Problém s deskou Asus P5G41T-M LX a klávesnicí

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Problém s deskou Asus P5G41T-M LX a klávesnicí

#1 Příspěvek od zdenek-ch »

Zdravím,
mám desku Asus P5G41T-M LX a klávesnici Microsoft Digital Media Pro připojenou přes redukci k portu PS2 (z důvodu malého počtu USB konektorů)) a mám tento problém - Při prvním spuštění PC BIOS nedetekuje klávesnici. Následně ani Windows XP. Ale pokud už při BIOSU stisknu reset tlačítko, nebo zrestartuji Windowsy, klávesnici to najde a dále to funguje i po dalších restartech, až do vypnutí PC. Poté, při následovném zapnutí se problém opakuje. Možná mi uniklo nějaké nastavení v BIOSU, nebo něco s Jumpery na desce?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mas tam najnovsi BIOS? Inak asi vymenit klavesnicu alebo pridat USB porty...

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od zdenek-ch »

Deska je stará cca týden, Bios aktualizovaný od Asusu včera. Nedetekuje to pouze po prvním zapnutí, po restartu už pokaždé ano. Jediné řešení co mě napadá, zapojit klávesnici bez redukce do USB a přidat USB rozbočovač... Ale myslel jsem, že má někdo podobný problém a že to rozchodím jinak, ale nejspíš ne...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Některý USB klávesnice s tou redukcí nechodí korektně (vlastní zkušenost). Buď ožel jeden USB vstup (pokud jich máš málo použij USB HUB nebo rozšiřující kartu), nebo si sežeň PS2 klávesnici. Obě řešení jsou cenově srovnatelná.
PS2 klávesnice má tu výhodu, že bude určitě bezproblému chodit pro nastavení BIOSu. USB HUB nebo karta ti současně vyřeší problém nedostatku USB vstupů, ale funkci klávesnice v BIOSU nelze 100% zaručit.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Tak já jsem to četl jako problém mezi deskou a klávesnicí, tak jsem si myslel, že to bude spíše až na té židli. :wink:
Odpověd je otázkou. Zkoušel jsi připojit klávesnici jen s PS2 a fungovala bez problémů ?
To, co popisuješ, tak mi připomíná dávné časy, kdy klávesnice odpojená z PS2 pak po připojení nefungovala či dodatečně připojená nafungovala. USB klávesnici připojuj na USB port a zapni v BIOSu.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mourek »

S redukci USB/PS2 na klávesnici nemám dobré zkušenosti, chodí to u myši pokud je ta myš s tím dodána. Jinak mám dotaz ? To ti nestačí 8 USB portů, 4 máš na panelu a 4 na desce a ten přípojný konektor by se měl dát dokoupit nebo vyžebrat u někoho kdo montuje PC. Asi lepší řešení než hub a nebo přídavná deska. Zase lepší deska než hub. A nebo klávesnice na PS2.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od zdenek-ch »

mám jen 4 usb vzadu a dva připojeně v předu na bedně...další už by mi tam snad ani nevešly:-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Tak mas este jeden konektor (pre dve USB) na doske volny - staci zohnat zaslepku do slotu s dvoma USB konektormi a zapojit.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kewin »

hm ja mam desku gigabite a v předu mam čtečku + USB + 2 konektory na sluchatka a vzadu mam dalši 4 USB a zatim to stači tak akorat :-)jinak ano tu rozšiřujici kartu by to chtělo mrkni na aukro jsou tam za par drobnych :-)

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#10 Příspěvek od dj_rizek »

Poslechni ostatni ta deska ma uvnitr 2 konektory 2xUSB,mas osazenej jen jeden a to prednima USB do druhyho se pripoji zaslepka s dalsima 2 USB!

http://www.alza.cz/bracket-usb-se-2-d39979.htm

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#11 Příspěvek od zdenek-ch »

Ok...Tak to bylo redukcí. Teď jede klávesnice přes USB, detekuje ji i Bios a i po zapnutí PC. Zjistil jsem ale, že oba interní USB mám obsazené, zapomněl jsem na čtečku, ta zabírá druhý port, takže to budu řešit nějakým hubem, ale je jich tolik... ještě se v tom vyznat. Zatím jsem si vyhlédl toto:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0640AN18MR

Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Případně doporučte nějaký kousek...

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#12 Příspěvek od dj_rizek »

Ty mas ctecku ktera bezi na 2 USB porty? Jakej typ,to jsem jeste v ruce nemel,maximalne kdyz soucasti ctecky byl navic USB port.

Tenhle Hub je na nic,spousta veci pres nej nejde,navic samozrejme nejde pouzivat vsechny zarizeni s napajenim pres USB-externi disk ti asi nepujde.

Pokud touzis po vic USBckach kup si fakt rozsirujici kartu neco jako

http://www.mironet.cz/kouwell-kw2580e4- ... i+dp37730/

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#13 Příspěvek od zdenek-ch »

Ne, nemám čtečku na dva porty, ale jak jsem již dříve zmínil, tak na jednom portu mám napojený USB z case a na druhém interním portu tu čtečku. Jinak ten hub má možnost externího napájení, takže jeětě nevím, celkem by sse mi líbil.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Mourek »

každý port jsou dvě USB , čtečka potřebuje jeden a ten druhý je na USB na čtečce . No pokud to nevyšetříš tak raději přídavnou desku než hub ty huby jsou chodivé dle nálady. něco projde, něco neprojde.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#15 Příspěvek od zdenek-ch »

Problém jsem vyřešil přídavnou PCI kartou na 5 USB+1 interní jako bonus, vše už šlape v pohodě. Jinak děkuji všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“