Přemnožení poradci

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Přemnožení poradci

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nějak se nám přemnožili poradenské firmy, které se snaží výhodně investovat vaše peníze ve svůj prospěch. Nevím, jestli se to týká i vás, ale to je pořád nějaký energetický poradce, finanční poradce, bankovní poradce a sotva jednoho člověk vyžene, objeví se další.

Dotyčný třeba nabízí obrovsky výhodný spořící účet (kámoš to nadšeně líčí, posílá SMS, dotyčný poradce vyvolává, jako kdyby hořelo).

Dotyčný se zaštiťuje a.s. ve jméně NAŠÍ VELKÉ A PROSLULÉ FIRMY - a vy po pár kliknutích na netu zjistíte, že celou a.s. vlastní jen jeho rodina, akcie jsou téměř nepřevoditelné, a že se zabývá a má oprávnění jen pro životní pojištění pro jednu či dvě konkrétní pojišťovny. Objeví se, (ne)poradí, shrábně provizi a většinou navždy zmizí, aby vám příští měsíc přispěchal poradit zas někdo další. Navíc zjistíte, že stejný člověk už jednu podobnou firmu bezproblémově položil a přestěhoval se v klidu podnikat na druhý konec republiky a na lepší vzduch. A vy se pak topíte v papírech, které průběžně chodí, protože vám tím zlikvidoval nějaké předchozí spoření a čeká vás penále, jako třeba před časem mého otce.

Ještě mě nevolal sexuální poradce, asi znají můj věk. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Takovým poraděnkům už z principu nevěřím. Myslím si totiž, že skutečně schopný poradce poradil především sám sobě a teď se vysmátý válí někde na Kanárech. A tady zůstali jen ti podřadní.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Perla na tom je, že ti "lepší" poradci prochází školením, kde se kupodivu nedozví nic z ekonomiky, zato jsou řádně trénovaní ve vyplachování mozků a jisté a nepříjemné formě vlezlosti.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
venous
Příspěvky: 5
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: bezno

#4 Příspěvek od venous »

:P :P bacha nejsou hloupý nejdriv provize pro ne a pak vy a na prehnane zisky tj 10% i vic bachááááááááááá :idea: :idea:
Přílohy
24065711_4.jpg
(62.55 KiB) Staženo 65 x
venouš.cz

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám jeden zásadní problém - bohužel nedokážu hned rozlišit, jestli mě volá někdo, kdo potřebuje nějakou technickou pomoc, nebo finanční loudil. Oba většinou začínají otázkou "Máte chvíli čas ?"...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Jakékoliv nabídky takových firem vůbec nečtu a hned to zahazuju. A někoho, kdo otravuje po telefonu (případně kravaťáka u dveří) ženu hned a ani nečekám co nabízí. Protože pokud kdokoliv myslí jen na moje blaho, hned je mi velice podezřelý.. :roll:

Tím tedy netvrdím, že je nutno házet všechny do jednoho pytle. Mě třeba moje finanční poradkyně u ČS celkem vyhovuje. Je upřímná a když jsem potřeboval, pomohla mi.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Milan121 »

Nemohu vzpomenout kde,možná na tomto foru jsem četl,jak se zbavit volajících parazitů.Jakmile zjistíte o koho jde řeknete "moment prosím" a vyvěšený telefon položíte na stůl a zkoumáte trpělivost volajícího.
Zdá se mi to vtipné řešení!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od stasek »

Jenomže tím se ho nezbavíš, zavolá znovu. Nejlepší je poslat ho do prdele hned.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#9 Příspěvek od scorpions-cz »

Já se většinou zeptám kde vzal moje tel.číslo a jestli by mi mohl dát kontakt na svého nadřízeného.Tím většinou hovor končí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Umí už operátoři selektivně na žádost přesměrovat volání - např přes nějakej hvězdička křížek kód ?

Já si sice v profilu můžu u dotyčného čísla vypnout zvonění a dát tam fotku orangutana či jiné cvičené opice (omlouvám se tímto opicím), ale připadá mě to málo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Oldradio »

jde to vždycky ve vlnách, tihle poradci, jeden týden jich volá 10 a pak dlouho nic. Asi přeškolení prodejci herbalife :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná to jsou momentálně "rekvalifikovaní" neúspěšní maturanti :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Nedávno mě překvapila ženská ze spořitelny, vnucovala mi (v sobotu v 6 večer) pojištění platební karty a přesto, že se rozhovor nahrával (jak mě na začátku upozornila), si dovolila normálně mi lhát. Vysvětlovala mi, jak je to dneska hrozně nebezpečný, jak mi tu kartu můžou kdykoliv přečíst na dálku, aniž bych to věděla. Pokusila jsem se jí vysvětlit rozdíl mezi kontaktní čipovou a RFID kartou, ale akorát se to snažila zamluvit. Docela by mě zajímalo, jestli to lhaní mají v popisu práce nebo to byla její soukromá zoufalá snaha, jak mi to pojištění vnutit. :?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

By som sa jej spytal, ze preco ponukaju take nebezpecne karty...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

Protože bezpečný si nikdo nechce pojistit. :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“