Rychlost dodání z TI

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Rychlost dodání z TI

#1 Příspěvek od forbidden »

Jen pro informaci, protože mě to hodně překvapilo. V úterý někdy kolem 22:00 jsem objednával něco u TI, v 23:30 mi přišlo vyrozumění, že je to odesláno a i s tracking číslem od FedExu. Dnes ráno mi volal chlapík z FedExu, že má pro mě zásilku, nejdřív jsem nechápal co mi to veze, ale potvrdil mi, že je to od TI. Tak jsem si myslel, že mají asi někde v EU sklad, a že mi to poslali od tam. Ale balíček byl evidentně z USA z Dallasu, nechápu 8O
Česká pošta se může jít fakt zahrabat.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Jo jo, FedEx priority, ono to také TI zjevně něco stojí, ikdyž budou mít jistě dobrou cenu a platbu nejspíš nějakám paušálem. Ono se jim to ale dost vyplatí, když hledáme pro vývoj nové součíástky, TI je obvykle na prvním místě, právě kvůli jejich politice vzorků rychle a zdarma. Jistě to tak chodí ve spoustě firem.
BTW všimli jste si, že zboží z Digikey a samply od TI chodí úplně stejně balené, že by sample program pro TI dělal Digikey?
Michal

Uživatelský avatar
KarelJ
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od KarelJ »

Už je to déle co jsem u TI objednával. Pořád je možno objednat 8 druhů součástek? Naposledy to bylo zadara. Jak je to teď, prý se něco měnilo kvůli clu?

-KJ-

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kony2807 »

Tohle mě zrovna zajímá - potřeboval bych pár vzroků od Texasu a zatím marně bojuji s ověřením e-mailové adresy . Ale až se dostanu přes ověření, zajímalo by mne, jaké je početní omezení na vzorky a jaká je výše případných poplatků.
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

Stále je možné brát víc kusů od typu a tuším 5 různých typů součástek. Jejich zásilky jsou fakt rychlé, ale někdy to hodně zdrží celníci. Když vidí vysokou částku (vždy musí být uvedená hodnota) tak se v tom babrají a hodně zdržují, telefonují, mailují a otravují, ale protože za to adresát platí 0 USD nemůžou požadovat žádné clo. Když po vás budou něco chtít, nenechte se oblbnout, stále opakujte že jsou to vzroky zadarmo a proto nemůžou nic požadovat.
Smutné je, že mi už několikrát přišel vybraný balíček, případně s jedním kusem a přitom na papíře je jich třeba 5. :evil: Jenže kde si stěžovat? Případně jak dokážu že tam už nic nebylo?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od fero7 »

jef111 píše: ale protože za to adresát platí 0 USD nemůžou požadovat žádné clo.
Si si isty?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jef111 »

Zatím jsem to takhle vždy vyjednal :-)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#8 Příspěvek od fero7 »

jef111 píše:Zatím jsem to takhle vždy vyjednal :-)
To, ze si takto vyjednal, este nemusi byt pravda.
Ty si to uvadzal ako fakt!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

I z jiných stran jsem tuto informaci dostal, takže jsem to považoval za fakt. Máš s tím nějaký problém? :D
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#10 Příspěvek od fero7 »

Ak nedolozis fakturu, alebo faktura je podvrh, alebo sa im nieco nepozdava, tak sa na vypocet cla a DPH pouzije cena obvykla na trhu (vcitane dopravy).

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

Vždy jsou k tomu přiložené papíry kde je napsané že jsou to samply a že zákazník nic neplatí. Bývají s tim tahanice ale zatím se to vždy vyřešilo bez cla.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

To, ze je zdarma, alebo ze te tovar darovany nie je dovodom na odpustenie colneho konania.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

fero7 píše:To, ze je zdarma, alebo ze te tovar darovany nie je dovodom na odpustenie colneho konania.
To je hezký ale praxe je evidentně jiná :-)
Ještě něco? :roll:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Já nic neplatil taky. Byla u toho faktura s celkovou cenou součástek, ale na konci to bylo zase všechno odečtený, takže celkem 0 $. Jinak bych si to klidně zaplatil všechno i s chlupama, potřeboval jsem jeden budič a nikde jinde ho neměli, když nepočítám SOS s minimálním odběrem 50 kusů :evil:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#15 Příspěvek od fero7 »

jef111 píše: ale protože za to adresát platí 0 USD nemůžou požadovat žádné clo.
Tak znova.
Ty si napisal, ze "NEMOZU" pozadovat clo, ...
Je tvrdim, ze nie je dobre dezinformovat ostatnych citatelov.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“