Jaký SATA NTB HDD?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

Jaký SATA NTB HDD?

#1 Příspěvek od AmarokCZ »

Zdravím, potřeboval bych poradit při výběru HDD do NTB IBM R60e. Momentálně mám Fujitsu MHW20808H a tak trochu přestává stačit.
Potřeboval bych tedy doporučit nějaký 2.5" SATA disk, který bude hlavně spolehlivý - rychlost ani kapacita není pro mě až tak důležitá.
Předběžně jsem vybral Hitachi Z5K320 ... myslíte, že bude splňovat můj požadavek na spolehlivost, případně jaký jiný byste doporučili?

Díky za odpovědi!

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

K diskům Hitachi (dříve IBM) má řekl bych většina lidí nedůvěru od dob jejich slavné řady DeskStar, pro svou "vysokou" spolehlivost přezdívané jako DeathStar. Je to sice už pár let zpátky a taky šlo o desktopové modely, ale ten stín pochybnosti tam stále je. Já osobně mám dobrou zkušenost s disky WD, ale zkušenost jednoho se nedá dost dobře brát jako relevantní. Na každý pád ta spolehlivost napříč značkami bude plus mínus podobná, pokud člověk netrefí na nějaký vyloženě prů*erový model, ale to se dá dohledat na netu.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

S WD mám průměrnou zkušenost (na stolních PC), ale mám externí USB WD 2.5" 250GB a ztrácejí se mi tam občas kusy souborů, takže důvěru ve WD taky moc nemám 8-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Na Hitachi a WD se raději vykašli, doporučil bych Toshibu, Samsung nebo Seagate. Dávej tam max. 320 GB, ostatní si raději nacpi na externí záložní hard rovnou.
7220 otáček raději ne, bude se to víc hřát a žrát, raději s větší keší.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Puda »

Ano, WD taky doporučuju, pouze jsem měl jednu reklamaci, když majitel nechal zapnutej NTB na palubní desce u dodávky, která při volnoběhu kmitala s amplitudou asi jeden cm...
Tak i když majitel nebyl sto pochopit proč disk odešel tak reklamace proběhla v pořádku...
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

A co říkáte na tento?
Je nějaký zádrhel v tom, že nemá 9.5mm ale jen 7mm?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

So SEAGATE to myslíte vážne?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od AmarokCZ »

Duvsan: co se ti na SG nelíbí?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

No myslel som si, že SEAGATE je najhoršia možná voľba a pritom HITACHI či WD najlepšia. :?:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od AmarokCZ »

Toš mě HITACHI připadla taky jako dobrá volba ... :)
Z dřívějších dob vím, že SEAGATE a WD nic moc, ale jak se to za tu dobu změnilo nevím...

Takže ty bys doporučilo ten Hitachi Z5K320 ?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

No a čo som sa dočítal, SEAGATE a MAXTOR sú "z jednej dielne" a mám staré (40GB) dva MAXTOR-y, čo prešli testami bez jedinej chybyčky, akurát jeden z nich dosť vibruje a zbierku iných značiek (5-7 ks, ak chceš tak ich spočítam) včetne SEAGATE BARRACUDA a z tých každý je "nahryznutý". TZN. má chybné sektory, ale ešte sú čitateľné. Ide ale o disky zo stolových PC.
Ktorý vybrať, to nechám radšej na iného. Ja si chcem kúpiť externý USB HDD a tiež špekuľujem, čo vybrať. Chcem, aby disk vo vnútri bol tá istá firma, čo je na štítku na krabičke.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Seagate kupil firmu Maxtor, takze niektore disky Seagate su teraz vlastne Maxtory. Ale Maxtor (nastastie) nikdy nerobil 2.5" disky.

AmarokCZ: Kup podla zaruky, niektori vyrobcovia maju 3 roky.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#13 Příspěvek od petr_ »

rnbw píše:Seagate kupil firmu Maxtor, takze niektore disky Seagate su teraz vlastne Maxtory. Ale Maxtor (nastastie) nikdy nerobil 2.5" disky.

AmarokCZ: Kup podla zaruky, niektori vyrobcovia maju 3 roky.
Ale dělal, jeden mám v práci.
Jinak bych to moc neřešil, každý výrobce má svoje a problém se občas vyskytne. Zvláště u nb se na tom obvykle podepíše i uživatel. Spíše řešte zálohování, disku nikdy zcela nevěřte.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od AmarokCZ »

Disku nikdy nevěřím a zálohuji (sice na další HDD, ale ten víceméně odpočívá).
Asi to teda nebudu řešit, vezmu Hitachi Z5K320 - 3roky záruka, kapacita tak akorát, vyrovnávačka poměrně velkých 16MB, malé otáčky a malá hlučnost. 8-)
Jen si nejsem jist tím, že je tenčí ... aby ta tloušťka nebyla na úkor něčeho podstatného :?

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od mopadzi »

co takhle tam dát SSD?
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“