oprava řídící jednotky pračky Indesit

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

oprava řídící jednotky pračky Indesit

#1 Příspěvek od tatramacek »

Zdravíčko. Mám prosbičku. Dotáhl jsem si na opravu pračku Indesit typ WIDL 146. Je to zánovní stroj se sušičkou.. Jde o to že při zapnutí do zásuvky se rozblikají všechny kontrolky. Programátor se netočí.. A pračka nereaguje na žádný pokyn obsluhy. Vytáhl jsem ven řídící jednotku a u dvou kontaktů vedoucích k čidlu sušičky je vypálený. Je nejaká nadeje na to že se to dá třeba pájkou opravit nebo bude akce V - výměna modulu za nový. Díks. Honza

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Takhle dobrá fotečka ...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

nebyla by špatná přemýšlel jsem nad ní ale myslel jsem že jsem to napsal dostatečně výstižně. Jdu na to :lol: :oops:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#4 Příspěvek od tatramacek »

chci se zeptat,zdali s tímto někdo máte zkušenost... Včera sem modul osprchoval studenou vodou a vysušil fenem. dnes ráno sem pračku zapnul do zásuvky a modul naskočil. jednotlivé programy fungují a zobrazuji se i diodami ale nezamyká zámek... může být chyba v nem nebo v modulu ? :oops:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Myslím,že je chyba v zámku.Len je divné,že nezamkne a ostatné funkcie Ti idú,jedine ak je spečený.Nevieš zámok odskúšať?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#6 Příspěvek od tatramacek »

mno mne je to taky divné... Kdyz jsem pračku dovezl tak blikali kontrolky. Kdesi jsem četl že u těchto praček stačí osprchovat modul studenou vodou a nechat ho vysušit - což jsem taky udělal a pračku zkusil dnes ráno.. Už nebliká a reaguje na pohyby programátoru ale nezamkne. Zámek jsem rozdělal a funguje v pohodě jako hýbe se a vše ale nezamyká... Nevím v čem může bejt chyba - nový zámek je na cestě tak uvidíme

Uživatelský avatar
rychlosnek
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2011, 02:00

#7 Příspěvek od rychlosnek »

Na této adrese lze objednat repasovaný modul.
http://www.emwelec.co.uk/index.php?acti ... revstart=0
Mě to pomohlo alespoň v diagnostice. Dal jsem pračku do servisu, servisák říkal "no to je blikačka to se nevyplatí" a po přeměření říkal, že je to modul. Blikala 1 dioda z leva a červená. Někde na netu jsem našel chybové kódy. Byl to F08 (heater relay - change module & presure switch) Při přivezení pračky ze servisu jsem zjistil že modul byl vypálený (předtím nebyl měl jsem ho vyfocený a proměřený) a zjistil jsem, že zapojili jinak konektor.
Po výměně modulu se pračka chovala stejně než byla v servisu. Prala, ale při přejití programu na ždímání, začala blikat a vypouštět vodu. Blikala i když byla daná na pár minut do sítě. Tlakový spínač se choval korektně. Dál jsem hledal na webu a zjistil jsem, že bývá problém s topnou spirálou, závada je, že má svod na kostru. Někdy se to špatně měří ohmetr ukazoval jak kdy 7 MOhm. Vyměnil jsem spirálu za 800 Kč a šlape. Modul stál 1500Kč. Jsem sice elektromechanik, ale s pračkou moc zkušeností nemám a myslel jsem, že právě takovou závadu jako svod spirály servisák odhalí, přeci jen těch praček pár opravil. Bohužel jejich častá výmluva je "to je modul a nevyplatí se to".

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“