Siemens FS239 V6, chassis CUC7841, zubatý obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#16 Příspěvek od jogo »

Zubatí skôr stred obrazovky, nie kontrastné prechody..

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Máš pravdu. Okuliare a lavička sú tiež zubaté. Pardon. Pozriem, ako je to na našom.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#18 Příspěvek od jogo »

Ja som pozeral len Mikloša, ten mi bol sympatickejší :D , na druhom obrázku je to rozsiahlejšie, ktovie čo by to spravilo s bývalým premiérom..
Ale myslím že trafom to nebude..

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#19 Příspěvek od makino »

Túto istú závadu som riešil asi pred mesiacom na OVP CTV255, pomohla výmena VN trafa.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#20 Příspěvek od pepik9 »

Stejný problém mám u Tesly/Vestel 37cm. Asi 3x jsem povyměňoval nějaké elyty, obraz se více či méně přiblížil k dokonalosti, ale po několika dnech až týdnech se to vrátilo do starých kolejí. Jediné, co mě ještě napadá, je, že by některý byl označen/osazen obráceně a degradoval?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Siemens FS239 V6, chassis CUC7841, zubatý obraz 8O
kovmax píše: ... Momentálne opravujem TV Siemens SF 239 V6 a neviem čo stým. ...

Název vlákna byl upraven. Killroy
Killroyi - tohleto já ale chtěl po autorovi vlákna, ne po tobě - on se tu už raději neukazuje :cry:


EDIT: Šasi je osazeno zdroj. řídicím IO-TDA4605-3 - nemůže zde být třeba stejný problém, jako jsme někdy mívali třeba i u OTF-ek :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

Ak myslíš strašiaci zvitok, tak u mňa to ním nie je.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#23 Příspěvek od Miri »

Tak jsem zalistoval v památníčku oooprav a VN trafo jsem u tohohle typu s onými příznaky měnil dvakrát. Ale hlavní příčinou byl vždy zdroj.
Miri

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#24 Příspěvek od kovmax »

Neteší ma to, že ako odpoveď na túto moju tému musím napísať, že som uvádzané zúbkovanie neodstránil (napriek značnému úsiliu ). Pôvodne na televízore bol spálený zdroj od nejakého výboja – možno blesku. Chcel som dať do poriadku aj to zúbkovanie , ale majiteľka TV povedala , že ten zubatý obraz má už tri roky a ,že jej to nevadí a veľmi jej chýba „Onur a Šeherezáda“. Televízor som jej zaviezol domou a s opravou je veľmi spokojná. Všetkým ktorí mi napísali a chceli poradiť velmi ďakujem . Každá rada bola zmysluplná a logická – dokonca bola pre mňa zaujímavá aj tá s tou bužírkou. Samozrejme som všetko vyskúšal už aj pred tým , aj znova a ešte raz, ale nič nezabralo. Len pri zmene Ug2 sa zúbkovanie presúvalo do stredu alebo na spodok obrazovky. To , že už dlhšiu dobu opravujem TV som písať nemusel ,ale chcel som len naznačiť, že je to chyba asi ťažšie riešiteľná a nie bežná. Kokun svojou odpoveďou závadu nerieši ,ale chce len kritizovať , čo je zjavne negatívny prístup . Ja si myslím, že je lepšie mať pozitívne naladenie. Ešte raz vďaka všetkým aj kokunovi.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#25 Příspěvek od kovmax »

Ešte chcem napísať ,že som vymenil aj VN trafo aj reguláciu Ug2 a Focus . Žiadna zmena k lepšiemu. Možno je to v zdroji , ale elektrolity (len tri) som vymenil a ostatné súčiastky premeral. Naozaj neviem. A tiež musím napísať, že pri tomto starom TV nie je rentabilné stráviť niekolko dní len tak pre experiment. Chcel by som poznať príčinu tejto závady , ale som tiež rád ,že dotyčná pani pozerá na obľúbeného Onura a nemá problém.

