BEJENING-ZDROJ

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

BEJENING-ZDROJ

#1 Příspěvek od army38 »

U tejto telky nemôžem rozbehať zdroj. Neopravujem tento typ prvý krát, mám ich za sebou niekoľko...Bývajú vadné odpory R803, R804,R810 a 811, Z-dióda D822, kondenzátory C807, C820 a 821, C815(spôsobuje velké výst. nap. a nedá sa znížiť ) a obraz zostáva tmavý alebo málo jasí... V mojom prípade je všetko toto vymenované OK. Na sek. strane mám žiarovku ako záťaž. Výk tranz. je ok-drží sa statočne. Pri zapnutí napájania počuť silné lupnutie z imp. trafa a zdroj nebeží. Napätie je na C807...Diody sú všetky ok, odpory ok. Som v koncoch. Nestretol sa nikto s niečim podobným. Dík za každú dobrú radu. :cry:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ja som sa s takou závadou nestretol, ale mám ešte lepšiu. Nemôžem naladiť normálny obraz. Vyzerá to tak, ako keby bol tv prehltený silným signálom ako negatív. Som tiež pravdupovediac v koncoch. Poraď...

Jendaj

Bejjing

#3 Příspěvek od Jendaj »

Vìtšinou vadný r-56k ve zdroji,tj na c- transistoru ve zdroji.

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

Bejening zdroj

#4 Příspěvek od army38 »

Dík za rady, s tým negatývnym obrazom som sa tiež nestretol... Hľadal by som kondíky v obrazovej MF. Nič iné ma nenapadá.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od texi »

Podívej se na R409 6k8,kdysi mě dost potrápil .

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

Bejening zdoj- R406-6K8

#6 Příspěvek od army38 »

Dík za radu, ale ako som už uviedol, sekundárna časť je OK- mám tam pripojenú žiarovku, čiže R409 tam nehrá žiadnu úlohu- napája budiacu časť. Chyba je v primári. Pravdepodobne niečo blbne len keď je to pod napätím. Inak bez napätí je všetko OK.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od tibi »

mas k tomu schemu? musel by som ju vydiet z coho sa sklada takto ti tazko poradit! s fenom si neskusal zahriat zdroj ci ti nenabehne?ak by nabehol tak je to nejaky kondik alebo studak.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“