Program pro ovládání 4094

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od bum »

Ahoj XEFLEX mohl by jsi mi odzkoušet tento program co je přiložený ale je na com2.Když tak mi napiš na imeil.Vágner
Přílohy
ZKUSEBNI.rar
(145.04 KiB) Staženo 103 x

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#32 Příspěvek od xeflex »

Program funguje ale strasne rychle preblikavaji porty :(

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od bum »

Ahoj XEFLEX moc děkuji za odzkoušení bylo to jenom takový narychlo psaný v Delphi :D .A v jakém programovacím jazyku budeš tedy programovat,v budoucnu? :wink: .Přeji krásný víkend,hodně zdaru v programování i bastlení a někdy mi napiš třeba SS to je jedno nebo sem.S pozdravem Vágner

Uživatelský avatar
gombik
Příspěvky: 19
Registrován: 09 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od gombik »

Nová verze už snad umí přepínat COM porty za chodu - nemám jak odzkoušet mám pouze jeden port. Prosím o test :wink:
Přílohy
4094-rs232.zip
(14.76 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#35 Příspěvek od xeflex »

Takže program moc nepřepíná spíše zapne všechno a pak přepne náhodně na určitý kanál :)

Uživatelský avatar
gombik
Příspěvky: 19
Registrován: 09 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od gombik »

xeflex: co přesně „moc nepřepíná“? Myslíš to, že program si nezapamatuje stav na dvou nebo více sériových portech k nimž připojíš 4094? K tomu není ani určen umí otevřít a ovládat pouze jeden port s 4094 ostatní sériové porty přenechá systému a ten si s nimi může dělat cokoliv. Nebo je vada někde jinde? Psal jsi, že chceš ovládat 4094 „tlačítky v programu zapnout <> vypnout“. Přesně toto dělá můj program – umožní ti ovládat jednotlivé výstupy 4094. Pokud ti tento program nefunguje a po stisku libovolného výstupního bitu v programu se výstup 4094 nesepne pak je to velká záhada, protože mám zde 4094 ,na jeho výstupech ledky a program funguje bezvadně(testováno na win7 a XP). Bylo by dobré kdyby ses k problémům vyjadřoval přesněji a napsal jak to má fungovat. Strohé odpovědi typu nefunguje to, nepřepíná opravdu věci nepomáhají a začíná to být čím dál víc na křišťálovou kouli. :wink:

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#37 Příspěvek od xeflex »

Ano program si nepamatuje předešlý stav což bych hodně přivítal kdyby to program uměl.

Uživatelský avatar
Charriere
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#38 Příspěvek od Charriere »

Dobry den,
pred casem jsem se v tomto topicu ptal, jak ovladat sedmisegmenty z PC. Dosli jsme se k pouziti 4094.
Ptal jsem se s predstihem, protoze jsem netusil, ze zdejsi forum je tak zive. Ted jsem se dostal k realizaci (zatim jsem nainstaloval Eagle Light a premyslim nad zapojenim) a tak bych se opet s predstihem chtel zeptat na zpusob komunikace se seriovym portem. Programky vypadaji hezky, ale ja bych potreboval zdrojovy kod. Byl by nekdo ochotny mi ho poslat? Jedna se o vyber portu, zasilani bitu a nasledne odeslani signalu pro presun byte na vystupy 4094.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Jenda_KL »

Co se dá na 4094 tak strašně řešit?
Přílohy
232_4094test.zip
source a exe
(208.43 KiB) Staženo 96 x
232_4094.JPG
(60.72 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od bum »

Charriere v jakém programu programuješ?.Díky za odpověď Vágner

Uživatelský avatar
Charriere
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#41 Příspěvek od Charriere »

Dobry den,
dekuju za kod.

Momentalne programuju v C#, poradil bych si i s VB a C++. Z Delphi bud udelam DLL nebo se to pokusim prepsat pro .NET.

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od bum »

Charriere děkuji za odpověď,vzhledem k tomu že pro svoji potřebu mnou navržené a vyrobené převodníky využívám na starých na nic jiného již nepoužitelných PC tak jsem zůstal u programů co to umožňují.Hodně zdaru při tvorbě programů Vágner.

Uživatelský avatar
Charriere
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#43 Příspěvek od Charriere »

Dobrý den, už mám obvod, tak jsem chtěl vyzkoušet prezentované programy. Program od Jenda_KL nedělá vůbec nic. Program od Gombik mění výstup na změnu check boxu a nezobrazuje, co by měl. Může někdo ověřit funkčnost programů? Mám obvod připojený na COM4. Děkuji.

Edit: program od Gombik funguje. Jen je to posunute. Bit 0 je na CheckBox2, bit 1 je na CheckBox3 ... a bit 7 je na CheckBox s oznacenim 1. Potom, co jsem na to prisel vse funguje. Ted nevim, jestli je chyba v software nebo v mem zapojeni :)

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Jenda_KL »

Tak to máš rozbitý.
V tom zdrojáku je jasně napsáno jak to zapojit

Kód: Vybrat vše

// rts 7 D
// dtr 4 CP
// txd 3 #STROBE
#STROBE se musí invertovat (třeba npn tranzistorem)

Uživatelský avatar
Charriere
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#45 Příspěvek od Charriere »

Program "test.exe" od bum je funkcni, jen mam obracene byte. Spustil jsem ho na win XP.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“