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#26 Příspěvek od Vydricak »

Kto vie ako by to dopadlo, keby si vzal do ruky osciloskop...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

kovmax píše:... To , že už dlhšiu dobu opravujem TV som písať nemusel ,ale chcel som len naznačiť, že je to chyba asi ťažšie riešiteľná a nie bežná. Kokun svojou odpoveďou závadu nerieši ,ale chce len kritizovať , čo je zjavne negatívny prístup . Ja si myslím, že je lepšie mať pozitívne naladenie. Ešte raz vďaka všetkým aj kokunovi.
Omyl - já ti tady možnou závadu už možná i přímo vytelil - :nevim: :
kokun píše: ...
Šasi je osazeno zdroj. řídicím IO-TDA4605-3 - nemůže zde být třeba stejný problém, jako jsme někdy mívali třeba i u OTF-ek :?:
To jsi očekával něco konkretnějšího?
Kdybych ti třeba napsal: vyměň Rxx a Cxx - tak sis to asi představoval? 8O
Naopak, od tebe jsem očekával lepší spolupráci - taky jsem po tobě něco chtěl a nedočkal jsem se (dokonce za tebe část "roboty" řešil Killroy - což jsem nechtěl) :cry:
kokun píše:Proč toto všechno na začátku?
Abychom se mohli bavit o konkretních součástkách (vč. jejich pozic a hodnot), tak je to nutnost (a nejen kvůli nalezení správné dokumentace).
...
Tak teď se projev (a ukaž tu 35-tiletou praxi - co máš za sebou) a napiš tu označení šáska (Siemens) a hlavně jeho ekvivalentní typ od skutečného výrobce :roll:
Potom můžeme řešit problém (závadu).
Máš tedy k tomu tvp už to schéma?
A až napíšeš ten typ šáska (Siemens), pak můžeme pokračovat.

A to jsi nemohl řešit tak, že babce tam dáš náhradní telku a na opravě pokračuješ 8O :?:
kovmax píše: A tiež musím napísať, že pri tomto starom TV nie je rentabilné stráviť niekolko dní len tak pre experiment. Chcel by som poznať príčinu tejto závady , ale som tiež rád ,že dotyčná pani pozerá na obľúbeného Onura a nemá problém.
"Chcel by som poznať príčinu tejto závady" - ale aby "mně to nic nestálo" :lol:
Když chci něčemu přijít na kloub, tak nelituju času - kdybych na tom měl strávit třeba týden.
Ale pak tu přijdou takoví jako jsi ty a - "raďte, raďte - od toho je tu přece toto forum" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Ale kokune , ty top bereš moc hrrr . Mne by to totiž také zajímalo . Mám sám doma i se stejnými projevy . Protože to dělá vyše roka , tak neuvěřím , že je to trafem . Také jsem měnil kdejaké elyty , ale nic . To zoubkování se mění od scény , hlavně kontrastu . CRT jdou stejně do pryč a tak stejně i tvoje vychytávky . Abych v TV ležel dlouhý čas si myslím , že je nesmysl a běžný uživatel si tohoto jevu běžně nevšimne . Dokonce někdo přehodil přede mnou dráty k jednomu repru , ale než bych to znova rozdělával , tak to ve stavech neposlouchatelných , zajímavé , že jen málokdy , přepnu na mono . Inu mohl by jsi ještě posledním 10ti telkám zlepšit obraz .........

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#29 Příspěvek od Duvsan »

Tie káble k reprám by si už snáď vyriešiť mohol. Inak, popísal si i moju závadu.
Ešte opakujem otázku; ide o ten zvitok, čo v ňom údajne "straší", tedy ten 5,6 nF (6,8 nF)?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

BOBOBO píše:Ale kokune , ty top bereš moc hrrr . Mne by to totiž také zajímalo . Mám sám doma i se stejnými projevy . Protože to dělá vyše roka , tak neuvěřím , že je to trafem . Také jsem měnil kdejaké elyty , ale nic . To zoubkování se mění od scény , hlavně kontrastu . CRT jdou stejně do pryč a tak stejně i tvoje vychytávky . Abych v TV ležel dlouhý čas si myslím , že je nesmysl a běžný uživatel si tohoto jevu běžně nevšimne . ...
A co takhle Hledat? - to platí i pro tebe!: třeba tady, ale i jinde (nebylo to tady jen jednou) 8O :roll:

EDIT:
Hill píše:Pánové, je vidět, že nečtete starší témata, čímž porušujete pravidla. Už kvůli některému z vás bylo několik vláken zamčených, protože se tu navážíte do těch, kdo vás byli ochotní postrčit o kousek dál, ať se něco přiučíte taky sami. Jestli chcete návod, jak spravovat televize, tady ho nenajdete. Za to navážení zamykám i toto vlákno.
Příště očekávejte BAN na bastlírnu.
:lol: :lol: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“