cidlo DS18B20

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od Karya »

Ak cidla prehodim tak sa aj tak usporiadaju od najmensieho po najvecie ID.Ako na tomto obrazku.Ak vypojim dobre cidlo tak ani v takom pripade mi to cidlo s ID 64 neukaze teplotu.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Karya dne 29 zář 2011, 20:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#17 Příspěvek od Chenzee »

Máš dvě možnosti. Buď postavit jinou konstrukci pouze s jedním čidlem a tam to otestovat nebo sehnat jiné čidlo. Nic jiného asi nevymyslíš. Pokud čidlo komunikuje (posílá serial kód) a kdysi ve stejném zapojení chodilo, tak asi bude prostě porouchaný. Takže do GM, TME apod., kup 2ks a testuj.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nová konstrukce se vždycky vyrábí blbě, když má člověk přesně přidělenej počet součástek a nesmí nic zničit. U součástek za 50Kč se to prostě nesmí řešit, klidně se to stane - stačí třeba napěťová špička apod.

Opačnej extrém je, když se vědecký výkon měří podle množství zničených součástek - na konci vývoje je sice plná bedna křemíku a sazí, ale nic nefuguje, protože nikdo si těch součástek pořádně nevážil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#19 Příspěvek od Karya »

Ano to som si vedomy aj som im pisal.Nieje problem vyreklamovat ak cidlo nebolo letovane.Problem je v tom ze v najblisiej dobe nic neplanujem tvorit a 2 cidla si posielat + ku tomu pladba PPL sa mi nechce.Nik sa nenajde kdo by predal?

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#20 Příspěvek od vladom »

Možno sa blbo opýtam, akú hodnotu má ten pull-up rezistor?
Naposledy upravil(a) vladom dne 29 zář 2011, 20:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#21 Příspěvek od Chenzee »

jinou konstrukcí jsem myslel např KNP, 1 IO, 1 LCD pár odporů a finito. Vím že pokud není "bastlíř", tak to není možné ale já to někdy takto řeším.
...............
jako že ty nebudeš platit PPL a druhý má zaplatit poštovné za tebe? Trošku mi tento přístup vadí ...
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od Karya »

Mala obalocka.Jedno cidlo alebo viac do nej a 20 kc max postovne a to vsetko na ucet tomu co to posle.takto to vyjde lacnejsie.Ja peniaze posiel predom a po dorazeny mi niekdo ochotny to posle.

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#23 Příspěvek od stanleyv »

Objednaj si tych par cidiel ako vzorky - mas to zadarmo a do troch dni (mozno tyzdna) to mas doma....

Odpovědět

Zpět na „Poradna“