3x relé ovladané přes RS232

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od petrfilipi »

Andreo, co je to "vyslat break"? Jaký znak podle http://cs.wikipedia.org/wiki/ASCII tam mám vyslat?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Žádný, break není znak, protože nemá formát znaku, je to trvalá log. 0 a vysílá se nastavením bitu 6 (Set Break) v registru řízení linky (LCR).
Ve Windous je na to funkce SetCommBreak.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#18 Příspěvek od dj_rizek »

Pres COM port jde spinat na 3 linkach sam jsem to jeden cas pouzival,momentalne nemuzu ale najit stranku kde se tomu venovali,byl tam ovladaci program v Delphi + zdrojaky.


Jinak ohledne rozhrani PC (com,lpt,usb,game port) ma pekny knizky pan Ing.David Matousek (nakladatelstvi BEN)pripadne Burkhard Kaika (BEN) pokud to nekoho zajima doporucuji tyto knihy.

Ludek

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#19 Příspěvek od pigeonit »

Nebo místo posuvných registrů použít jednoduchý logický obvod. Dva výstupy=minimálně 4 různé stavy.....
Pokud použije i to TxD tak 8.

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#20 Příspěvek od xeflex »

masar píše:Pokud se ti chce bastlit, udělej si konstrukci podle schemátka z této stránky. Umožňuje spínat až 8 relátek. K ovládání je k dispozici hotový program. :wink:
xeflex píše:... a schéma na RS-232 to by se hodilo jako sůl :)
Schema je na tom obrázku z knížky. To druhé... :wink:
Tak jsem si nebil 100% jist jestli jsem to schéma pochopil tak jsem ho předělal na jedno relé tak jak to potřebuji a potřebuji od vás schválení jestli je to tak správně. ??

Edit: na výstupy se potom bude přidávat více relátek ale pro ukázku jsem tam dal jen jedno :) a na sepnutí té cívky je potřeba 5V :)
Přílohy
obr.c.01.jpg
(47.21 KiB) Staženo 128 x

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od xeflex »

A šlo by k tomuto zapojení i jiný program ? Ten co je na té stránce se mi zdá hodně zastaralý a namůžu ovládat každou větev zvlášť :(

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od Karya »

Mali program na zapynanie a vypynanie vystupou pre LPT ak ho mas v pc tak by si mohol riadit viac vystupou.Program je moja tvorba.Ak by ty chybala niejaka dll tak napis SS.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

http://www.ulozto.cz/10229706/lpt-rar
Naposledy upravil(a) Karya dne 10 zář 2011, 17:32, celkem upraveno 8 x.

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od xeflex »

Chybí mi knihovna INPOUT32.dll

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“