Digitální termostat s čidlem DS18S20

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#16 Příspěvek od -Ergo- »

Tak určitě bych se podíval, už to začínám vzdávat a pošilhávat tady: http://s-o.webnode.cz/ds-termostat-v1/ , ale chtělo by to LCD a ne LED . Pošli mi to prosím třeba na P-Polach@seznam.cz

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#17 Příspěvek od procesor »

Asi nestačí nastaviť iba intRC I/O.
Treba zakázať a povoliť aj ostatné ako je uvedené v texte pri "HEX"
Napriek napísanému, by som nevedel čo nastaviť pre "zakážte MCLR"(podľa schémy je jedno ako bude nastavené). Ostatné, najmä Watchdog timer, treba povoliť.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Chenzee píše:Možná ti mohu pomoci. Dělal jsem dvojitý termostat s tímto obvodem ale 16ti znakovým LCD. Bylo to pro někoho tu z fora a ten k tomu dodělával krabici, schéma a brd. Jen je to s přesností na celé stupně. Pokud chceš, mohu poskytnout. Je to odladěné a funkční. Kdyžtak dej vědět.
Bylo to pro mě a pořád to chodí. :wink: Psalo se o tom tady
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#19 Příspěvek od Chenzee »

Našel jsem kontakt na autora konstrukce z Amara a on mi na požádání poslal HEX s opravou. Přiznal, že opravdu pod 10°C byl původně stav detekován jako chyba. Tento hex by měl tento problém řešit ;-) ... tak to vyzkoušej.
Přílohy
AT3.HEX
(5.85 KiB) Staženo 122 x
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#20 Příspěvek od Chenzee »

hafca píše: Bylo to pro mě ...
jo a nikdy si na tvůj nick nevzpomenu :lol:
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#21 Příspěvek od -Ergo- »

Jo tak to je mazec já jsem o kontakt na autora nezakopl ani náhodou. A to jsem proserfoval na netu celou noc. Jdu to hned vyzkoušet a řeknu ti jestli to půjde tak sním svoje papuče a hluboce se ti ukloním :wink:

... škoda že to neuvidíš :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#22 Příspěvek od -Ergo- »

Chtěl jsem tě vychvalovat až do nebe ale ... Musím uznat, teplota se už zobrazuje a chybová hláška nevyskakuje, nicméně pod desíti stupni termostat nevypíná. Nemohl by se na to autor podívat pořádně, moc prosím smutně koukám :(

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od hafca »

Neměl bys jednodušší postavit třeba ten, který jsem stavěl původně já? Chodilo to na první zapojení, umí to až -25°C, máš u toho nákres DPS a i procesor je stejný.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#24 Příspěvek od -Ergo- »

Jednodušší? Nevím, musel bych objednat jiný displej, udělat novou desku, cely to zas oživit. Navic bylo by potřeba to překopat. Hardwarově v poho ale program by byl problém. Stačilo by jedno čidlo a nejlíp zachovat použití mýho displeje. Zkrátka moc komplikovany. Asi se hold spokojím s 10°C. To na ledničku ujde :?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#25 Příspěvek od frantajetel11 »

Tak to se nespokojuj, v ledničce snad má bejt 7°C, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#26 Příspěvek od -Ergo- »

frantajetel11 píše:Tak to se nespokojuj, v ledničce snad má bejt 7°C, nebo se pletu?
... jo jo 5 až 7°C

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#27 Příspěvek od Chenzee »

Poslal jsem ti mejl.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#28 Příspěvek od Standa33 »

Čau. Zkusil jsem to zapojení simulovat v programu Isis Proteus a funguje to nějak podivně. Tak jsem napsal vlastní program. Zkus jestli to bude fungovat v reálném zapojení, v simulaci je vše OK.
Přílohy
Konfigurace pro nastavení pojistek_Termostat.gif
(70 KiB) Staženo 47 x
Termostat.hex
(7.58 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od hafca »

-Ergo- píše:Jednodušší? Nevím, musel bych objednat jiný displej, udělat novou desku, cely to zas oživit. Navic bylo by potřeba to překopat. Hardwarově v poho ale program by byl problém. Stačilo by jedno čidlo a nejlíp zachovat použití mýho displeje. Zkrátka moc komplikovany. Asi se hold spokojím s 10°C. To na ledničku ujde :?
Kdyby ses podíval, tak zjistíš, že to na jedno čidlo je. Na dvě jsem to předělával až po tom, co mi Chenzee napsal program. Takhle tady strávíš mládí na odlaďování něčeho, co nejspíš nikdy dobře chodit nebude. Zdroják nemáš a v hex to nikdo neopraví. Byla by to jen nová deska, displej by snad mě jít použít a oživovat nic nemusíš. Funguje to na první zapojení, ale je to tvůj boj.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#30 Příspěvek od Chenzee »

Pokud bude autor původní konstrukce tak hodnej (dle okamžité reakce se zdá, že je), tak mu ten původní soft upraví a je to. Pro Ergo je to nejjednodušší řešení (akorát pro druhého to znamená práci), takže záleží na domluvě a laskavosti.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“