Problém s PC, rozpadávání obrazu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#16 Příspěvek od 555 »

aha to jsem nikdy nevidel.:-)

jeste jsem si vsiml na tom mym PC.grafiku jsem tam dal a zkousel kdyz PC ležel.

(větrák na CPu a chcipestu se otáčel).A když bednu postavím tak větrák na chipsetu se 2s otáčí a pak vypne na dlouho a začne to dělat bordel.

takže grafika je OK.mám jen strach je to deska Abit NF7.chcipset v provedení BGA:-(jeslti tím jak nebyl chlazenej se nemohl poškodit samotný chip a nebo kuličky pod ním:-(zkusím najít ten samej větráček

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#17 Příspěvek od 555 »

to je ten zapuštěnej do chladiče.vymontoval jsem ho z něj.vyfoukal všechen prach.(prolil větráček lihem a zapl na externím zdroji tady se vždy rozběhne tak uvidime

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#18 Příspěvek od dj_rizek »

To na tom obrazku neni zadna redukce ale nizkoprofilovej prevodnik do AGP,pouzival se do pocitacu DELL,HP,NEC atd. Je to pouze prevodnik ne akcelerator,neumi to vubec nic je to jen rozsireni o DVI u pocitacu ktery ho nemaji a neni treba zadnej grafickej vykon.
Taky jsem ho mel v nejakym srotu.
Přílohy
SiI_164_lg.gif
(25.03 KiB) Staženo 42 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

dj_rizek píše:neumi to vubec nic je to jen rozsireni o DVI u pocitacu ktery ho nemaji a neni treba zadnej grafickej vykon.
Takže je to vlastně jen taková redukce z AGP na DVI. :party:

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#20 Příspěvek od dj_rizek »

Tak spis aktivni redukce AGP-DVI,bohuzel ne AGP-Dsub a navic nefunguje s kazdym PC.

Spokojena Andreo? :D

Obdobny karty se delaji s uplne nevykonym 2D grafickym procesorem nekdy i s radicem rovnou pro LCD,pouzivaj se treba v pokladnach co jsou v obchodech ale to uz je grafika.

Ale to je uplne fuk hlavne aby to rozchodil ke sve spokojenosti.

No nevim jestli by to po prehrati spis nehodilo "modrou smrt" VIA to delevala,Nforce2 nevim.Koukni pokud se zastavoval vetracek jestli nejsou KO kondiky kolem.
Me tohle delavala vadna grafika eventuelne chyba v napajeni AGP.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

dj_rizek píše:Spokojena Andreo? :D
Ne, chtělo by to víc smyslu pro humor.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od 555 »

tak větráček na chipsetu vyměněn.A samozřejmě že to dělal ta grafika.zatím se mi nepodařilo sehnat jinou.zkusil jsem pouze jednu věc a to tu,že jsem sundal chladič z čipu.celej čip kolem dokola podfluxoval a horkovzduchem zkusil propájet.už je dvě hodiny v PC a zatím bez známek nějkaých poruch ale jestli to bude ,,oprava" na dlouho to nevím.

nejlepší by bylo asi určitě celej čip sundat přes šablonu znova nakuličkovat a dát ho zpátky ale nemám ani šablony ani kuličky.A ani nevím jestli by to šlo udělat pouze horkovzduchem.Asi by byla lepší infra pájka na tohle :roll:

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#23 Příspěvek od 555 »

tak větráček chipsetu jsem koupil novej za 160kč i s pastou,grafika je zatím bez problémů ale uvididíme co bude dál :roll:

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#24 Příspěvek od 555 »

Nabízel jsem majiteli složení nového PC na socketu 775 s CPU 3.0GHz intel pentium,VGA na PCI-Express ,HDD SATA,zdroj,atd....

chipset založen na INTELu takže by to mělo šlapat nějak normálně.

Ale domluvil se tedy semnou že toto bude poslední vklad do tohoto starého PC pak už nový.

je to no tato deska je Socket A a už má hodně naběháno,ještě k tomu ta grafika,HDD zatim nemá chyby ale to časem přijde,zdroj může kdykoliv kleknout.

Jediný co má super je bedna.ta je na celé sestavě nejkrásnější

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“