v oddelení náhradných dielov možno už aj v OVP :lol: ....veľa chlapíkov, čo robilo v OTF prešli pracovať do OVP a zobrali si so sebou aj kopec technologických postupov....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Napriklad k tomu C445 sa dodavali aspon dva rozne typy DO. V rodine mame tieto TV dva a ku kazdemu bol iny. A k jednemu sa potom kupoval novy a ten bol este iny.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#30 Příspěvek od jogo »

Original DO C-441 má množstvo tlačítok, každé obsluhuje nejakú funkciu prijímača, tzn. že prijímač tie funkcie má. DO na obrázku má tlačítok podstatne menej, tzn. že výrobca prijímača by predával DO, ktorým by nešiel ani zďaleka ich(!) prijímač plnohodnotne ovládať.
Jediné ako priechodné by som videl, že by boli s dielmi na tom tak zle, že by už predávali naozaj všeličo.. Ale pribalené k novému TV z vyššie uvedených dôvodov by boli sotva..

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“