pomuze mi nekdo najit smd soucastku

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#16 Příspěvek od Philip_Fry »

Nevidím důvod, proč by tam ten varistor nemohl být. Klidně přiletovaný z druhé strany DPS přímo na ty přívody.

No ale jinak s těmo posudky a docenty, to je myslím trefa do černého, tak nějak jsem to i myslel, když jsem posílal link na ten pdf posudek :)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#17 Příspěvek od ok1hga »

hlavně že je to RoHS !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Tak ono nikdo neví jaká krabička s jakými přívody byla dodána k posudku.....
A výsledek že nebylo třeba nic nastavovat znovu není výsledkem krabičky, ale toho že se neodpojil akumulátor....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ecu
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#19 Příspěvek od ecu »

hosi nechci tu rozpoutavat jestli to ma vyznam nema asi to funguje mame to v praci leta a nikdy se nic nestalo a nedelame skodovky a favority chapu ze na tom zarizenicku nic neni ty soucastky co v tom sou jsou tak za 20 kc proto bych taky chtel od nekoho poradit ty soucastky co tam sou jake mam koupit cim nahradit nemusi to byt smd a na tech privodnich kabelech je jeste jedna soucastka na plusu a minisu neco kulateho oznaceni sem hodim pozdeji nemuzu to ted najit to uz jsem si elektru koupil

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od rezis »

To jsi asi koupil jedinou potřebnou a opravdu aspoň trochu funkční součástku na celém zařízení. Zbytek je jen aby se neřeklo, že to ani nesvítí.

Dokáže mi někdo říci jak může při svařování na autě a připojeném AKU vzniknout taková špička v elektroistalaci aby něco zničila?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ecu
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#21 Příspěvek od ecu »

takze jestli to dobre chapu ta led dioda je tam jen pro kontrolu a ta jedna s smd soucastek je asi odporto bude asi to 122 aby ledka neschorela a nevim jak to svarecka znici ale uz jsem zazil ze to znicilo altik

Uživatelský avatar
epromtdci
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#22 Příspěvek od epromtdci »

Takže , jestli se mohu připojit k diskuzi , v zadu z tiťáku je varistor S20k30(napětí47V, proud proti přepětí 2kA) . Takže stačí když tam dám něž ten varistor a hotovo ? To ostatní je jen na tu ledku ? na tom jedom smdčku je H4< , co to tedy je ? ma to tam cenu davat ?

Uživatelský avatar
ecu
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#23 Příspěvek od ecu »

dekuji vsem ya snahu ale mohl bz mi nekdo rict kterou soucastku si mam objednat v elektru pod oynacenim H4> H7> DIKY MOC

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#24 Příspěvek od ok1hga »

kup obyčejné čtyři křemíkové diody alespoň na 100V a zapoj je podle obrázku . . .
a ty původní SMD odletuj . . . a budeš mít pokoj
Přílohy
imag0371upraveny_707.jpg
(283.07 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#25 Příspěvek od procesor »

BAV99 dostať aj tu:
http://www.sos.sk/?str=12&code=B102010
Na tie miesta čo označil ok1hga sa dajú priletovať MINIMELF diódy LL4148, alebo TS4148 v púzdrach 1206

sos funguje aj v ČR
http://www.soselectronic.cz/?str=8

Pri dodržaní pripájania polarity by stačili dve prepojky a blbovzdornosť by sa dosiahla jednou diódou a jednou prepojkou.

Uživatelský avatar
epromtdci
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#26 Příspěvek od epromtdci »

Díkyyy, hned to du udelat

Odpovědět

Zpět na „Součástky“