Modrá smrt

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Modrá smrt

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mám problém s PC. Je to AMD Athlon 2 GHz, po doplnění PCI zvukovky a síťové karty (obojí je zároveň integrováno na desce, integrovanou zvukovku nepoužívám, síťové karty používám obě) se po načtení pracovní plochy záhy objeví modrá smrt s nápisem DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL a STOP: 0x000000D1 (0x006C9570, 0x00000002, 0x00000000, 0x006C9570). Po restartu počítač naběhne a normálně funguje. Kde může být problém? Díky.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

co to máš za MB ?

když chceš používat dodané zařízení, máš to interní v biosu vypnuté ?
máš správné drivery k MB ?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Deska je Gigabyte 7VT600P-RZ. Interní zařízení nemám vyplé, ale obě zvukovky i síťovky fungují bez problému. Integrovanou zvukovku zkusím vypnout, ale síťovky potřebuju obě, proto jsem to tam doplňoval.
Drivery k MB jsem z dodaného CD nainstaloval všechny. Doteď nebyl problém. Počítač je z roku 2004.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

procesor mám stejný(AMD Athlon(TM) XP 2000+), ale desku jinou . . .

přečti si tohle a taky je něco tady

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Pokud si myslíš, že tam můžeš honit obě zvukovky, tak se mrkni na přerušení. V tom asi bude zádrhel.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak jsem zakázal integrovanou zvukovku a zdá se, že to pomohlo. Díky.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#7 Příspěvek od dj_rizek »

Nevidim jedinej duvod proc nemit dve zvukovky,mel jsem i 3 a nedelalo to problem,program se kterym jsem to tenkrat pouzival podporoval az 5 zvukovych zarizeni najednou.Win pouzivaly jen jedno.
Problem bych videl maximalne v tom ze pridana zvukovka mohla mit stejnyho vyrobce chipu jako integrovana a proto to spadlo protoze Win nevedel kterou pouzivat,pripadne pokud pridana byla rozeznana jako AC97 kompatibilni stejne jako integrac.
Ja pouzival Creative AWE32+Crystal+integrac Realtek a no problem.
Preruseni v pripade Win XP a dal problem nedela kdyz se kouknes do spravce zarizeni mraky zarizeni pouzivaji stejny preruseni,pouze hodne stary pridavny karty(cca do roku vyroby 1998 co jsem mel moznost) nekdy delaly bordel.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak ta PCI zvukovka je Yamaha, čip myslím YMF724, a mohla by být z toho roku 1998. Integrovaná je AC97 (a hraje jak z :ass: ). Windows obě zvukovky správně detekovaly a bylo možné mezi něma přepínat. Uvidím, jestli se problém vyřešil, ale zatím to vypadá dobře.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#9 Příspěvek od dj_rizek »

Pokud je to Yamaha DS-XG tak ta na XP bordel delavala,tu jsem mel na pc s W98 tam chodila skvele mrzelo me ze mi na XP delala bordel,v mem pripade jsem ji nerozjel vubec(nefungovala mi spolecne s dalsima pridavnejma radicema)tak jsem to dal neresil.Musim ale rict ze kdyz jsem ji mel spica,zadnej bordel ve zvuku jako pozdejsi integrace.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jo, je to DS-XG a hraje hodně fešně, krásná dynamika a frekvenční rozsah, u té AC97 jsem to musel mít vyhoněné ekvalizérem a stejně to nestálo za nic. Ještě ke všemu mi to s některými zesilovači dělalo to, že když se pohnulo myší, tak bylo slyšet vrčení v reproduktorech - prostě tam lezl bordel ze sběrnice.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#11 Příspěvek od dj_rizek »

Jo jo to je presne o cem mluvim fakt jsem s ni byl maximalne spokojenej,poprvne jsem ji mel integrovanou na desce Asus pro PII a pak po upgradu jsem ji mel jako pridavnou dostal sem ji v nejakym PC na dily, a to si vem ze ta Yamaha je Low End co je teda integrac.
To ti normalne zavidim,ja ji porad mam v krabici v dilne premejslim ze ji zkusim namontovat do dilenskyho PC :lol:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Lukas-Peca »

Rozhodně to zkus, dneska jsem si ji trochu naposlouchal a je to fakt paráda.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak ne, nepomohlo to, dneska po zapnutí zase. Díval jsem se na IRQ a ta PCI síťová karta má IRQ 18, integrovaná IRQ 23, zvukovka IRQ 19, žádný konflikt to nehlásí. Prostě funguje všechno normálně, akorát že první zapnutí je každý den doprovázeno modrou smrtí a je potřeba restart.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#14 Příspěvek od vasekpetr1 »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Zkus dát dotaz na www.pc-help.cz , mně už tam taky několikrát dobře poradili.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“